1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w piersiach
Autor Wiadomość
kitka230 


Dołączyła: 16 Gru 2010
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2012-08-13, 19:00  Zmiany w piersiach


Bardzo proszę o interpretację wyniku badania Rezonansu magnetycznego piersi:
Wykonano badanie MR piersi.
W obrazach T1 i T2- zależnych, w płaszczyznach poprzecznej i strzałkowej przed podanien SK
oraz z oceną dynamicznego wzmocnienia kontrastowego po podaniu Magnevistu, z saturacją tłuszczu.
Utkanie piersi tłuszczowo-gruczołowe.
W kwadracie dolno-zewnętrznym piersi prawej pasmowate zagęszczenie śr. Ok 10mm,
o słabym wzmocnieniu kontrastowym (do ok. 70%) i łagodnej charaktarestyce krzywej - zmiana dysplastyczna?.
W kwadrantach pachowych obu ppiersi węzły wewnątrzsutkowe śr. Ok 7,5mm po stronie prawej i 9,5mm po stronie lewej.
BI-RADS 2/3.

Dodam że mam 31 lat. Nigdy nie rodziłam.
Przez 8 lat przyjmowałam doustną antykoncepcję chormonalną (Cilest, Diane35, Stediril, Yasminelle-około 4 lat).
Rok temu całkowicie odstawiłam.
W rodzinie wystąpiły przypadki raka.
Mama ma usuniętą pierś wraz z węzłami chłonnymi plus chemioterapia z powodu raka piersi.
Tata ma guzy mózgu oraz guza na płuchach (czeka na chemioterapię).
Jak by tego było mało, miesiąc temu został u mnie wykryty mięśniak śródścienny o wielkości 15 mm.
Obecnie zażywam Duphaston (między 16 a 25 dniem cyklu) mający na celu załagodzenie comiesięcznych dolegliwości.
Czekam na tomograf komputerowy miednicy mniejszej.
Planuje w tym roku dziecko ale chcę się najpierw upewnić że mogę sobie na nie pozwolić.

Dziękuję za pomoc
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2012-08-14, 08:07  


kitka230 napisał/a:
W kwadracie dolno-zewnętrznym piersi prawej pasmowate zagęszczenie śr. ok 10 mm, o słabym wzmocnieniu kontrastowym (do ok. 70%) i łagodnej charaktarestyce krzywej - zmiana dysplastyczna?

Ten wynik mówi o zmianach wyglądających na łagodne. W uzupełnieniu zobacz ten post i zamieszczoną tam odpowiedź lekarza.

kitka230 napisał/a:
W kwadrantach pachowych obu piersi węzły wewnątrzsutkowe śr. ok. 7,5 mm po stronie prawej i 9,5 mm po stronie lewej. BI-RADS 2/3.

Powiększenie węzłów nie jest znaczne (za podejrzane onkologicznie przyjmuje się o wielkości od 15 mm).
BIRADS 2/3 oznacza stwierdzone w badaniu obrazowym zmiany o cechach łagodnych,
z bardzo małym prawdopodobieństwem złośliwości (poniżej 2 % dla BIRADS 3).
W uzupełnieniu zobacz to opracowanie.

Lekarz prawdopodobnie zaproponuje obserwację i badania kontrolne np. za pół roku.
Gdyby któraś ze zmian wzbudziła jego niepokój, może zaproponować wykonanie biopsji.

Mięśniak jest zmianą łagodną, wymagającą jednak obserwacji lekarskiej.

Wszystkie te zmiany nie są bezwzględnym przeciwwskazaniem do zajścia w ciążę,
choć oczywiście wymagają konsultacji lekarskiej i mogą wymagać szczególnej opieki (=> Mięśniaki macicy w ciąży).
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
kitka230 


Dołączyła: 16 Gru 2010
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2012-08-14, 08:38  


Dziękuję za odpowiedz.
 
kitka230 


Dołączyła: 16 Gru 2010
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2012-08-15, 11:28  


Niestety mieszkam w Anglii, a angielscy lekarze tu wszystko olewają. Niby tyle mówi sie tu o profilaktyce ale moim zdaniem to wszystko kłamstwo. A ceny w polskich przychodniach są astronomiczne, za samą wizytę śpiewają sobie kilkaset złotych, o analizie wyników już nawet nie wspomnę. Po kilkukrotnych prośbach w angielskiej przychodni o usg piersi pani doktor zbadała mnie palpitacyjnie i stwierdza że nie ma potrzeby dalszego kierowania na badania. Więc z takim podejściem angielskiej służby zdrowia nie mam wyjścia i muszę co jakiś czas latać do Polski i tu przeprowadzac badania. Strach pomyśleć jeśli bedę musiała tu rodzić.
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #5  Wysłany: 2013-01-30, 11:26  


Witaj
Rowniez mieszkam w Uk i mysle ze powinnas zmienic GP

Powinien Cie wyslac do breast clinic -powinnas powiedziec o przypadkach raka w rodzinie

Ja mialam ostatnio problem z macica -jakies dziwne bole .gp zbadal mnie ,zrobil posiew, wyslal na usg do szpitala .
Mam problem z szyjka macicy -cytologie robie raz w roku wraz z kolposkopia :)

Opieka medyczna jest tu wspaniala moim zdaniem .

A propo profilaktyki -rzucam palenie i NHS zaopatruje mnie w darmowe plastry , inhalatory ,gumy itp i chodze co 2 tygodnie na spotkania dla nalogowcow.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group