1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1102
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy Rak Płuca
majkelek

Odpowiedzi: 67
Wyświetleń: 15091

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-05-07, 14:35   Temat: Drobnokomórkowy Rak Płuca
damianw, Zdjęcia są nieczytelne. Jeden plik usunąłem, bo widniały na nim dane lekarzy.
Proszę, wyślij pliki jako załączniki do posta, a nie linki do innych serwisów hostujących.
  Temat: zastrzyki z witaminy C
majkelek

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73372

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-10-09, 21:05   Temat: zastrzyki z witaminy C
marciin, to nie atak, tylko prośba z mojej strony - wszak nie godzi się wybierać z opracowań jedynie pozytywnych wyników eksperymentów. Ponadto, na Forum jest wiele osób (niestety coraz mniej) w trakcie aktywnej terapii onkologicznej i moze być co najmniej nietaktem opisywanie 'ciekawostek' z zakresu substancji wykazujących aktywność antynowotworową w zwierzęciu modelowym.
Mam nadzieję, że to rozumiesz - nie uważam, że dyskusje o leczeniu eksperymentalnym winny być na Forum zakazane, ale trzeba zachować odpowiednie proporcje.
  Temat: zastrzyki z witaminy C
majkelek

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73372

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-10-09, 13:30   Temat: zastrzyki z witaminy C
marciin, zasada jest prosta: dwie randomizowane, duże próby fazy III są potrzebne do stwierdzenia skuteczności leczenia. Zatem, albo podajesz linki do dwóch takich prób, albo nie ma o czym dyskutować.
Ponadto:
1. W tej reklamie linkowanej przez Ciebie http://www.doctoryourself.com/RiordanIVC.pdf czytamy "Vitamin C can accumulate in tumors, with significant tumor growth inhibition seen (in guinea pigs)" czyli opieramy się na skuteczności leczenia raka u świnek morskich.
2. 'inne artykuły' cytowane przez Ciebie to bliżej nieokreślone opracowania internetowe, np http://www.internetwks.co...ath/inject.html w których możemy też przeczytać to: "Kalokerinos (22) describes cases where certain death in infants already in shock has been averted by emergency intramuscular ascorbate." w kwestii bezpieczeństwa stosowania niektórych terapii eksperymentalnych.
3. Na Forum cytujemy źródła korzystające z potwierdzonych doświadczalnie informacji, np. https://www.cancer.gov/ab...p/vitamin-c-pdq

Proszę Cię abyś trzymał się zasad tu panujących: opierał się na informacjach zgodnych ze standardami panującymi obecnie w medycynie i naukach pokrewnych oraz zamieszczał linki do cytowanych przez siebie rewelacji.
  Temat: Leczenie w podeszlym wieku
majkelek

Odpowiedzi: 48
Wyświetleń: 15913

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-12, 17:44   Temat: Leczenie w podeszlym wieku
Ola Olka, witaj na Forum.
Wybacz długi czas odpowiedzi - zadałaś dość trudne pytania. W przypadku małych, izolowanych zmian (zwykle do 7-10 mm) przyjmuje się podejście 'watchful-waiting' czyli obserwację z badaniem obrazowym w odstepach czasu od 3 do 6 miesięcy. U Twojego taty zmiana jest większa, ale, najwidoczniej, lekarze zdecydowali (na podstawie stanu ogólnego i podeszłego wieku pacjenta), że ryzyko powikłań po biopsji przewyższa ewentualne korzyści w chwili obecnej.
Niestety, wiek jest niekorzystnym czynnikiem rokowniczym w raku płuca https://www.spandidos-publications.com/ol/6/5/1507 Większość zaleceń nt leczenia pacjentów w wieku podeszłym (>70 lat) nie różni sie zasadniczo od zaleceń dla pacjentów w innym wieku - z tą różnicą, iż zwykle jest wyraźna wzmianka o konieczności dostosowania dawek i dokładnego monitorowania efektów ubocznych terapii http://jco.ascopubs.org/content/21/17/3186.long http://thorax.bmj.com/content/58/8/711.full
Niemniej jednak, z tego co wiem, brak jest jednoznacznych standardów postępowania i w każdym przypadku (szczególnie dla pacjentów >80 roku życia) winno sie stosować indywidualne podejście:
Cytat:
The lack of data on octogenarians suggest that clinicians should exercise caution when applying the existing data on chemotherapy and targeted therapies for patients aged 70–79 years to those aged >80 years.
źródło: http://www.ncbi.nlm.nih.g...les/PMC3126022/
Co do radioterapii, to wybór sposobu leczenia związany jest z tym, że lekarze nie wiedzą bez diagnozy opartej na badaniu tkanki z jakim nowotworem mają do czynienia, zatem nie są w stanie dobrać odpowiedniego leku.
Moim zdaniem, alternatywą dla czekania 3 miesiące na kolejne TK jest badanie PET, ale ono również nie wyjaśni z jakim nowotowrem mamy do czynienia, dzięki niemu określi się tylko na ile dany guz ma szansę być złośliwy.
Jeśli Twoj tata wyraża taką chęć, to możecie zasięgnąć drugiej opinii u niezależnego onkologa.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: DRP - wznowa
majkelek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-09, 15:41   Temat: DRP - wznowa
sas, przed Wami zapewne trudna walka, ale trzeba być dobrej myśli i nie zapominać o ostrożności. Pod tym linkiem http://www.macmillan.org....ager_6_Anchor_4 masz bardzo dobrze opracowane efekty uboczne PE. Biorąc pod uwagę, że ta sama chemia będzie zastosowana drugi raz trzeba rozważyć dwie rzeczy: (1) wczesna rediagnostyka w przypadku gdyby tym razem PE okazało się być nieskuteczne; (2) dokładne monitorowanie efektów ubocznych i samopoczucia.
W razie pytań, wiesz gdzie nas znaleźć ;)
Trzymajcie się! Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: DRP - wznowa
majkelek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-07, 13:05   Temat: DRP - wznowa
sas, badania kliniczne, bo rozumiem, że o to pytasz, stosuje się kiedy po pierwsze można, po drugie jest taka wola pacjenta, i po trzecie kiedy jest z tego zysk dla pacjenta. W tym, konkretnym przypadku, jeśli lekarze zadecydują, że wznowa nastąpiła zbyt krótko po leczeniu I linii, to przejdą do leczenia II linii - wówczas jest odpowiednia pora aby pomyśleć o badaniu klinicznym. Jeśli lekarze zadecydują, że można ponownie zastosować PE, to, moim zdaniem, nie ma sensu myśleć o badaniu klinicznym.

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: DRP - wznowa
majkelek

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5290

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-05, 22:42   Temat: Re: DRP - wznowa
sas napisał/a:

Jak wygląda ewentualna kolejna ścieżka chemioterapii, czy jest wogóle możliwa?
Czy jest możliwe naświetlanie klatki?
Czy pozostaje jedynie leczenie paliatywne po wznowie?
Czy będzie mieć robione inne badania kontrolne (TK głowy, USG jamy brzusznej)?
Czy istnieje ewentualne jakieś leczenie kliniczne?

Witaj na Forum!

Ad1. Jeśli PE w ocenie lekarzy była skuteczna, to można ją powtórzyć. Jeśli nie, to najczęściej w II linii podaje się topotecan.
Ad2. Przy pełnej odpowiedzi na leczenie chemiczne i braku przerzutów można rozważyć naświetlanie (ale znów mogą istnieć czynniki dyskwalifikujące)
Ad3. Ja bym tego nie rozpatrywał w kategorii 'paliatywne czy nie' - jest wznowa, trzeba zaproponować leczenie.
Ad4. raczej tak.
Ad5. Możliwe, ale mamy za mało danych aby stwierdzić czy możliwa jest kwalifikacja do tego badania https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT02481830

Dobrze byłoby, gdybyś mógł zamieścić dokumentację z dotychczasowego leczenia Twojego taty.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
majkelek

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 26398

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-02-12, 09:40   Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
arkady36, czy mógłbyś zrobić skan, abo zdjęcie dokumentacji medycznej z tego pobytu w szpitalu?
Morfina to prawidłowa decyzja. Czy korzystasz ze wsparcia hospicjum domowego, albo poradni leczenia bólu?
Trzymaj się, pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Rak urotelialny nerki z przerzutem do wątroby
majkelek

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 8752

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-02-11, 17:42   Temat: Rak urotelialny nerki z przerzutem do wątroby
JACEK1973, na tej stronie brak jest konkretów: o jakich testach dokładnie mówimy (ekspresja, polimorfizmy), dokładnie jakie rodzaje leczenia i w jakich nowotworach są tutaj przedmiotem analiz, i wiele innych. Być może tylko ja nie potrafię wyszukać tych informacji w odnośniku, który zamieściłeś. Niemniej jednak, informacje tam zawarte (do których dotarłem) wydają mi się bardzo mało profesjonalne.
Istotnie, mutacje genetyczne, jak również związana z nimi różnicowa ekspresja danych genów (RNA) stanowi coraz bardziej istotny czynnik przy odpowiednim doborze terapii (patrz przeciwciała monoklonalne). To jest jednak niemiłosiernie żmudna robota, aby udowodnić, że dany czynnik jest sprawczy w określonym przypadku (a tylko takimi czynnikami warto się zajmować w przypadku określania celów molekularnych). Zatem jest duża szansa, że informacje uzyskane poprzez owo profilowanie genetyczne nic nie wniosą do leczenia. Owszem, są znane mutacje somatyczne, które umożliwiają dobór odpowiedniego leczenia celowanego, ale nie potrzeba aż takiej własnej inicjatywy i wielkich konsorcjów aby te mutacje zbadać (obecnie jest to w zasadzie standard terapeutyczny).

A teraz z innej beczki: Czy rozmawialiście może z lekarzem prowadzącym na temat badań klinicznych?
  Temat: Woda alkaliczna
majkelek

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 21700

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-02-10, 08:55   Temat: Woda alkaliczna
Daro napisał/a:
Tak czy siak, niedługo największy góz (tłuszczak) będzie niedługo wycinany i poddany dokładnemu badaniu. (...) Już sam nie wiem co o tym myśleć.
Pomyśl, proszę, że guz pisze się poprawnie przez "u" a nie "ó".
Czy mógłbyś również sprecyzować o wynikach jakich badań, określających niezłośliwy charakter zmian, mówisz? Postaramy się wspólnie coś wyjaśnić w tej sytuacji.
Trzymaj się, pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
majkelek

Odpowiedzi: 69
Wyświetleń: 26398

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-02-09, 10:02   Temat: Osteosarcoma w stawie skokowym lewej nogi
arkady36, daj znać, proszę, jaki schemat chemii dostaniesz.
Z kodeiną nie należy przesadzać. Najprawdopodobniej reakcją na długotrwałe stosowanie jest brak skuteczności leczenia.
Nie eksperymentuj na sobie. Krew w plwocinie nie ma drugorzędnego znaczenia - możesz np poprzez stosowanie niektórych syropów/leków nasilać krwioplucie. Skontaktuj się z lekarzem i poproś o inne leki, jest dużo opcji, ale nie mówimy tu o OTC.
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Inne metody, inni lekarze
majkelek

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10204

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-02-08, 11:56   Temat: Inne metody, inni lekarze
OLILB napisał/a:
Jeżeli dobrze rozumiem tam jest napisane, że na próbie 373 pacjentów prawdopodobieństwo odpowiedzi na chemioterapię wzrosło o 27%, a to już coś. Napisane też jest, że grzybki nie mają znaczącego wpływu na rozpad guza stosowane samodzielnie, ale z tego co rozumiem nie próbowali tym pacjentom podawać samych grzybków bez chemioterapii więc skąd to stwierdzenie? Czy się mylę? Poza tym napisane jest że ci pacjenci mieli lepszą jakość życia.
Nie, tam nie jest ta napisane. Napisane jest: "Our review identified and subsequently included five relevant randomised controlled trials. A total of 373 subjects were analysed. A meta‐analysis was performed to pool available data from individual trials." Zatem źle rozumiesz. Nie jest to pojedyncze randomizowane badanie kliniczne, jest to meta analiza pięciu istniejących badań. Jest to coś zupełnie innego, gdyż w każdym z tych badań były nieco inne kryteria, inne cechy mierzalne, inne testy stosowane do oceny wyników, inne metody pomiaru. Meta analizy dostarczają przesłanek, nie dowodów!
OLILB napisał/a:
(...)to skoro tak to dlaczego do cholery nikt tego porządnie nie zbada (może grzybki pomagają tylko w niektórych rodzajach nowotworów, może tylko w połączeniu z chemioterapią), przecież miliony ludzi umierają na raka. Ja żałuję, że nie wiedziałem o Reishi podczas choroby bardzo bliskiej mi osoby, bo na pewno bym spróbował.
Mówimy o cholerze, czy o raku? Jeśli o cholerze, to ja się wycofuję, bo nie znam żadnych badań skuteczności Reishi w leczeniu cholery.

Zakładając, że nadal mówimy o raku, pozwolę sobie dodać kilka słów do tego, co napisała Justyna i Pani Gaba i wyjaśnić co miałem na myśli załączając artykuł na temat witC i b17. Aby przeprowadzić eksperymenty na grupie ludzi potrzebne są niezbite dowody na to, że istnieje bardzo niewielka szansa na narażenie osób biorących udział w badaniu na niebezpieczeństwo powikłań (stąd badania fazy I są odpłatne) oraz duża szansa na zwiększoną skuteczność leczenia. Jeśli tego nie ma, nikt nie będzie ryzykował.
Co więcej, pozostaje pytanie jak badanie powinno być skonstruowane. Ma to związek z kwestią podniesioną przez Panią Gabę, czyli z profilem molekularnym nowotworu. Jeśli ktoś uważa, że grzybki będą działać skutecznie w każdym rodzaju nowotworu złośliwego, to (moim zdaniem) jest w błędzie. Przykładem niech będą statyny w leczeniu choroby wieńcowej - skutecznie obniżają cholesterol u większości osób, ale zawałowi serca zapobiegają jedynie w około 40-60 procentach. Wiadomo, że najprawdopodobniej istnieją czynniki genetyczne, które związane są z odpowiedzią na leczenie. I co z tego? Wiesz jak je znaleźć, OLILB? Wiesz też może jak odróżnić chorych, którzy pozytywnie odpowiedzą na pochodne platyny, od tych, którzy zanotują progresję? Zobacz jak zmienił się paradygmat leczenia nowotworów w ostatnich kilkunastu latach. Poważnie, chciałbyś wszystkim podawać te grzybki i na tej podstawie ocenić ich skuteczność?
Mnie nie chodzi o opinie na temat tego co kto uważa za skuteczne, czy nieskuteczne. Mnie chodzi o dowody. I uwierz mi, mówię to nie z powodu arogancji, ale z racji tego, że wiele razy przekonałem się na własnej skórze jak niepełne dowody mogą zmieniać interpretację.
  Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
majkelek

Odpowiedzi: 150
Wyświetleń: 48895

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-08, 11:01   Temat: Guz płuca prawego D38.1 Proszę o informacje .
bogdusia napisał/a:
Interpretację dzisiejszych wyników morfologii.
KIG-co to za farmaceutyk w jakim celu się go stosuje?
Co oznacza sformułowanie pochodzące z USG jamy opłucnej:wolny bezechowy płyn?

W ostatnich wynikach morfologii jest niestety widoczny efekt terapii: wciąż obniżona hemoglobina i wbc. Jak rozumiem w styczniu było toczenie krwi przy hgb około 8, co jak widać nieco pomogło, ale jeszcze nie jest idealnie. Trzeba mieć nadzieję, że szpik się będzie odnawiał. Czy morfologia była zalecona, czy robiliście ją z własnej inicjatywy?
W klp widać regresję, więc terapia będzie kontynuowana póki to możliwe (lub do osiągnięcia maksymalnej założonej ilości cykli). Niestety płyn się wciąż zbiera (to też w temacie wyniku USG), więc trzeba go ewakuować (być może warto rozważyć talkowanie).
KIG  = kalium+insulin+glucose
Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: zastrzyki z witaminy C
majkelek

Odpowiedzi: 86
Wyświetleń: 73372

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2016-02-08, 10:49   Temat: zastrzyki z witaminy C
Bardzo proszę, mój mail jest dostępny w moim profilu. Jednocześnie proszę, aby Pan zgodził się na udostępnienie tych informacji na stronie Forum i Fundacji Onkologicznej "Dum Spiro-Spero". W przeciwnym razie dalsza dyskusja i rzetelna informacja dla Forumowiczów będzie niemożliwa.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
majkelek

Odpowiedzi: 113
Wyświetleń: 41893

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-08, 10:20   Temat: Drobnokomórkowy rak płuc
radke, dzięki, że dbasz o moje oczy (wszak starszy już ze mnie gość) :)
Nie ma powodów by sądzić, że wyniki morfologii są pochodną niedoboru żelaza (trzeba by zrobić badanie, a na to obecnie szkoda krwi).
Podtrzymuję to, co napisałem powyżej: unikać infekcji(!), trzymać się zbilansowanej diety (pełnowatrościowe białko i odpowiednia ilośc węglowodanów), wizyty w sklepach/kościołach i inne zastąpić spacerami w parku i dużo pić wody(!), dużo odpoczywać(!)
Pozdrawiam serdecznie!
 
Strona 1 z 74
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group