1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
badanie histopatologiczne CO Warszawa
Autor Wiadomość
margerytka 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-08-22, 15:54  badanie histopatologiczne CO Warszawa


Witam serdecznie

jestem pierwszy raz na forum.
U mojego Taty lekarze podejrzewają chłoniaka lub nowotwór ślinianki (jednak z większym naciskiem na chłoniaka).
Czekamy na przyjęcie na Odział Nowotworów Głowy i Szyi w Centrum Onkologii w Warszawie w celu wycięcia węzła chłonnego do badania histopatologicznego.
Czekamy już ponad 2 tyg i podobno jeszcze co najmniej 2 tygodnie jak nie 3 musimy czekać...
I stąd moje pytanie ... czy możliwe jest pobranie węzła do badania w innej placówce (także poza Warszawą) a następnie przywiezienie materiału do CO i wykonanie tu badania histopatologicznego?
Czy ktoś coś wie może na ten temat?
Czy jest jeszcze może jakaś inna możliwość przyspieszenia oczekiwania na pobranie węzła?
To jest podobno tylko zabieg a czekamy na niego już tyle czasu biorąc pod uwagę, że na wynik badania histopatologicznego czeka się około 3 tygodnie to czas do postawienia diagnozy i zaczęcia leczenia przedłuża się jeszcze o ok 1.5 miesiąca...
Jestem tym wszystkim strasznie załamana, chciałabym pomoc Tacie, ale nie wiem jak.. :-(
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #2  Wysłany: 2013-08-22, 17:31  


margerytka napisał/a:
czy możliwe jest pobranie węzła do badania w innej placówce (także poza Warszawą) a następnie przywiezienie materiału do CO i wykonanie tu badania histopatologicznego?

Procedury są takie, że GDZIE wyk. pobranie materiału do badania, TAM patolodzy preparują, badają i później mają obowiązek przechowywania przez określony czas.
Póżniej nie ma problemu wypożycza się szkiełka i przewozi się te do CO gdzie badane są jeszcze raz. Ale można się dogadac w małym ośrodku, żeby to szybko spreparowali, przebadali wstępnie (bez barwienia chemicznego i to nie trwa długo) i resztę wykona CO.
Zresztą CO w Warszawie każdy taki preparat badany jest jeszcze raz przez swoich patologów(z zasady).
Ale z doświadczenia proszę trzymac się wersji CO Warszawa (nawet jeżeli to się odwlecze).
Tutaj wykona to naprawdę odpowiedni chirurg (zwłaszcza, że nie wiadomo czy jest to węzeł czy inny guz).

Pozdrawiam i witam na forum
 
margerytka 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2013-08-22, 20:55  


Bardzo bardzo dziękuję za odpowiedź.
Czyli lepiej nic nie kombinować i spokojnie czekać na przyjęcie do CO?

A jak to jest z wynikami badania histopatologicznego? Jak długo się czeka i czy możliwe jest przyśpieszenie wyników?

Wcześniej Tata miał robioną biopsję węzła chłonnego w CO ale nie możliwa była ocena ze względu na niewystarczającą ilość materiału (coś w tym stylu, nie mam wyniku badania przed sobą), czy często tak się zdarza?
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #4  Wysłany: 2013-08-22, 21:23  


margerytka napisał/a:
Wcześniej Tata miał robioną biopsję węzła chłonnego w CO

W biopsji tak może byc, ale teraz ma miec robione to operacyjnie, wiec pobiorą cały węzeł lub guz.

margerytka napisał/a:
A jak to jest z wynikami badania histopatologicznego?

Za 2-3 tygodnie powinny byc (okres urlopowy się kończy, wiec patolodzy też pracują pełną parą). Ale to jest uzależnione od ilości barwień chemiczny, które określą rodzaj zmiany

margerytka, na początku zawsze jest trudno i to czekanie na badania bardzo stresujące, ale nie musi byc zawsze źle.
Na pocieszenie powiem, że chłoniaki bardzo dobrze się leczą

Cieplutko pozdrawiam
 
margerytka 


Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2013-08-22, 21:36  


Dziękuję ślicznie za odpowiedź i wsparcie:)

bardzo się cieszę, że jest takie forum

pozdrawiam serdecznie
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group