1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
:(
Autor Wiadomość
karolinuu 


Dołączyła: 03 Wrz 2010
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2010-09-03, 18:45  :(


Witam
2 miesiace temu u mojej mamy wykryto guza na lewym pluca zostala skierowana do szpitala.
Tak sie okazalo ze guz jest jednak na lewym plucu ,mama miala podana jedna chemie po ktorej odrazu wyszla do domu .
w domu zaczela Bardzo zle sie czuc , cały cza wymiotowala , skarzyla sie na zawroty głowy i szum w uszach , do szpitala sie zglosila na druga chemie lecz drugiej chemi juz nie podali , okazało sie ze sa przerzuty do mozgu i jest guz 3 cm.
zaczeli podawac morfine i steryty wiec mama byla pelna energi i sil nic ja nie bolalo/ wypisali ja do domu ze skierowaniem do szpitala na naswietlanie ale lekarz nam powiedzial ze mamie zostalo nie wiele czasu i moze to nastapic w kazdej chwili bo jest silny ucisk na mozg.
lecz jej stan w domu sie bardzo pogorszyl wczoraj dzwonilismy po pogotowie i mame zabrali do szpitala. poniewaz byla bardzo slaba nie chciala jesc, ani zazywac lekow.
OD wczoraj jest w k0olejnym sezpitalu szpitalu, ma podawane kroplowki i jest taka słaba.
Jest pod ogromnym wrazeniem w jak szybkim tempie to sie dzieje jak ta choroba postepuje.
i tak bardzo sie boje co przed nami.
 
Patii 


Dołączyła: 05 Sie 2010
Posty: 79
Pomogła: 6 razy

 #2  Wysłany: 2010-09-03, 19:13  


Bardzo mi przykro,że musiałas do nas dołączyć:((
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2010-09-03, 19:22  


Karolino,

Nie podajesz jakichkolwiek wyników, by można konkretnie odpowiedzieć na pytanie o stan zaawansowania choroby i ewentualne możliwości leczenia.
Ale jeśli jest mowa o przerzutach do mózgu, a z Twojego opisu nie ma powodu, by w najmniejszym stopniu w to wątpić, to niestety mamy już do czynienia z ostatnim, najwyższym stadium zaawansowania choroby.

W tej sytuacji możliwe jest już tylko uśmierzanie bieżących dolegliwości, czyli leczenie paliatywne.
Uważam, że oprócz aktualnej opieki szpitalnej powinnaś (lub ktoś z Waszych bliskich albo przyjaciół) dowiedzieć się o możliwość i zorganizować opiekę hospicyjną.
Hospicja są znacznie lepiej przygotowane do tego rodzaju specjalistycznej opieki i leczenia, jakie Twojej mamie będzie teraz potrzebne.
To jest teraz sprawa pilna, do załatwienia w pierwszej kolejności.

Bardzo mi przykro, że nie mogę napisać czegoś bardziej optymistycznego.
Pozdrawiam serdecznie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Kamilll 



Dołączył: 23 Sie 2010
Posty: 29
Pomógł: 6 razy

 #4  Wysłany: 2010-09-03, 23:24  


Jestem z wami, trzymajcie się ciepło.
 
MarcoPolo 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 14 Lip 2010
Posty: 76
Skąd: Slupsk - Hannover
Pomógł: 13 razy

 #5  Wysłany: 2010-09-10, 19:58  


karolinuu, Jak sie Mama czuje? Trzymam kciuki!
_________________
"Wiem... ze patrzysz na mnie z góry - Kocham Cie Tatko"
 
karolinuu 


Dołączyła: 03 Wrz 2010
Posty: 2

 #6  Wysłany: 2010-09-28, 14:42  


Mama jednak zostala naswietlona i czula sie po tym w miare dobrze. Ale od wczoraj jest w domu i zaczela byc bardzo slaba. Dzis chcielismy załatwic opieke palitywna ale okazalo sie ze mamie nie przysługuje poniewaz nie ma odprowadzanych skladek, a ubezpieczenie ma panstwowe. nie wiemyco mamy robic :( a mama musi dostawac leki do zyli bo jest coraz gorzej. czy ktos byl w podobnej sytuacji
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group