1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany w jajnikach
Autor Wiadomość
gudzia5 


Dołączyła: 19 Sty 2011
Posty: 179
Pomogła: 12 razy

 #1  Wysłany: 2013-07-10, 09:37  Zmiany w jajnikach


Witam niedawno gościłam za forum za sprawą mojego Tatusia a teraz proszę Was o pomoc w mojej sprawie. Otóż

W czerwcu poprawka: marcu tego roku trafiłam do szpitala na Endokrynologię ponieważ mam problemy z androgenami. Rutynowo zrobiono mi USG ginekologiczne i oto wynik.

Trzon macicy wprzodozgięciu o wymiarach 50x40x50 mm.
Myometrium jednorodne.
Echo endometrium o równym przebiegu szerokości 6,5 mm.
Prawy jajanik o wym. 34x23 mm z drobnymi pęcherzykami i z jednym większym o średnicy 16 mm.
Lewy jajnik o wym. 47x25 mm w jego obrębie widoczna kilkukomorowa, torbielowata zmiana o wym. 41x24 mm;
w obrębie przegród drobne zwpanienia i pojedyncze naczynia widoczne w PD i w CD.
w zatoce Douglasa ślodowa ilość płynu.

Lekarz powiedział żę dla świętego spokoju on by to usunął i oddał do badania tym bardziej że wcześniej leczona byłam na drobne torbiele jajników jak widać bez powodzenia.

ostatecznie dostałam wypis z zaleceniem kontrolii za miesiąc u swojego ginekologa. tak też zrobiłam.
Moj ginekolog poywierdził opinię swojego kolegi po fachu. powiedział, że wysłałbyn mnie na biopsję tego ale po co mnie męczyć skoro i tak to trzeba usunąć.
i niech oni to zrobia jak pojadę na ponowne badania które miałam mieć robione po 3 miesięcznej przerwie.

kolejny pobyt w szpitalu i opis

Trzon macicy wprzodozgięciu o wymiarach 51x38x44 mm.
Myometrium jednorodne.
Echo endometrium o równym przebiegu szerokości 5,6 mm.
Prawy jajanik o wym. 39x27 z drobnymi pęcherzykami o średnicy do 8 mm.
lewy jajnik o wym. 50x34 mm z nieregularnie zanikającym pęcherzykiem o wym 35x14mm i licznymi pęcherzykami o śrenicy do 13 mm.
zatoka Douglasa wolna od płynu.

po tym lekarz stwierdził, że nic nie będą z tym robić.
dostałam skrócony wypis aby tylko wyjśc ze szpitala i po miesiący jak się upomniałam o cały wypis z kompletem badań to mi lekarz powiedziała, że fizycznie wypisu nie ma bo nie wie co ma mi w nim napisać i nie jest pewny co do tej zmiany na jajniku.
ma go niby zrobić do końca tygodnia.
tam też był obraz tk ze względu na nadnercza i nie wiem czy jajniki też były objęte badaniem.

moj lekarza za 3 tygodnie dopiero przyjmie mnie a ja warjuję.
proszę o wypowiedzenie się na ten temat jeszcze innych osob

[ Dodano: 2013-07-10, 10:59 ]
pRZEpraszam pierwsze USG W MARCU
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #2  Wysłany: 2013-07-11, 07:37  


Zmiany torbielowate zwykle są zmianami łagodnymi, a podane przez Ciebie wyniki nie zawierają informacji onkologicznie niepokojących,
uważam więc, że nie ma paniki z poczekaniem trzech tygodni do wizyty u Twojego lekarza.

Z drugiej strony skoro od dwóch lekarzy usłyszałaś opinię o celowości usunięcia tej zmiany,
to moim zdaniem raczej nie ma powodu by to kwestionować,
postępowanie takie poza niewielkim mankamentem jakim jest wykonanie prostego zabiegu operacyjnego
posiada wielką zaletę: pozwala pozbyć się tej zmiany i daje pewność co do jej charakteru po histopatologicznym przebadaniu.
Dodatkową zaletą takiego postępowania jest możliwość wykrycia procesu złośliwego i podjęcia leczenia,
gdyby okazało się, że zmiana jest złośliwa, co jednak jest moim zdaniem bardzo mało prawdopodobne.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group