1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: marzena66
2017-08-07, 18:01
Zmiany w piersiach, zmiany w macicy - prośba o komentarz
Autor Wiadomość
Anna112794 


Dołączyła: 04 Sie 2017
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2017-08-04, 16:14  Zmiany w piersiach, zmiany w macicy - prośba o komentarz


Dzień dobry,
mam 42 lata, od ok.10 lat mam zdiagnozowane w piersiach liczne torbiele - robię USG co 6 m-cy; w kwietniu br zrobiłam USG, poniżej wynik:
"Badanie w 8 dniu cyklu.
Sutki o budowie gruczołowo-tłuszczowej.
W lewym sutku na godz. 6 wybiórczo poszerzony przewód mlekowy 5,5x3mm z gęstą treścią.
W obu piersiach dość liczne torbiele proste wielkości do 11 mm po stronie lewej oraz do 9 mm po stronie prawej.
Nie stwierdzam podejrzanych zmian litych ani torbielowatych.
Zabrodawkowe przewody mlekowe nieposzerzone.
Węzły pachwowe niepowiększone.
Wniosek:BIRADS 3
Wskazane wykonanie USG za 6mcy."

Ważna informacja - moja mama miała raka piersi mając 50 lat. Potem kolejnego w drugiej piersi po 5 latach, na szczęście obydwa wyleczone, obecnie czuje się dobrze, ma 67 lat.

Mam pytanie: czy powinnam w inny niż zasugerowany sposób przez lekarza skontrolować ten poszerzony przewód mlekowy? Czy z tej zmiany może rozwinąć się rak? Mama też wiele lat kontrolowała tylko torbiele, aż nagle znaleziono guza złośliwego...

I drugi problem:
W marcu tego roku robiłam USG macicy, poniżej wynik:
"Trzon macicy w położeniu pośrednim o grubości w dnie 37 mm, o jednorodnej echostrukturze mięśnia macicy o regularnych zarysach. Prawidłowy obraz szyjki macicy.
Endometrium o grubości 9mm - 1 faza cyklu, nieco niejednorodne o niesymetrycznym echu środkowym. [b]W okolicy dna hiperechogenny obszar o wymiarach 9x6x7mm przemawiający za polipem endometrialnym" ]Jajniki,rzut przydatków i zatoka douglasa - bez zmian.
Mój ginekolog zaproponował mi leczenie tej zmiany antykoncepcją i ona faktycznie pomogła.
Wczoraj wykonałam USG macicy i pozostało tylko "zagęszczenie echa endometrium o śr. 2,5 mm" Poza tym wszystko dobrze.
I kolejne pytanie - czy pozostawić to "zagęszczenie" do obserwacji jak wskazał lekarz czy może wykonać jednak zabieg histeroskopii i pobrać próbkę do badania?
Czy pozostać na antykoncepcji, która pomogła na zmianę w macicy ale może negatywnie wpłynąć na piersi (antykoncepcja doustna jest czynnikiem raka piersi). Antykoncepcja unormowała też krwawienia, które były obfite i czuję się bardzo dobrze.
Bardzo proszę odpowiedź, poradę osoby, które miały/mają podobne problemy lub wiedzę w tym zakresie.
Anna
 
TP53 


Dołączył: 10 Maj 2016
Posty: 548
Pomógł: 73 razy

 #2  Wysłany: 2017-08-06, 18:08  


Robiłaś badanie genetyczne aby oszacować ryzyko nowotworu w Twoim przypadku?
 
Anna112794 


Dołączyła: 04 Sie 2017
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2017-08-06, 19:52  


Wysłałam ankietę do poradni genetycznej w Centrum Onkologi na Ursynowie i dostałam informacje, ze nie należą mi się te badania w ramach NFZ. Jak rozumiem sugerujesz, ze warto byłoby je wykonać?
Z góry dziekuje za odpowiedz.

[ Dodano: 2017-08-07, 14:18 ]
Dzień dobry, widzę ze omyłkowo mój post znalazł się w złym dziale. Moderatora bardzo proszę o przeniesienie go do działu nowotworów piersi i ginekologicznych. Może więcej osób będzie mogło odpowiedzieć na moje pytanie? Bardzo proszę o sugestie jak postępować w moim przypadku, choć wiem, ze wiele osób ma tu duuuzo bardziej skomplikowane problemy.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group