1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Alimenty , choroba , rozdzielenie rodzenstwa ...
Autor Wiadomość
jakas 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: Stalowa Wola

 #1  Wysłany: 2010-07-21, 17:33  Alimenty , choroba , rozdzielenie rodzenstwa ...


Bardzo prosze o porade ... Nie wiem czy to dobre miejsce , ale moze ktos z Was mi pomoze ...
Do tej pory maz placil alimenty na synow, ktorzy przebywali pod moja opieka . W tej chwili sytuacja przedstawia sie tak , ze starszy syn ma wyjechac do ojca do Anglii i ma z nim zamieszkac , mlodszy syn bedzie nadal przebywal pod moja opieka , w tej chwili jestem bezrobotna poniewaz byly podejrzenia , ze mam raka ( Ci z Was , ktorzy czytaja moj watek wiedza o co chodzi ;-) bede pod stala opieka lekarzy - badania kontrolne ...
Czy maz ma prawo zadac ode mnie , abym zrzekla sie alimentow , poniewaz on bedzie utrzymywal jednego z synow , a ja powinnam lozyc na drugiego , poza tym mowi , ze ja nie jestem w stanie zajmowac sie dziecmi , poniewaz jestem chora i moze mi ich odebrac ...
_________________
Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może.
 
 
Łysy 


Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 161
Pomógł: 19 razy

 #2  Wysłany: 2010-07-21, 20:01  


jakas napisał/a:
syn ma wyjechac do ojca do Anglii i ma z nim zamieszkac ,

jesli w wyroku rozwodowym miejsce zamieszkania dzieci było przy matce to ojciec na wyjazd musi uzyskać zgodę sądu, inaczej łamie prawo.
jakas napisał/a:
Czy maz ma prawo zadac ode mnie , abym zrzekla sie alimentow , poniewaz on bedzie utrzymywal jednego z synow , a ja powinnam lozyc na drugiego

o zmianie w obowiązku alimentacyjnym na rzecz małoletnich decyduje sąd na wniosek któregokolwiek z rodziców (jeśli oboje mają prawa rodzicielskie).
Logicznym wydaje się takie rozwiązanie: ty płacisz mężowi alimenty na syna, który zamieszkiwać będzie z ojcem a eks tobie na syna mieszkającego z tobą. Osobiście porównałbym koszty utrzymania (wiadomo, że w Angli są wyższe :?ale?: ) obu synów, biorąc pod uwagę również sytuację zawodową obojga rodziców (sąd rozpatrzeć powinien czy możesz podjąć pracę zarobkową z uwagi na stan zdrowia i wziąć to pod uwagę przy wyroku). Jeśli koszty będą porównywalne - to orzekłbym wzajemne zniesienie obowiązku alimentacyjnego. Można również wnioskować o zawieszenie alimentów (mąż). Gdyby wyszła różnica w kosztach utrzymania synów to jedna ze stron dopłacałaby ją (np. koszt utrzymania syna u ojca 1000 PLN, koszt u ciebie 800 PLN - ty płacisz 200 PLN ojcu; lub odwrotnie). Obowiązek alimentacyjny spoczywa na obojgu rodziców i oprócz pieniędzy jest to również codzienne zajmowanie się dzieckiem, sprzątanie gotowanie, pomoc w lekcjach - kwestia uświadomienia tego sądowi;)) Znając pomysłowość niezawisłych polskich sędzin w sądach rodzinnych spodziewałbym się raczej, że będziecie płacić sobie nawzajem.
jakas napisał/a:
mowi , ze ja nie jestem w stanie zajmowac sie dziecmi , poniewaz jestem chora i moze mi ich odebrac ...

w PL rzadkie są (niestety, to moja subiektywna opinia) przypadki sądowego odbierania dzieci matkom, zdarza się to w drastycznych przypadkach przemocy, narkomanii, choroby alkoholowej.
Nie znam twojej sytuacji ale teoretycznie, jeśli ojciec dzieci założy w sądzie sprawę i udowodni (czytaj: przekona sąd w osobie sędziego czy sędziny) to jest to możliwe, że dzieci zamieszkają z nim. Jednak jak mówiłem wcześniej to mało prawdopodobne, bo matki są w PL ponad prawem. Powodzenia w chorobie i rozwiązaniu problemów z synami. Zawsze lepiej rozmawiać i próbować się dogadać ,niż wlec się z waszymi problemami do sądu. Zdrowie chyba najważniejsze :)
Łysy
_________________
jeśli masz zamiar chorować musisz być zdrowy i mieć pieniądze:)
 
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #3  Wysłany: 2010-07-21, 21:27  


jakas napisał/a:
w tej chwili jestem bezrobotna poniewaz byly podejrzenia , ze mam raka ( Ci z Was , ktorzy czytaja moj watek wiedza o co chodzi ;-) bede pod stala opieka lekarzy - badania kontrolne ...


Uwazam ze nie ma takej opcji (jet jakis konkretny powód ze starszy syn bedzie zamieszkiwał za granica? kto tak zadecydował?)

Niewiem jaka jest dokładnie wasza sytuacja prawna ,ale moja znajoma jak chorowała to były maż musiał jeszcze płacic na nia(w okresie ktorym brakowało jej pieniedzy :leczenie itd) do czasu zakończeia leczenia (również onkologiczngo)
 
jakas 



Dołączyła: 02 Mar 2010
Posty: 49
Skąd: Stalowa Wola

 #4  Wysłany: 2010-07-22, 11:26  


Bardzo dziekuje zaporady , ale dogadalam sie z bylym mezem , jednak nie jest taka swinia :mrgreen:
Pomoze mi polowe alimentow w utrzymywaniu mlodszego syna .
_________________
Są w życiu chwile, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wtedy właśnie okazuje się... że jednak może.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group