1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Znamię barwnikowe w oku
Autor Wiadomość
Magg 


Dołączyła: 16 Maj 2015
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2015-05-16, 11:03  Znamię barwnikowe w oku


Dzień dobry.
Postanowiłam napisać na forum, ponieważ ... nie wiem co myśleć, jestem przerażona.
U Męża okulista medycyny pracy zauważył zmiany barwnikowe gdzieś głęboko w oku. Z tego co Mąz opowiadał znamię ma być między dwoma nerwami i podobno nie wpływa na widzenie bo ich nie przesłania. Lekarz naciskał na zrobienie zdjęcia barwnego, USGB i OCT plamki. Czekamy w tej chwili na te badania i wizytę u okulisty.
Czy wszystkie takie znamiona to nowotwory złośliwe? Czy jest jakaś szansa że to coś innego? albo łagodnego? Wcześniej inny okulista nie informował Męża o takim znamieniu, a ma astygmatyzm i odwiedza poradnie co 2 lata.

Proszę napiszcie co o tym myślicie

Pozdrawiam serdecznie
 
luśka 


Dołączyła: 07 Mar 2015
Posty: 37
Pomogła: 6 razy

 #2  Wysłany: 2015-05-16, 16:57  


Na pewno musisz być wsparciem dla swojego Mężusia:-) Nie znam się na znamionach oczu,ale właśnie ten temat był wczoraj poruszany z trenerem naszego Syna, który ma zdiagnozowanego czerniaka oka i tak naprawdę od paru dobrych lat nie leczył się , bo był odsyłany od lekarzy z kwitkiem...Teraz wybiera się do Krakowa, bo tam prawdopodobnie są najlepsi specjaliści. Na pewno nie wszystkie nowotwory są złośliwe i myślę, że jeżeli był pod stałą kontrolą okulisty, to gdyby coś się wcześniej pojawiło to by Męża o tym poinformowano. Ja z moją historią udałam się do lekarza rodzinnego i Pani Doktor poinformowała mnie, że ma dwóch Pacjentów od 15 lat właśnie z czerniakiem oka i są leczeni w Krakowie z bardzo dobrymi wynikami:-) Nie pozostaje Tobie nic innego tylko główka do góry!!!! I wszystko będzie dobrze....i macie się cieszyć sobą, słońcem , dniem i wszystkim wokół....

[ Dodano: 2015-05-16, 16:59 ]
Oczywiście słońcem w granicy rozsądku :lol:
 
Magg 


Dołączyła: 16 Maj 2015
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2015-05-16, 17:24  


Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź i słowa pocieszenia.
W tej chwili żyję nadzieją, że to może jest coś innego. Że obecność znamienia nie musi oznaczać czerniaka. Martwi mnie jednak bardzo to, że wcześniej żaden okulista nie zwrócił uwagę na znamię, więc podejrzewam że nic w oku nie było. Musiało się pojawić niedawno.

:cry:

[ Dodano: 2015-05-16, 17:26 ]
Luśka a chciałam jeszcze zapytać jak wielkość guza Twojego Synka? Powiększa się? Jak to wyglądało na przestrzeni lat?
 
luśka 


Dołączyła: 07 Mar 2015
Posty: 37
Pomogła: 6 razy

 #4  Wysłany: 2015-05-17, 08:56  


Syn na szczęście nie ma żadnych guzów tylko mnóstwo znamion:-( czerniaka oka ma trener, który będzie leczony w Krakowie.Z tego co mówił to najpierw pojawiło się jedno znamię na oku a teraz jest drugie bardziej widoczne i dopiero teraz został skierowany na leczenie. Dobrze,że u Was wcześnie ta zmiana zaczęło budzić wątpliwość :mrgreen: Głowa do góry!!!!
 
Magg 


Dołączyła: 16 Maj 2015
Posty: 6

 #5  Wysłany: 2015-05-17, 09:21  


Bardzo cię przepraszam!!! Żle przeczytałam, wybacz proszę.
To cudownie, że Twój Syna jest zdrowy. Super.

Znalazłam parę osób w necie, które mają też znamiona w oku od wielu lat i nic się nie dzieje, są tylko pod obserwacją. ALe też są sytuację, że to są czerniaki. Więc różnie z tym bywa.
Dziękuję ci bardzo
I pozdrawiam serdecznie
 
luśka 


Dołączyła: 07 Mar 2015
Posty: 37
Pomogła: 6 razy

 #6  Wysłany: 2015-05-17, 09:28  


Nie ma za co :mrgreen: Nie wynikało to jednoznacznie z mojego postu. Nie martw się na zapas ;) Również przytulam i pozdrawiam :-D
 
Terenia 


Dołączyła: 17 Sie 2013
Posty: 57
Pomogła: 8 razy

 #7  Wysłany: 2015-05-17, 19:56  


Cześć
W Krakowie są zdecydowanie najlepsi specjaliści. Trzeba nie zwlekać, tylko od razu załatwiać skierowanie i się rejestrować, bo niestety są odległe terminy. Okuliście często bagatelizują zmiany, wiem od innych pacjentów w Krakowie, którzy trafiają w zaawansowanym stanie. Nie bierze się to tyle z niewiedzy, lecz jak przypuszczam z tego, że to ciągle rzadki nowotwór (chociażby widać to po ilości wątków na forum). Guz w oku nie musi oznaczać kłopotów z widzeniem, wszystko zależy od lokalizacji. U mojej mamy podnosił siatkówkę i dlatego widziała gorzej, zrobiła badanie dna oka i praktycznie od razu skierowano ją do Krakowa. Dlatego kontrolne badanie dna oka jest bardzo ważne. Oczywiście w międzyczasie - USG gałki ocznej i angiografia. Dobrze zorientować się, gdzie te badania wykonują.

Czerniaka oka się leczy - metoda zależy od wielkości oraz lokalizacji guza. Moja mama była rok na obserwacji uwagi na malutką zmianę (poniżej 2mm), a potem od razu jak się powiększyło to brachyterapia.

Życzę powodzenia w walce, a przede wszystkim w diagnozie. :) I mimo wszystko walczyłabym od razu o dostanie się do Krakowa, bo oni znają się najlepiej.
 
Magg 


Dołączyła: 16 Maj 2015
Posty: 6

 #8  Wysłany: 2015-05-17, 21:06  


Dziękuję Ci bardzo za tak szczegółową odpowiedź i rady. Wiem tylko tyle, że znamię jest małe i gdzieś blisko nerwu wzrokowego. Męża badał lekarz który robi na co dzień badania typu OCT i USG oka. Ale tylko świecił mu lampą, bo to było w czasie badań kontrolnych do pracy, dlatego tak niewiele wiemy. Oczywiście zrobimy jak najszybciej wszystkie zalecone badania.
Mąż nie skarży się na wzrok, oprócz astygmatyzmu, który ma od wielu lat
A możecie mi napisać kto daje skierowanie do Krakowa? Czy rodzinny może? Czy tylko okulista?

[ Dodano: 2015-05-17, 21:39 ]
Mam jaszcze takie pytanie, jak długo czeka się na wizytę w Krakowie i do kogo polecacie się zapisać?
 
Terenia 


Dołączyła: 17 Sie 2013
Posty: 57
Pomogła: 8 razy

 #9  Wysłany: 2015-05-18, 13:48  


Nie chcę wprowadzić w błąd, ale wydaje mi się, że kieruje okulista.
Dzwonisz na rejestrację, tłumaczysz co i jak, jak już jest skierowanie i dostajesz godzinę przyjazdu. Godziny są wczesnoporanne, radzę sobie załatwić nocleg jeżeli nie jesteście z Krakowa i być tam z samego rana. Są tłumy, ale personel bardzo miły i kompetentny.
Okulistyką kieruje pani prof. Romanowska-Dixon, ale to nie znaczy, że do niej traficie. Tam jest sztab lekarzy i wielu różnych bada, na to się nie ma wpływu.

Poszukaj moich starszych postów, jest tam trochę informacji.
 
Magg 


Dołączyła: 16 Maj 2015
Posty: 6

 #10  Wysłany: 2015-05-18, 16:51  


A czy jest może na forum ktoś z Wrocławia? Próbuję umówić wizyty ale bardzo długo na NFZ trzeba czekać, i nawet prywatnie 2 tyg. A dla mnie to za długo.
Okulista dał na diagnostykę, trzeba najpierw ja zrobić

Jak ta karta nowotworowa w praktyce wygląda? Czy ona przyspiesza badania? Nie damy radę finansowo wszystkiego zrobić. Poradźcie coś
 
Terenia 


Dołączyła: 17 Sie 2013
Posty: 57
Pomogła: 8 razy

 #11  Wysłany: 2015-05-26, 07:38  


Na NFZ we Wrocławiu uczciwie napiszę, nie ma szans się dostać w ludzkim czasie na specjalistyczne badania okulistyczne. A przynajmniej nam się nie udało.
Jestem zdziwiona, że okulista nie kieruje Was od razu do Krakowa. Zapewne chce mieć podkładkę, ale po pierwsze - na wizytę w Krakowie też będziecie czekać, więc jest czas na badania, po drugie - tam zrobią Wam komplet badań, więc jakbyście czegoś nie zdążyli wykonać, to tam to sprawdzą.
 
Magg 


Dołączyła: 16 Maj 2015
Posty: 6

 #12  Wysłany: 2015-05-26, 09:17  


Witajcie. Jesteśmy po USG i OCT, znamię nie jest guzem. W tej chwili dzięki Bogu wszystko z nim w porządku. Trzeba będzie kontrolować. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za wsparcie i rady
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group