1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1614
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
majkelek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-08, 11:25   Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
Jeśli diagnoza jest wystarczająco dokładna, żeby rozpocząć leczenie, to po co robić jeszcze dodatkową biopsję?
  Temat: trudne decyzje,oczekiwanie w kolejkach... guz prawego płuca
majkelek

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13762

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-08, 11:24   Temat: trudne decyzje,oczekiwanie w kolejkach... guz prawego płuca
Kingus, najpierw porozmawiajcie z lekarzem prowadzącym. Myślę, że do oceny czy warto robić testy molekularne trzeba by najpierw wyjaśnić czy jest to rak gruczołowy, czy inny - a to jest pytanie do patomorfologa.
  Temat: Drobnokomórkowy Rak Płuca
majkelek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 15091

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-08, 06:25   Temat: Drobnokomórkowy Rak Płuca
damianw, są teraz dwie opcje: druga linia leczenia, albo szukamy badań klinicznych. Czy wiecie co planuje lekarz prowadzący?
  Temat: trudne decyzje,oczekiwanie w kolejkach... guz prawego płuca
majkelek

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13762

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-08, 06:07   Temat: trudne decyzje,oczekiwanie w kolejkach... guz prawego płuca
Kingus, hipertermia jest stosowana łącznie z innymi typami leczenia, jako samodzielna terapia może nie mieć sensu. Aby stosować leczenie ukierunkowene molekularnie trzeba mieć cel molekularny (mutację w okreslonymi genie, białko fuzyjne, itp.).
  Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
majkelek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-08, 06:01   Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
Diagnoza została postawiona na podstawie badania próbki i oczynu w badaniu immunohistochemicznym. Słowo 'prawdopodobnie' oznacza jedynie, że nowotwór nie ma typowych cech raka niedrobnokomórkowego.
Brakuje opisu EBUS. Nadal nie wiem czy płyn został pobrany do badania.
  Temat: Drobnokomórkowy Rak Płuca
majkelek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 15091

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-07, 14:35   Temat: Drobnokomórkowy Rak Płuca
damianw, Zdjęcia są nieczytelne. Jeden plik usunąłem, bo widniały na nim dane lekarzy.
Proszę, wyślij pliki jako załączniki do posta, a nie linki do innych serwisów hostujących.
  Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
majkelek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-07, 12:59   Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
jaga25, wyedytowalem Twoj post z ekonomii miejsca.
Nie chodzi o te popłuczyny oskrzelowe. Czy przed PET była robiona tomografia klatki piersiowej? Jeśli tak, to proszę załącz wynik.
  Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
majkelek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-07, 11:54   Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
jaga25, Czy mogłabyś zacytować fragment dotyczący pobrania i wyników badania płynu?
  Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
majkelek

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-06, 20:57   Temat: interpretacja badania histopatologicznego prosze o odpowiedz
jaga25, decyzję o możliwości resekcji guza podejmuje chirurg i taka konsultacja powinna się odbyć jeśli chcecie zapoznać się z fachową opinią.
Chciałem zwrócić Twoją uwagę na to, że w wyniku badania jest mowa o płynie w opłucnej (czy został pobrany do badania?) oraz o duzym konglomeracie węzłów we wnęce. Moim zdaniem (ja nie jestem lekarzem), to są cechy niekorzystnie wpływające na możliwośc resekcji przy obecnym stanie zaawansowania choroby.
  Temat: Drobnokomórkowy Rak Płuca
majkelek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 15091

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-06, 20:46   Temat: Drobnokomórkowy Rak Płuca
damianw,
Proszę, załącz dokumentacje medyczną z wcześniejszego leczenia oraz pełen wypis z ostatniego pobytu w szpitalu.
Niekiedy po Tramalu chorzy odczuwają silną dezorientację - może stąd opisane powyżej przez Ciebie objawy.
Chorzy onkologiczni, u których możliwe jest jedynie leczenie zachowawcze mają prawo do korzystania z pomocy hospicjum domowego. Bardzo czesto kontakt z lekarzami i pielęgniarkami pomaga odpowiednio ustawić leki przeciwbólowe i uniknąć chaosu oraz poczucia kompletnej bezsilności.
Trzymaj się!
  Temat: zastrzyki z witaminy C
majkelek

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73372

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-10-09, 21:05   Temat: zastrzyki z witaminy C
marciin, to nie atak, tylko prośba z mojej strony - wszak nie godzi się wybierać z opracowań jedynie pozytywnych wyników eksperymentów. Ponadto, na Forum jest wiele osób (niestety coraz mniej) w trakcie aktywnej terapii onkologicznej i moze być co najmniej nietaktem opisywanie 'ciekawostek' z zakresu substancji wykazujących aktywność antynowotworową w zwierzęciu modelowym.
Mam nadzieję, że to rozumiesz - nie uważam, że dyskusje o leczeniu eksperymentalnym winny być na Forum zakazane, ale trzeba zachować odpowiednie proporcje.
  Temat: zastrzyki z witaminy C
majkelek

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73372

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-10-09, 13:30   Temat: zastrzyki z witaminy C
marciin, zasada jest prosta: dwie randomizowane, duże próby fazy III są potrzebne do stwierdzenia skuteczności leczenia. Zatem, albo podajesz linki do dwóch takich prób, albo nie ma o czym dyskutować.
Ponadto:
1. W tej reklamie linkowanej przez Ciebie http://www.doctoryourself.com/RiordanIVC.pdf czytamy "Vitamin C can accumulate in tumors, with significant tumor growth inhibition seen (in guinea pigs)" czyli opieramy się na skuteczności leczenia raka u świnek morskich.
2. 'inne artykuły' cytowane przez Ciebie to bliżej nieokreślone opracowania internetowe, np http://www.internetwks.co...ath/inject.html w których możemy też przeczytać to: "Kalokerinos (22) describes cases where certain death in infants already in shock has been averted by emergency intramuscular ascorbate." w kwestii bezpieczeństwa stosowania niektórych terapii eksperymentalnych.
3. Na Forum cytujemy źródła korzystające z potwierdzonych doświadczalnie informacji, np. https://www.cancer.gov/ab...p/vitamin-c-pdq

Proszę Cię abyś trzymał się zasad tu panujących: opierał się na informacjach zgodnych ze standardami panującymi obecnie w medycynie i naukach pokrewnych oraz zamieszczał linki do cytowanych przez siebie rewelacji.
  Temat: Guz na płucu - rokowania
majkelek

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 9667

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-15, 21:57   Temat: Guz na płucu - rokowania
lukiko1986, witaj na Forum.
Zamieść, proszę, skany/zdjęcia lepszej jakości, gdyż z tych ja nie jestem w stanie niczego odczytać.
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Nowotwór mostka
majkelek

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 20302

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-07-14, 11:03   Temat: Nowotwór mostka
Yoda, pozostaje więc czekać do 19-go lipca.
Osobiście uważam, że bardzo dobrze, iż zwracasz uwagę na organizację pracy w (co oczywiste) renomowanych ośrodkach. Nasza szara i prozaiczna rzeczywistość jest, jaka jest. Nawet jeśli lekarz jest światowej klasy specjalistą (a takich nam w Polsce nie brak), to realia w jakich zmuszony jest funkcjonować czasem uniemożliwiają mu skuteczne leczenie, nie mówiąc już o rzeczach takich jak częsty kontakt z pacjentem, odpowiednia ilość czasu jaki może/powinien poświęcić pacjentowi, czy krótki czas oczekiwania na badania i/lub konsultacje. Nie ma co owijać w bawełnę i koloryzować, bo tylko gdy będziemy mówić głośno o swoich doświadczeniach, to będzie szansa na poprawienie błędów.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Czy sam wymaz szczoteczkowy wykaże rodzaj zmian w płucach?
majkelek

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 13357

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-14, 10:48   Temat: Czy sam wymaz szczoteczkowy wykaże rodzaj zmian w płucach?
Agnieszka2013, niestety nie wiem o żadnej w pełni skutecznej metodzie regeneracji układu pokarmowego po chemioterapii. Biegunkę oczywiście leczy się objawowo (głównie pochodnymi loperamidu lub ew. kodeiny) - nie sądzę jednak, żeby o taką odpowiedź Ci chodziło.
Nie znalazłem wiarogodnych danych na temat skutecznych terapii w długim horyzoncie czasu. Niemniej jednak, wśród opracowań dla pacjentów i lekarzy można znaleźć informacje o trzech rzeczach: (1) probiotykach; (2) substancjach wspomagających odbudowę śluzówki (np siemie lniane, babka płesznika); (3) glutaminie http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25389959 i inne (dostepna jest w formie tabletek lub proszku dla sportowców). Czasem pomaga też zmiana diety (w literaturze anglojęzycznej funkcjonuje termin 'BRAT' = bananas, rice, apples, toast). Brakuje mi jednak wiedzy i informacji na ile te metody i substancje są skuteczne.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Strona 1 z 108
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group