1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
bardzo proszę o wyjaśnienie wyników badań mojej teściowej.
Autor Wiadomość
ewelina1988 


Dołączyła: 22 Mar 2014
Posty: 12
Skąd: Działdowo

 #16  Wysłany: 2014-04-06, 18:08  


Czy jest mozliwosc zmuszenia lekarza do tego by podlaczyl mamie kroplowke z elektrolitami? Od 3 dni nic nie pije, lekarze nie reaguja. Tesciowa je ale nie pije. Tlen tez podlanczaja jak im sie chce, a potem podlanczaja pulsometr i krzycza ze tlenu nie przyjmuje.


Przepraszam ze bez polskich znakow ale moj syn przestawil klawiatowre na angielski, nie umiem tego zmienic.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #17  Wysłany: 2014-04-06, 18:43  


ewelina1988 napisał/a:
Czy jest mozliwosc zmuszenia lekarza do tego by podlaczyl mamie kroplowke z elektrolitami?

Warto zadać sobie najważniejsze pytanie - kto leczy chorą? Jej rodzina czy lekarz? Oczywistą sprawą jest, że żaden lekarz wszechwiedzący nie jest. Natomiast nie można narzucać lekarzowi, który odpowiada za przebieg leczenia własnej koncepcji tego leczenia i zmuszać go do działań takich, jak sobie rodzina życzy. Sugeruję porozmawiać z innym lekarzem - to będzie w tej chwili najlepsze wyjście.
ewelina1988 napisał/a:
Od 3 dni nic nie pije, lekarze nie reaguja. Tesciowa je ale nie pije.

Dlaczego nie pije? Bo nie chce?
ewelina1988 napisał/a:
Tlen tez podlanczaja jak im sie chce, a potem podlanczaja pulsometr i krzycza ze tlenu nie przyjmuje.

Ograniczenie wysycenia krwi tlenem nie musi wynikać z braku owego w powietrzu, którym oddycha chora a może wynikać z zaawansowania procesu nowotworowego - mała powierzchnia czynna płuc uniemożliwia uzyskanie normalnego poziomu wysycenia krwi tlenem.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
koszałkowa 


Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 56
Pomogła: 9 razy

 #18  Wysłany: 2014-04-07, 18:58  


charczacy oddech moze byc objawem nadchodzacej smierci. Jest to jeden z symptomow.Jeżeli nie chce pic to zwilzajcie jej usta . Nawadnianie organizmu w pewnym stadium nie ma juz niestety sensu i jest obciazeniem dla chorego. Mysle ze warto zajrzec tu: http://www.forum-onkologi...isko-vt4837.htm
 
ewelina1988 


Dołączyła: 22 Mar 2014
Posty: 12
Skąd: Działdowo

 #19  Wysłany: 2014-04-13, 11:45  


Witam.
Niestety mama odeszła z wtorku na środę o 2 w nocy. :cry:
W poniedziałek poprosiła w co chciała by być ubrana, we wtorek pojechałam do niej z mężem. Nic nie wskazywało w jej zachowaniu na to, że widzimy się ostatni raz. Chciała wracać do domu. We wtorek też przyszły wyniki bronchoskopii, które niestety nie wykazały nic. Lekarz skierował ją na cito do Warszawy na Poznańską, niestety miejsc nie było, trzeba było czekać tydzień. Jednak my na własną rękę załatwiliśmy jej właśnie na wtorek ten szpital, niestety nie doczekała :cry: , zmarła tej nocy kiedy znalezliśmy dla niej " ratunek ". Mama bardzo się bała, nie chciała zostawać sama, bała się bólu, bała się że się udusi. Cały czas mam ją przed oczami, taką skuloną, siedzącą na łóżku :-( , w tej pozycji też spała, nie mogła się położyć bo zaraz się dusiła. Tego wieczoru poszłam jeszcze do niej wieczorem żeby sprawdzić czy po kroplówkach nie będzie chciała iść do łazienki... spała, leżała na boku. Ucieszyłam się że nie siedzi, stałam tak przez chwilę, nie budząc jej i wyszłam. Rano obudził mnie telefon od męża siostry że mama umarła. :cry:
W karcie zgonu napisane miała że przyczyną zgonu był "nowotwór złośliwy serca, tchawicy i opłucnej C38.3"
Mam żal jedynie że nie dane było jej poznać i patrzeć jak dorasta jej jedyna wnuczka, tak bardzo się z niej cieszyła oraz że umarła w samotności. Teraz wiem że już jest jej lepiej, że ją nic nie boli, nie cierpi. Prosiłam dla niej o szybką śmierć, by nie cierpiała jak jej mąż który też chorowała na raka.Mama tego najbardziej się bała, że będzie umierać w bólu.
Miałam nawet wrażenie że mama się do nas uśmiecha kiedy leżała w trumnie.
Pochowaliśmy ją w piątek.
 
Caroline 



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 662
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Pomogła: 102 razy

 #20  Wysłany: 2014-04-13, 12:28  


Przykro mi bardzo ::rose::
_________________
HISTORIA MAMY http://www.forum-onkologi...ejacy-vt599.htm
MOJA HISTORIA http://www.forum-onkologi...olog-vt6463.htm
 
 
Lidia Bieńkowska 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 1456
Skąd: Warszawa
Pomogła: 193 razy

 #21  Wysłany: 2014-04-13, 14:09  


Przykro mi bardzo

[ Dodano: 2014-04-13, 14:10 ]
::rose::
_________________
Lidia
Nauczmy się kochać ludzi....bo tak szybko odchodzą.
 
marysia5 


Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 975
Pomogła: 107 razy

 #22  Wysłany: 2014-04-13, 14:47  


::rose:: ::rose:: ::rose::
_________________
marysia5
 
astro 


Dołączyła: 02 Sty 2013
Posty: 105
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 5 razy

 #23  Wysłany: 2014-04-13, 23:03  


_littleflower_ ::rose:: _littleflower_
_________________
"Wiele rzeczy można teraz odłożyć. Wiele może poczekać, ale czasu, który jest jeszcze nasz, wspólny - odłożyć na później nie można."
 
romka 



Dołączyła: 26 Lip 2013
Posty: 445
Pomogła: 82 razy

 #24  Wysłany: 2014-04-14, 08:48  


Przykro mi bardzo
::rose:: ::rose:: ::rose::
_________________
Romka.
To nie był czas,to nie była pora.21.o3.2014.
 
smutasek1983 



Dołączyła: 12 Cze 2012
Posty: 257
Pomogła: 59 razy

 #25  Wysłany: 2014-04-14, 13:15  


Bardzo mi przykro;*]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group