1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
bardzo powiększony pachwinowy węzeł chłonny
Autor Wiadomość
yllom1986 


Dołączyła: 22 Sty 2012
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2012-01-22, 20:22  bardzo powiększony pachwinowy węzeł chłonny


:?ale?:
Witam na Forum.
Od kilku miesięcy mam powiększony węzeł chłonny pachwinowy przy prawej nodze. Pewnie nie zwróciłabym uwagi, gdyby chłopak nie powiedział mi, że chyba mam chusteczkę w spodniach, jak zaczęłam macać okazało się, że to nie chusteczka, ale węzeł chłonny widoczny i wyczuwalny pod palcami. Ma średnicę mniej więcej 3-4 cm, miejsce jest zaczerwienione. To coś jest dość bolesne przy ucisku, twarde, nie przesuwa się pod palcami. Od października 2011 biorę leki przeciwzapalne i przeciwbólowe na kręgosłup (Anitryptylina i Tregretol), przeszłam też zapalenie gardła na które brałam kolejno Duomox i Augumentin. A mój guz jak był, tak jest. W ciągu miesiąca trochę urósł, o ok 0,5 cm. Przez kilka ostatnich miesięcy jestem ciągle śpiąca, zmęczona, nie mogę wyleczyć przeziębienia. Mam 26 lat i prowadzę dość aktywny tryb życia. Nie pamiętam kiedy ostatnio miałam robione jakieś wyniki. Czy z tego krótkiego opisu wynika coś, co powinno mnie zaniepokoić i skłonić do jak najszybszej wizyty u lekarza? Bo przyznam, że brakuje mi czasu, a i na wizytę trzeba poczekać, o otrzymaniu skierowania na jakieś choćby podstawowe wyniki nie mówiąc. Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź:) :)
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #2  Wysłany: 2012-01-22, 20:28  Re: bardzo powiększony pachwinowy węzeł chłonny


Cytat:
Czy z tego krótkiego opisu wynika coś, co powinno mnie zaniepokoić i skłonić do jak najszybszej wizyty u lekarza? Bo przyznam, że brakuje mi czasu, a i na wizytę trzeba poczekać, o otrzymaniu skierowania na jakieś choćby podstawowe wyniki nie mówiąc. Pozdrawiam i dziękuję za każdą odpowiedź:)


Z twojego opisu w sumie nic nie wynika.
Na wizytę do internisty nie czeka się długo, skierowanie na morfologię, OB dostaje się bez problemu na ogół.
Na pobranie krwi też nie musisz ustalać terminu.
Jedynie możesz poczekać na USG tego węzła, ale możesz też zrobić badania prywatnie.
Nie wiem o jakim czekaniu mówisz;)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2012-01-22, 22:13  


yllom1986 napisał/a:
Bo przyznam, że brakuje mi czasu, a i na wizytę trzeba poczekać, o otrzymaniu skierowania na jakieś choćby podstawowe wyniki nie mówiąc.

USG węzłów chłonnych można wykonać bez skierowania (odpłatnie) i - choć to zależy od miejscowości - raczej nie czeka się na nie zbyt długo (max. kilka dni).
Tak samo, i zwykle od ręki, można wykonać podstawową morfologię, CRP.

To są podstawowe badania jakie powinnaś wykonać, jeśli już od kilku miesięcy wyczuwasz powiększony węzeł chłonny.
Na podstawie opisu nie zdiagnozujemy niestety przez internet, czy to coś niepokojącego, ale sam fakt utworzenia przez Ciebie wątku na tym akurat Forum wskazuje, że w jakimś stopniu jednak Cię to niepokoi - tym bardziej zalecam podjęcie diagnostyki.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group