1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 1699
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 33673

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-04-30, 20:34   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Nie rozumiem dlaczego chora aż tak bardzo unika kontrastu. Jeżeli nie było epizodu uczuleniowego, to przy kreatyninie w normie nie ma żadnego powodu żeby dopuszczać możliwość że kontrast uszkodzi nerki. Przy prawidłowym nawodnieniu nawet duża ilość kontrastu jest wypłukiwana bez żadnego uszczerbku na zdrowiu. Opić się przed badaniem i sporo pić 2 doby po. CT wyjaśniłoby co się dzieje w brzuchu, Zawsze lepiej podejmować decyzje w oparciu o twarde dane.

Twoja Mama ma same dobre doświadczenia pooperacyjne i dużo spodziewa się po operacji. A chirurg (doświadczony i znający przypadek "od wewnątrz") może wiedzieć że tym oczekiwaniom nie sprosta. Też postawił swoje wymagania "pozbyć się tłuszczu trzewnego" - nierealne u osoby w tym wieku. Sytuacja bardzo trudna, spróbuj porozmawiać z nim sama, powie więcej jakie widzi trudności i nawet jeżeli będziesz szukać innego ośrodka (może nowocześniej wyposażonego) to warto wiedzieć w czym tkwi problem. CT tutaj też wydaje się konieczne.

Spróbuj żelaza hemowego, jest znacznie lepiej przyswajalne więc dawki są znacznie niższe, w rozsądnych ilościach nie powinno dawać żadnych sensacji w jelitach.

Pozdrawiam i jak zawsze podziwiam.
  Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
gaba

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 2224

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2021-04-14, 18:25   Temat: Podejrzenie międzybłoniaka opłucnej, leczenie chirurgiczne
Obecnie pierwszą kopię dokumentacji dostaje się za darmo, więc warto zamówić całość dokumentacji z pobytu w szpitalu. Dużo papieru ale będzie w tym podpisany przez wykonujących opis zabiegu a także pisemne ustalenia z różnych narad. Warto wszystko przeczytać bo zrozumie się jak działa szpital, kto o czym decyduje itp, Łatwiej później poruszać się w tej rzeczywistości.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 33673

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2021-03-27, 11:19   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Takim lekiem jest papaweryna, ale to musi potwierdzić lekarz któremu dokładnie się opisze co się naprawdę dzieje (m.innymi zwiększa perystaltykę).
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 252
Wyświetleń: 43729

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-06, 20:02   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
Badania są robione co ok 3 mies lub wcześniej jeżeli coś się dzieje, głównie żeby sprawdzać czy nowotwór jeszcze reaguje na aktualnie brany lek. Nie wiem co masz na myśli "wyjście z leczenia paliatywnego". Jeżeli chodzi Ci o całkowite pozbycie się nowotworu to raczej nie, natomiast zdarza się stabilizacja i lekarz może wtedy zadecydować o przerwaniu leczenia na pewien czas żeby organizm się zregenerował. Przerywa się również leczenie jeżeli za bardzo pogarszają się wyniki krwi, czasami lepiej pozwolić na wzrost guza, a regenerować szpik, bo dopóki szpik i nerki działają zawsze można podać jakiś lek. Dbaj o Siebie.
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 252
Wyświetleń: 43729

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2021-01-05, 20:50   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
To jest chemioterapia paliatywna tzn chodzi o spowolnienie lub czasowe zatrzymanie choroby w sytuacji gdy już z różnych względów nie ma szans na radykalne działanie. Podaje się w monoterapii kolejno różne chemioterapeutyki w dawkach które nie pogarszają dobrostanu chorego. Pierwsza była karboplatyna, teraz paclitaxel podawany jest w prawie wszystkich rodzajach raków, działa tak bardziej ogólne. Zasada jest taka że podaje się tak długo jak długo rak się nie uodporni i nie wystąpi powiększenie guza lub organizm chorego przestaje tolerować lek. Mają jeszcze inne leki w zapasie, ale to już będzie zależało od Twojej kondycji. Dbaj o nerki bo to one decydują.
  Temat: Rak Jamy Ustnej G2
gaba

Odpowiedzi: 118
Wyświetleń: 24475

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-10-29, 19:54   Temat: Rak Jamy Ustnej G2
lekarz powinien zbadać i osłuchać pacjenta w dniu podania szczepionki i nie chodzi tu o ogólne wskazania ale o wykluczenie czynnej infekcji która po szczepieniu może się nasilić. Jeżeli chodzi o leczenie onkologiczne to w zeszłym roku szczepiłam się tydzień po zakończeniu chemii (onkolog wiedział i dał zielone światło) a w tym roku już się szczepiłam a radioterapię miałam w maju, onkolog namawiała żeby tego pilnować.
  Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
gaba

Odpowiedzi: 138
Wyświetleń: 41707

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-27, 15:17   Temat: Rak o nieznanym punkcie wyjścia - C80
Odezwali się, ale z komunikatem "pamiętamy i proszę czekać, odezwiemy się"
Wyboru nie mam, czekam
  Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
gaba

Odpowiedzi: 284
Wyświetleń: 107629

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-08-22, 15:26   Temat: Rak nosogardła - guz szyi przerzutowy
indyk ok, kurczak tylko ze znanego źródła, te przemysłowe wykluczone, najlepsza jest jednak wołowina i gęsina (niedługo sezon), baranina bardzo dobra ale jej cena może wywołać niestrawność.
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 33673

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-08-18, 10:21   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Wszystko zależy od ilości tej wydzieliny, masy kałowe to nie jest jednolita miazga, każdy słyszy czasami jakieś kruczenia czy bulgotanie w brzuchu. Niedużo tej rozwodnionej frakcji może wydostawać się razem z gazami. Kolor zależy od diety i od ilości i składu żółci. Tak naprawdę to organizm pozyskuje wodę jelitem grubym i czasami może na jakimś odcinku nie odciągnąć całej wody, czy to poważne zaburzenie to zależy właśnie od ilości.

Wg mnie po 2 tyg od operacji w trakcie kaszlu żaden szew nie powinien już puścić.

Pozdrawiam
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 26410

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-30, 17:32   Temat: rak jajnika pT3b
Rak i leczenie raka. Zwłaszcza leczenie raka dewastuje układ odpornościowy organizmu. Clostridium ma bardzo dużo ludzi ale nie chorują, ujawnia się to najczęściej przy osłabieniu flory jelitowej (tej prawidłowej). Pseudomonas pyocyanea może bytować na skórze zupełnie zdrowych ludzi, sama w sobie groźna ale musi się dostać do "środka" najczęściej przy jakimś zabiegu. Podsumowując zaraziła się pewnie dużo wcześniej a ujawniło się to przy skrajnym wycieńczeniu organizmu. Przykro tylko że spowodowało to izolację od rodziny na ostatnim etapie życia, ale to już siła wyższa bo ten zakaz odwiedzin, kombinezon itd to z powodu koronawirusa. W normalnych warunkach rodzina byłaby do niej wpuszczana.
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 26410

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-21, 10:31   Temat: rak jajnika pT3b
::rose:: ::rose::
  Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
gaba

Odpowiedzi: 114
Wyświetleń: 33673

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-06-03, 15:40   Temat: Chemioterapia paliatywna - rak jajnika w IV stadium
Dzwoń i załatwiaj już. Wszystko odmraża się szybko i kolejki będą gigantyczne, zwłaszcza na badania. Przecież jeżeli oficjalnie ogłoszą "przyjmujemy" to okaże się że już jest dwumiesięczna kolejka, to trochę tak jak kiedyś ustawiali się ludzie od 5 rano do rejestracji otwieranej od 7.

U mnie okazuje się że wizyta jest uzależniona od zdolności do przekonania lekarza że trzeba i właściwie przyjmują prawie tyle co przed koroną. Zwłaszcza należałoby atakować chirurga, zmiany w okolicy operowanej zawsze trzeba wyjaśniać możliwie szybko.

Pozdrowienia dla chorej, mnie się też chce więcej leżeć (niekoniecznie spać) ale zwalam to na ogólny marazm związany z koroną.
  Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
gaba

Odpowiedzi: 252
Wyświetleń: 43729

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2020-05-27, 18:44   Temat: rak płaskonabłonkowy trójkąta zatrzonowcowego
no ale ja naprawdę nie wiem jak radioterapia wpływa na śluzówkę, miałam dwie ale na skórę a to różnica. Tyle wiem co napisałam: jama ustna nigdy nie jest jałowa i wyjałowić jej nie można. Jeżeli nie boli, nie powiększa się (a dodatkowo radioterapeutka nie widziała nic groźnego) to czekać, organizm ludzki ma bardzo duże zdolności naprawcze.
  Temat: Czerniak Clark IV, Breslow 5mm
gaba

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 4876

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-05-20, 18:10   Temat: Czerniak Clark IV, Breslow 5mm
w pet to raczej świecą guzki od 5 mm w górę, skoro ty sama określasz to jako wysypkę to raczej za małe. To już lekarz musi określić czy będzie to uznane za wznowę w bliźnie czy przerzut na skórę. Wykazałaś się niezłym "czujem".
  Temat: rak jajnika pT3b
gaba

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 26410

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2020-05-18, 22:06   Temat: rak jajnika pT3b
To był atak padaczki, jeżeli po nim nie wróciła świadomość to nie ma mowy żeby można było ją samodzielnie przewieść na SOR. Po prostu głupie tłumaczenie dyspozytora. Stan mamy prawdopodobnie jest ciężki i raczej nie ma możliwości podania chemii i dalszego leczenia onkologicznego, ale mogę się mylić i możecie mieć jeszcze niejeden kontakt z tym pogotowiem. Napisałabym krótką skargę na tego dyspozytora, na piśmie. Ale to ma sens tylko zrobione natychmiast bo tych co się skarżą to później jakoś tak szybciej obsługują, a to przy stanie mamy może się przydać. Natomiast jeżeli dowiecie się w szpitalu że to już długo nie potrwa to nie ma co zawracać sobie głowy bo to się już nie przyda. Na przyszłość to jednak dla chorego po wylewie (i innych urazach mózgowych) należy domagać się karetki od szpitala, ogólnie nie śpieszyć się z odbiorem bo każdy dzień dłużej leżenia ma wpływ.
 
Strona 1 z 114
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group