1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w układzie moczowym
Autor Wiadomość
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #1  Wysłany: 2014-02-05, 18:00  Zmiany w układzie moczowym


Witam
borykam się z następnym problemem, wczoraj w popołudniowych godzinach trafiłam z pracy na pogotowie zakładowe z silnymi bólami brzucha. Zażyłam sama 3 ketonale i na pogotowiu nie mogą mi nic już podać oprócz zastrzyku rozkurczowego. Po godzinie nic nic ustępowało i zapadła decyzja że zawożą mnie na SOR.
Po odsiedzeniu kilku godzin zrobiono badania, podano zastrzyki i kroplówki, rano zrobiono USG







Usłyszałam od 2 lekarzy że to może być kamień albo rak.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-02-05, 20:10 ]
Bardzo prosimy o dodawanie dokumentacji w formie załączników do posta, nie linków do fotosika czy innych serwisów.

[ Dodano: 2014-02-05, 21:17 ]
Zapomniałam napisać że do szpitala nie zostałam przyjęta z powodu braku miejsc z dodaniem że to i tak nie ten rejon. Terminy do urologów na maj.


1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2226 raz(y) 546,27 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2002 raz(y) 378,99 KB

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 2100 raz(y) 526,73 KB

 
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #2  Wysłany: 2014-02-07, 00:35  


Wiem że po samym USG nic konkretnego nie można powiedzieć ale mam pytanie - czy jak mam (oby) kamień to czy jest go tak ciężko rozpoznać na usg ?
Dodatkowo lekarz na SOR powiedział że mogę stracić nerkę .
Przepraszam , wiem że jestem męcząca ale zżera mnie stres.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #3  Wysłany: 2014-02-07, 10:59  


szarlotta napisał/a:
czy jak mam (oby) kamień to czy jest go tak ciężko rozpoznać na usg ?

Dla doświadczonego lekarza i na dobrym sprzęcie raczej nie powinno to być dużym problemem,
gorzej z tym może być w sytuacji, gdy:
"Ocena narządów wewnętrznych utrudniona - obraz obarczony licznymi artefaktami pochodzącymi z aparatu USG".

szarlotta napisał/a:
Dodatkowo lekarz na SOR powiedział że mogę stracić nerkę .

W załączonych przez Ciebie wynikach nie ma zapisów wskazujących na podejrzenie onkologiczne
poza jedynie stwierdzeniem poszerzenia układu kielichowo-miedniczkowego nerki oraz moczowodu,
co jednak może mieć rozmaite przyczyny, niekoniecznie nowotworowe.

Za to bardziej podejrzanie może wyglądać zmiana w dolnej części pęcherza moczowego,
opisana jako hiperechogeniczna o wymiarach 25x15 mm.

Zgodnie z zaleceniami zawartymi w wyniku badania USG
wskazane jest poszerzenie diagnostyki o wykonanie TK jamy brzusznej i miednicy małej.
Wtedy powinno być coś więcej wiadomo na temat tych zmian w nerce, moczowodzie i pęcherzu.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #4  Wysłany: 2014-02-07, 23:56  


Dziękuję bardzo Richelieu za odpowiedż . W poniedziałek idę do urologa w zakładzie pracy, może będzie miał jakiś lepszy sprzęt. Zarówno lekarz na SOR jak i lekarz w szpitalu do którego mnie nie przyjęto , stwierdzili że muszę się liczyć że ta zmiana może być rakiem.
A mogłam być już po TK i wiedzieć na czym stoję , na sorze posiadają tomograf ale skierowali mnie do szpitala bo jak to określili oddają mnie pod fachową opiekę.
I tak po 30 latach płacenia składek zostawili zestresowaną babę niech się popałęta w kilkumiesięcznych terminach.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #5  Wysłany: 2014-02-08, 04:18  


szarlotta napisał/a:
I tak po 30 latach płacenia składek zostawili zestresowaną babę niech się popałęta w kilkumiesięcznych terminach.

Terminy, terminami - rzeczywiście nierzadko są patologicznie długie, to jednak w całości uważam to stwierdzenie za krzywdzące. Ze względu na nagłe zachorowanie, które mogło zagrażać życiu lub zdrowiu byłaś leczona w SOR. SOR nie jest wszechoddziałem diagnostycznym. Poprawiło się? Na tym rola SOR się kończy. Zgodnie ze sztuką zostałaś skierowana do oddziału urologii, gdzie zostanie wdrożona dalsza diagnostyka. W tym całym polskim bajzlu uważam, że wszystko zostało zrobione solidnie i jak należy. Dlaczego więc nie zastosujesz się do zalecenia lekarza z SORu tylko na własną rękę idziesz w poniedziałek do urologa? Może warto od razu w poniedziałek iść do poradni szpitalnej aby nie zwlekać z niezbędną diagnostyką?

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #6  Wysłany: 2014-02-08, 10:40  


W tym cały problem że oddziału urologii mnie nie przyjął , tłumacząc się tym że nie ma miejsc i że mam iść do szpitala w Częstochowie bo mieszkam w okolicy a nie do nich. Pracuję w Dąbrowie górniczej , pogotowie zabrało mnie z pracy . Nawet gdybym chciała iść do Częstochowy to mnie nie przyjmą ze skierowania do Sosnowca , tylko pozostał urolog gdzie terminy są na czerwiec.
 
izajarz 


Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 130
Pomogła: 27 razy

 #7  Wysłany: 2014-02-08, 11:10  


szarlotta
Dobrzy lekarze są w przychodni przy szpitalu urologicznym na Raciborskiej w Katowicach np. dr Kupajski, przyjmuje też w Sosnowcu w przychodni na Teatralnej. Możesz spróbować (też jest dobry lekarz-pracuje też w w/w szpitalu nie pamiętam nazwiska) umówić się w przychodni Primus w Brudzowicach koło Siewierza - tam z reguły są o wiele krótsze terminy niż w mieście.
Iza J
_________________
izajarz
 
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #8  Wysłany: 2014-02-08, 12:52  


izajarz
bardzo dziękuje za wiadomość
do Brudzowic dzwoniłam , prywatnie wizyta na czwartek(100 zł) ale skierowanie na TK wtedy też prywatnie (koszt 680 zł.)
Udałam się do przychodni przy zakładzie pracy i tam miłe panie po przeczytaniu moich papierów kazały mi przyjść w poniedziałek do urologa.
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #9  Wysłany: 2014-02-08, 12:55  


Witaj,

Dlaczego mieliby nie przyjąć ze skierowania z Sosnowca? Nie ma rejonizacji!
Natomiast inna sytuacja byłaby, gdybyś (w moim jedynym domyśle) jednak była konsultowana przez urologa w trakcie wizyty w SOR i owy skierowałby Cię na leczenie szpitalne w swoim oddziale to sytuacja zmienia się diametralnie (i pasuje do tego co piszesz). Uściślij proszę jak to było?

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #10  Wysłany: 2014-02-08, 14:02  


Nie chcę zaśmiecać forum ale opisze krok po kroku . Na początek znalazłam się na zakładowym pogotowiu , tam dostałam zastrzyk i po godzinie odwieziono mnie na sor do szpitala w D.G.
Na SOR dostawałam kroplówki i zastrzyki , lekarz zlecił USG . Po badaniu przyszedł z wynikiem już inny lekarz i tu cytuję jego słowa : proszę jechać teraz do szpitala na oddział na dalsze badania ponieważ nie można wykluczyć raka, u nas jest możliwość badania TK ale tam zajmią się panią już fachowcy.
Lekarz w szpitalu rzucił okiem na moje papiery i tak jak pisałam -niema miejsca a czemu pani przyjechała do nas ...i stwierdził też że zmiana w pęcherzu może być rakiem. Zaproponował abym się zapisała do poradni na dole a tam termin na maj.

Pod epikryzą pisze dokładnie gdzie mnie skierowano.

[ Dodano: 2014-02-08, 15:08 ]
Pomijam już fakt że w tym momencie zostałam bez żadnego zaświadczenia do pracy z której mnie zabrano i do której nie udałam się następnego dnia .
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #11  Wysłany: 2014-02-08, 16:38  


Witaj,

A jak wygląda skierowanie, które otrzymałaś?

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #12  Wysłany: 2014-02-08, 17:47  


na skierowaniu tylko pisze do szpitala specjalistycznego , fakt nie ma podanej nazwy.
 
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #13  Wysłany: 2014-02-11, 19:52  


I zaczęło się latanie po lekarzach. W poniedziałek urolog stwierdził że trzeba zrobić rtg brzucha. Po obejrzenia dzisiaj prześwietlenia ... dalej nic nie wiadomo , trzeba zajrzeć do pęcherza , termin na 25 lutego.
Przyjechałam do domu , nerwy mnie zżerają , zadzwoniłam do urolog urologa w Katowicach i umówiłam się na badanie.
Po dzisiejszym USG , w nerce prawej prawie całkowity zastój, praktycznie nie pracuje albo minimalnie . Lekarz stwierdził że to coś może być guzem i jak najszybciej trzeba zrobić resekcję. Wszystko ma się odbyć w znieczuleniu przez cewkę moczową .
Dostałam skierowanie do szpitala w Katowicach na Strzelecką , jutro jadę ustalić termin.
 
izajarz 


Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 130
Pomogła: 27 razy

 #14  Wysłany: 2014-02-11, 21:07  


Umów się z dr Kupajskim - fajny lekarz.
Iza J
_________________
izajarz
 
szarlotta 



Dołączyła: 18 Kwi 2011
Posty: 185
Skąd: śląsk
Pomogła: 20 razy

 #15  Wysłany: 2014-02-12, 05:52  


Trafiłam prywatnie do dr. Szedla i od niego dostałam skierowanie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group