1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Astaksantyna
Autor Wiadomość
kasicazlosnica 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 425
Skąd: Warszawa
Pomogła: 71 razy

 #1  Wysłany: 2013-06-26, 12:17  Astaksantyna


Mam nadzieję, że nie spadną zaraz na mnie gromy za to pytanie ale czy mogę przyjmować podczas chemii Astaksantynę? To silny przeciwutleniacz, który podobno dość szybko stawia na nogi wymęczony organizm. Pytanie czy nie postawi na nogi też raka :)

pozdrawiam :)
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #2  Wysłany: 2013-06-26, 12:39  


No niby tak... ale organizm i tak przyjmie tego tyle, ile mu potrzeba. Więc może lepiej, a na pewno taniej, zdrowiej i smaczniej jeść po prostu ryby i owoce morza? Przy okazji dostarczysz organizmowi zdrowe, łatwo przyswajalne i we właściwych proporcjach kwasy omega, żelazo, białko i tłuszcz? Takie specyfiki syntetyzowane lub otrzymywane nie wiadomo z czego i w jakich warunkach są z całą pewnością gorzej przyswajalne niż produkty naturalne, które są ich źródłem. Jedząc zdrowo, dostarczasz organizmowi WSZYSTKICH niezbędnych składników, a wspomagając się suplementacją możesz zachwiać równowagą w swoim organizmie, lub też nie osiągniesz żadnego efektu, co wydaje się najpewniejsze, a przy okazji stracisz dużo pieniędzy... Zwróć uwagę na to, że rozmaite suplementy, plusze, oleje lniane, czy inne wynalazki dlatego są właśnie suplementami diety, a nie lekami, bo wchłanialność substancji aktywnej sięga kilku procent, a często po prostu jest niemierzalna. Dlatego lepiej jeść chociaż tłuste morskie rybki - łososie i makrele - przyswoisz z nich więcej.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
kasicazlosnica 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 425
Skąd: Warszawa
Pomogła: 71 razy

 #3  Wysłany: 2013-06-26, 12:55  


Dzięki za odpowiedź, problem tylko w tym, że ja nie jestem w stanie zmusić się do jedzenia ryb :) Ale może faktycznie "poszczekam" aż skończę chemię, ten specyfik przywiozła mi z Hawajów znajoma, więc nic mnie nie kosztuje ta kuracja. Ona sama zażywa to i bardzo to chwali.

pozdrawiam
Kasica
 
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #4  Wysłany: 2013-06-26, 13:16  


Z tego co się orientuję, to ten wynalazek w tej postaci jest tak naprawdę kompletnie obojętny dla organizmu, więc skoro nic Cię nie kosztował, a nie chcesz sprawić koleżance przykrości... Astaksantynę znajdziesz również w paście Marmite, skoro nie lubisz ryb. A taka pasta, jak wszystko mające coś wspólnego z piwem, jest smaczna i zdrowa. :-D
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
miss_misery 


Dołączyła: 29 Sty 2013
Posty: 46
Pomogła: 6 razy

 #5  Wysłany: 2013-06-26, 13:28  


Ja zażywam astaksantynę od ok. 2 miesięcy. Zaczęłam ją brać po radzie okulistki (mam problemy z ostrością wzroku, mimo że soczewki - spora krótkowzroczność - mam dobrane dobrze, pozostałe badania też w normie). Od 2-3 tyg. zaczynam zauważać pierwsze efekty - moja skóra dużo lepiej reaguje na słońce (mam bardzo jasną karnację), z oczami też jest zauważalna poprawa - zdecydowanie rzadziej pojawiają się problemy z akomodacją podczas pracy przy komputerze.
Zaznaczę, że jestem osobą zdrową.
Myślę, że muszą gdzieś istnieć opracowania jak astaksantyna działa na pacjentów onkologicznych. Trzeba tylko poszperać.
_________________
Don't worry. Don't be afraid, ever...
Because this is just a ride.
 
kasicazlosnica 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 425
Skąd: Warszawa
Pomogła: 71 razy

 #6  Wysłany: 2013-06-26, 17:48  


dzięki :)
Ja się póki co wstrzymam... jak już będę "po" to przetestuje i zdam relację 8-)
_________________
"Żyje­my dłużej, ale mniej dokład­nie i krótszy­mi zdaniami.
Jes­tem ja­ka jes­tem. Niepojęty przy­padek, jak każdy przypadek."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group