1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Richelieu
2012-09-04, 11:19
Bardzo proszę o pomoc w rozpoznaniu choroby-guz płuc(28 lat)
Autor Wiadomość
Ewelamd 


Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Pomogła: 1 raz

 #16  Wysłany: 2012-09-05, 22:45  


Super-dziekuje za wszystkie wiadomości...,mam nadzieje ,że po operacji będzie można powiedziec co to jest i czy nie złośliwe ...
Co do pytań do lekarza to chyba poczekam na innego, bo choć mój jest podobnież bardzo dobrym specjalistą to jednak nie zawsze skory do udzielania odpowiedzi :mrgreen:

PS.( USG TARCZYCY WYSZŁO DOBRZE,WKRÓTCE TEŻ WSTAWIĘ WSZYSTKIE WYNIKI,WIĘC JAKBY KOMUŚ PRZYSZŁO DO GLOWY CO TO MOŻE BYĆ...CZEKAM WCIĄŻ NA WIADOMOŚCI-BĘDĘ WDZIĘCZNA ZA KAŻDĄ PODPOWIEDŹ :)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-09-06, 07:32 ]
Tylko nie pisz z włączonym CapsLockiem :)

 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #17  Wysłany: 2012-09-14, 17:40  


Ewelamd bądź spokojna w twoim wieku na raka płuc rocznie choruje około 20 kobiet więc prawdopodobieństwo że to ty jest naprawdę bardzo małe.3mam kciuki!

[ Dodano: 2012-09-14, 18:00 ]
Przepraszam! Według krn 5-10 kobiet rocznie w twoim wieku,więc głowa do góry.
 
Ewelamd 


Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Pomogła: 1 raz

 #18  Wysłany: 2012-09-22, 08:39  


Witam

Ja juz po operacji,ból ogromny...:(ale udało sie uratować płuco i tak jak mówiono doszyto dolną część do tchawicy...

Od dwóch dni jestem w domu a od 5 gorączkuje,praktycznie od dnia kiedy usunieto mi pierwszy dren....Jeżeli dziś będę gorączkowała mam dzwonić do szpitala...mam nadzieję ze to normalne i minie, że niema żadnych komplikacji ....w sumie gorączka duża niejest 38-38,5...ale katar i suchy kaszel mnie dobijają :/

Wydaje mi się ze to przez to,że dopuki byłam w szpitalu miałam antybiotyk a w momencie kiedy wyszłam organizm niebył chroniony i złapał odrazu wirusa...( bynajmniej wczorajsza wizyta u doktora to sugeruje).Doktor przepisał antybiotyk i zobaczymy.... :/

Dziękuje za miłe słowa :)
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #19  Wysłany: 2012-09-22, 10:22  


Witaj :)
cieszę się, że już masz operację za sobą. :) Oj tak ból po operacji jest bardzo silny. Ja otrzymywałam nawet morfinę i inne leki, a ból tylko na na krótko ustępował... Ledwo to zniosłam, daję słowo... Mimo że miałam super opiekę, wspaniale pielęgniarki ...
Twój organizm jest osłabiony operacją i pewnie dla tego przyplątała się infekcja.

Zdrowiej kochana i nabieraj sił.. :-D
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #20  Wysłany: 2012-09-22, 21:37  


To super! bardzo nas to cieszy że już po operacji. Mam nadzieję że ból szybko minie i będzie po sprawie. A co to za diabelstwo pewnie będzie wiadomo po badaniu, czy moze lekarz coś podejrzewa wstępnie?
 
Ewelamd 


Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Pomogła: 1 raz

 #21  Wysłany: 2012-09-23, 08:34  


dziękuję :)
...Lekarze podejrzewaja Rakowiaka, chociaż jak to był by on wytwarzał by chromogranine a ona wyszła 97( norma do 100)...no ale z drugiej strony mówią ze czasem tak tez wychodzi ... :/
No nic w tym tygodniu napisze jak tylko będę miała wyniki-OBY DOBRE :|
 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #22  Wysłany: 2012-09-23, 20:32  


Musza być dobre bo nie wierzę żebyś była w tej 10-tce kobiet które w twoim wieku co roku chorują na rakowiaka płuca,tym bardziej że nie paliłas nigdy cigaretów :mrgreen:
 
Rimano 


Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 58
Skąd: Wielkopolska
Pomógł: 3 razy

 #23  Wysłany: 2012-10-01, 09:28  


Witam co tam u ciebie Ewelamd.Pozdrawiam i 3mam kciuki
 
Ewelamd 


Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Pomogła: 1 raz

 #24  Wysłany: 2012-10-02, 23:25  


witam :)

Ja ja wciąz na antybiotykach...ale czuje sie coraz lepiej( bynajmniej pod względem przeziębienia-zapalenia oskrzeli)...pozatym w srodku wciąz rwie... :/

Najważniejsze jednak ze juz są wyniki:

RAKOWIAK płuca.
Chromogranina (+), synaptofizyna(+), indeks mitotyczny 0/10 HPF
Nowotwór nie nacieka opłucnej.
Miąż płuca poza guzem o budowie prawidłowej. Węzly bez przeżutu nowotworu.

Mało mi to mówi, :?ale?: za dwa tygodnie mam wizyte u endokrynologa... i zobaczymy co dalej bo mam jakieś dziwny objawy - nagłe spadki ciśnienia itd.
Zastanawiam sie też czy skoro jest juz to Rakowiak to czy mógł być on powodem moich trzech poronien :?ale?: ... no ale zobaczymy :)

[ Dodano: 2012-10-02, 23:27 ]
ups...zjadłam jedne dane z rozpoznania:
indeks Ki67 poniżej 1% :lol:

Wie ktoś może co oznaczają te wyniki?
 
Ewelamd 


Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Pomogła: 1 raz

 #25  Wysłany: 2012-10-02, 23:35  rozpoznanie: RAKOWIAK PLUCA-prośba o interpretacje wyników..


Witam
Proszę o interpretacje wyników,dodam ze jestem po operacji wycięcia guza a to rozpoznanie:

RAKOWIAK płuca.

Chromogranina (+)
Synaptofizyna(+)
Indeks Ki67 poniżej 1%
Indeks mitotyczny 0/10 HPF
Nowotwór nie nacieka opłucnej.
Miąż płuca poza guzem o budowie prawidłowej. Inne węzly bez przeżutu nowotworu.

:?ale?:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-10-03, 07:28 ]
Wątki scalone - skoro masz już jeden, w którym opisane są Twoje dotychczasowe wyniki, to wystarczy go kontynuować.
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #26  Wysłany: 2012-10-03, 09:35  


Cytat:
RAKOWIAK płuca.
Rak neuroendokrynny - jak sama nazwa wskazuje, guz rozwinął się z komórek wytwarzających hormony i z neuronów, czyli komórek nerwowych. Zwykle rośnie wolniej niż inne rodzaje raka płuc...

Cytat:
Synaptofizyna (+)

Cytat:
Chromagranina (+)

Dodatni wynik wykrycia w preparacie chromagraniny i synaptofizyny świadczy właśnie o neuroendokrynologicznym charakterze nowotworu.

Cytat:
Nowotwór nie nacieka opłucnej
Miąż płuca poza guzem o budowie prawidłowej...inne węzly bez przeżutu nowotworu

Jest dobrze. Rokowanie pomyślne...

[ Dodano: 2012-10-03, 11:02 ]
Ewelamd napisał/a:
ups...zjadłam jedne dane z rozpoznania:
indeks Ki67 poniżej 1% :lol:

Ja też... ;)
indeks Ki67 poniżej 1% - świadczy o niskimi potencjale podziałów komórkowych, czyli korzystny dla Ciebie...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Ewelamd 


Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Pomogła: 1 raz

 #27  Wysłany: 2012-10-03, 12:07  


dziękuje bardzo :)
Mam jeszcze tylko dwa pytanka :)

1. Czy rozpoznanie czyli - Rakowiak w związku z tym ze wytworzył sie z hormonów mógł też produkować hormony które wpłyneły na moje 3 poronienia?

2. Czy kiedy jest już on wycięty wciąz należy mówić ze mam rakowiaka - czy raczej miałam...? On wciąż we mnie jest a został uSunięty tylko guz, czy wraz z guzem pozbyłam sie Rakowiaka? (wiem dziwne pytanie ale jakos tego niepojmuje :mrgreen:
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #28  Wysłany: 2012-10-03, 12:59  


Żeby stwierdzić czy miałaś rakowiaka, czy może nadal masz potrzebne są badania m.in. scyntygrafia receptorowa i badanie poziomu chromograniny A i kwasu 5 HIAA. Badania te zlecą endokrynolodzy pod których opieką powinnaś teraz być. Nie przegap tych badań bo są ważne. Wszyscy z guzami endokrynnymi podlegają okresowym kontrolom aby w porę wychwycić ewentualne problemy. Najlepiej rokującym rakowiakiem jest rakowiak wyrostka robaczkowego, zazwyczaj wycięcie kończy leczenie. Rakowiak płuca lubi dawać przerzuty do wątroby dlatego pilnuj badań kontrolnych.
Co do poronień nie wypowiem się, musisz zapytać endokrynologa pod opieką którego musisz teraz być.
 
Ewelamd 


Dołączyła: 04 Wrz 2012
Posty: 17
Pomogła: 1 raz

 #29  Wysłany: 2012-10-03, 13:57  


ok, dziękuje za odpowiedź :)
Wczoraj byłam umówić wizyte u endokrynologa - terminy były na styczen ale dzieki Bogu potraktowali sprawe poważnie i umówili mnie na 15 pażdziernika :)
Mam nadzieję ze trafie na dobrego lekarza i zrobi wszystkie badania co trzeba :roll:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziekuje za miłe słowa i pomoc :flow:
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #30  Wysłany: 2012-10-03, 15:23  


Pamiętaj, że rokowanie dalsze będzie zależne od wyników badan kontrolnych, o których pisała gabi30. Te obecne mogą być ostateczne - ale jak to w medycynie i w kinie bywa rożnie... ;) Twoje wyniki zawierają ważną informację - guz został usunięty w całości i nie rozprzestrzenił się na okoliczne tkanki i węzły chłonne. I to jest dobra informacja. Ale póki co - trzymamy rękę na pulsie...

I porozmawiaj z lekarzem, aby dowiedzieć się więcej na temat rokowania... :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group