1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bardzo proszę o odpowiedź
Autor Wiadomość
katjar14 


Dołączyła: 20 Sie 2010
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2010-08-20, 21:44  Bardzo proszę o odpowiedź


Witam!!
Jestem nowa na forum, dotychczas czytałam tylko co piszą użytkownicy forum. Może zaczne... w zeszłym roku nagle zmarła moja mama, zmarła na niedrobnokomórkowego raka płuc, piszę nagle ponieważ o chorobie dowiedzieliśmy się dopiero jak mama miała przeżuty do wątroby i kości. Strasznie to przeżyłam i dalej przeżywam, nie umiem pogodzić się ze śmiercią mamy, tak bardzo ją kochałam...Przepraszam... do sedna: Mieszkam teraz z tatą, staram się dbać o niego i jego zdrowie więc wysłałam go do lekarza i na RTG płuc, którego wynik nie daje mi normalnie funkcjonować, bardzo proszę o napisanie czy to może być "TO" coś co spowodowało zawalenie się całego mojego świata??Oto opis: Linijne zgrubienie opłucnej w małej bruździe międzypłatowej. Pola płucne zmian ogniskowych nie wykazują, cień serca w granicach normy.
Bardzo proszę o interpretację. Dziękuję
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2010-08-20, 22:03  


Na moje mocno niefachowe oko zgrubienie opłucnej może być np. wynikiem przebytego kiedyś zapalenia płuc. Więc nie martwiłabym się tym zbytnio.
Ale poczekałabym na drugą opinię kogoś bardziej fachowego :)

Czy lekarz zlecający RTG czytał opis, oglądał zdjęcia i zalecił jakieś dalsze postępowanie?
 
katjar14 


Dołączyła: 20 Sie 2010
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2010-08-20, 22:25  Bardzo proszę o odpowiedź


Dzisiaj odebraliśmy wyniki i tato idzie z "TYM" do lekarza, najlepiej do pulmologa w następnym, tygodniu ale nie dam rady czekać tak długo...Jak tlko tato powiedział mi co było opisie, staneło mi przed oczami wszystko co przchodziłam jak mama umierała.To jest starszne i nie umiem sie pozbierać.Dziękuję jednak za odrobinę nadziei i sen(spokojny lub niespokojny). Przepraszam bardzo ale po tym co spotkało nas w zeszłym roku jestem sceptycznie nastawiona. Ta choroba jest starszna, to co przechodzi osoba chora na nowotwór i jej rodzina jest nie do opisania...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2010-08-20, 22:31  


Nie przepraszaj za sceptyczne nastawienie :) zawsze lepiej sprawdzić coś trzy razy niż nie sprawdzić w ogóle a potem pluć sobie w brodę.

Daj znać co powie lekarz.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group