1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
znamię do ew. usunięcia
Autor Wiadomość
maka 


Dołączyła: 06 Cze 2011
Posty: 13
Skąd: Kraków
Pomogła: 4 razy

 #1  Wysłany: 2012-07-01, 23:22  znamię do ew. usunięcia


Witam, bardzo proszę o poradę.
W związku z akcją dotyczącą profilaktyki czerniaka wykonałam badanie aparatem Mole Mate .
„Jednym z najnowocześniejszych i najdokładniejszych instrumentów jest Mole-Mate działający na zasadzie spektrofotometrii i oceniający stany chorobowe skóry. To właśnie dzięki niemu możliwe jest rozpoznanie nowotworów barwnikowych i bezbarwnikowych, schorzeń naczyniowych, które kwalifikują się do skutecznego usuwania znamion na skórze. Dla pacjentów ważne jest także to, że do diagnozy niepotrzebne jest wykonywanie biopsji.”

Pani doktor, chirurg, zakwalifikowała jedno z moich znamion do w miarę pilnego usunięcia. Znajduje się ono na plecach, na poziomie talii, ma wygląd i w dotyku przypomina malutkiego strupka. Nie zauważyłam go wcześniej .
Zaniepokojona udałam się do chirurga onkologa, który stwierdził, że nie wierzy w komputerową ocenę znamion oraz, że wg niego znamię nie jest podejrzane onkologicznie, ale jeżeli miałabym z tego powodu „nie spać”, to , żebym go usunęła, ale nie ma pośpiechu i mogę to zrobić po wakacjach.
I tu pojawia się moja rozterka, dla własnego spokoju usunę znamię, ale wolałabym zrobić to po urlopie, pod koniec sierpnia . Czy to zbyt odległy termin ?
Przepraszam, jeżeli mój problem wydaje się zbyt błahy w porównaniu z innymi poruszanymi na tym forum, ale przeżyłam bardzo ciężki rok, podejrzenie raka piersi (na szczęście niepotwierdzone po badaniu histopat., ale 2 miesiące traumy były), potem śmierć bliskiej mi osoby na nowotwora i po tym wszystkim chciałabym w wakacje oderwać się od tej tematyki.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-07-01, 23:39  


Ale my tutaj nie zadecydujemy za Ciebie kiedy masz to zrobić :)

Zasada jest jedna - jeśli jest choćby cień podejrzenia onkologicznego co do zmiany, lepiej jest usunąć to prędzej niż później.

Btw. to, że ktoś "na oko" nie widzi nic podejrzanego w zmianie, nie jest (nie)stety żadnym wyznacznikiem.
_________________
 
agah2o 



Dołączyła: 23 Gru 2011
Posty: 174
Skąd: Łódź
Pomogła: 26 razy

 #3  Wysłany: 2012-07-02, 08:27  


To może przed wyjazdem idź jeszcze na jedną konsultację do dermatologa , lub chirurga onkologa. Niech obejrzy znamiona pod dermatoskopem i wtedy zdecydujesz czy możesz jeszcze poczekać. Choć ja na Twoim miejscu wyciachałabym szybciutko......i po kłopocie - wyjadz na wakacje w konforcie psychicznym :)
_________________
pozdrawiam -agnieszka
 
lewmarek 


Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 152
Pomógł: 11 razy

 #4  Wysłany: 2012-07-02, 15:19  


agah2o napisał/a:
Choć ja na Twoim miejscu wyciachałabym szybciutko......i po kłopocie - wyjadz na wakacje w konforcie psychicznym


Dokładnie. Na urlopie zamiast wypoczywać będziesz sobie oglądała znamię i się zastanawiała czy jest złośliwe, czy się zmieniło itd itp.
 
maka 


Dołączyła: 06 Cze 2011
Posty: 13
Skąd: Kraków
Pomogła: 4 razy

 #5  Wysłany: 2012-07-02, 16:46  


Dzięki wszystkim za porady :)
A rzecz w tym, że niepokój zasiała mi tylko pani chirurg z prywatnego (!) Instytutu Face&Body po badaniu Mole Mate.
Od niej poszłam do dermatologa po skierowanie na zabieg. Dermatolog obejrzał pod dermatoskopem, powiedział, że nie widzi raczej nic złego , ale na wszelki wypadek nie będzie kwestionował wyniku badania Mole Mate, bo nie zna tej metody, i dał mi skierowanie na zabieg.
Z tym skierowaniem poszłam do chirurga onkologa, który też nie widzi nic niepokojącego, ale mogę wyciąć, żeby się nie denerwować.
Sęk w tym, że terminy są dopiero na jesień, a prywatnie też najwcześniej w następnym tygodniu, czyli tuż przed moim urlopem.
No i pojadę ze szwami, potem wyjmowanie ich, zakaz kąpieli i urlop,na który czekałam cały rok zepsuty.
Ale fakt, sama muszę zadecydować co zrobić.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim i duuużo zdrowia życzę.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group