1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiany meta
Autor Wiadomość
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #16  Wysłany: 2017-01-25, 21:39  


siwy31 napisał/a:
i kolanoskopie

a kolonoskopia kiedy?
siwy31 napisał/a:
lekarz podejrzewa pluca

Zatem trzeba poczekać na wynik TK.
a papierosy były palone/są?, w rodzinie ktoś raka płuc miał?

Czekamy zatem z Tobą na dalsze wyniki, co można to przyśpieszaj bo czas u Ciebie jest bardzo ważny a wiek młody więc trzeba walczyć.
 
siwy31 


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 12

 #17  Wysłany: 2017-01-25, 21:42  


od 6lat nie pale kolanoskopie mam30 stycznia raka pluc nie bylo

[ Dodano: 2017-01-25, 21:43 ]
czy rak pluc to szybki wyrok wyrok
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #18  Wysłany: 2017-01-25, 22:28  


siwy31,
siwy31 napisał/a:
od 6lat nie pale

A ile lat paliłeś?
siwy31 napisał/a:
kolanoskopie mam30 stycznia

To dobry termin. Nie kolano- tylko kolono- skopię ;) bo nie kolano będą Ci badać, tylko "colon"=jelito grube. Jeśli paliłeś - rak jelita grubego jest równie prawdopodobny jak rak płuc.
siwy31 napisał/a:
czy rak pluc to szybki wyrok

Co byś chciał usłyszeć? Masz chorobę nowotworową uogólnioną, są przerzuty. Jeśli będziesz miał szybko włączone leczenie i okaże się ono w miarę skuteczne - może pozwolić Ci na pożycie jeszcze trochę w dobrej formie. Na razie nie wiemy jaki to nowotwór - rokowanie zależy poniekąd od rodzaju raka.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #19  Wysłany: 2017-01-26, 13:48  


siwy31 napisał/a:
czy rak pluc to szybki wyrok wyrok

Rak to ciężka choroba i często - w zależności od rodzaju raka - śmiertelna. Rak płuca jest najczęstszym nowotworem złośliwym i niestety nie rokuje dobrze , szczególnie gdy jest wykryty w zaawansowanym stanie. W tym wypadku leczenie jak napisala Madzia70 z reguły tylko poprawia jakość życia, czasami je przedłuża jeżeli organizm dobrze na nie zareaguje.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #20  Wysłany: 2017-01-26, 15:50  


siwy31,
Ale ileś lat paliłeś, zresztą na raka płuc chorują i palący i nie palący ale wiadomo, że palacz jest w większej grupie ryzyka.
Na razie wciąż nie wiadomo czy to rak płuc czy jelita czy czegoś innego, najważniejsza jest w chwili obecnej szybka diagnostyka i podjęcie jakiś kroków leczenia.
siwy31 napisał/a:
czy rak pluc to szybki wyrok

Nie myśl na razie o tym, staraj się myśleć o walce z dziadostwem, bo załamać się można szybko a Tobie potrzebne są ogromne siły i psychiczne i fizyczne do tej walki.

Wiesz zapewne, że przeciwnik jest trudny i nie jest prosto z nim wygrać, niestety często kończy się to nieszczęśliwie, musisz znać tą prawdę i jest mi przykro, że to piszę ale mimo wszystko należy podjąć się leczenia, nawet jeśli będzie to leczenie paliatywne żeby móc z tego życia wycisnąć jak najwięcej lat.

Masz jakieś wsparcie w postaci rodziny, żona/dzieci, które z Tobą będą w tej trudnej drodze, pojadą do lekarza, pomogą jak będziesz w gorszym stanie?

pozdrawiam i trzymaj się chłopaku.
 
siwy31 


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 12

 #21  Wysłany: 2017-01-26, 18:30  


Witam palilem okolo 26l od 6 nie pale mam wsparcie rodziny zony i2 synow zalamac sie nje planuje a walke juz zaczolem zalatwilem sobie juz na 29 niedziela przyjecie do szpitala na wszystkie badania pozatym zalozylem intrrnet iszukam wiedzy na temat
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #22  Wysłany: 2017-01-26, 19:13  


siwy31,
Toś się chłopaku napalił :nunu:
siwy31 napisał/a:
mam wsparcie rodziny zony i2 synow zalamac sie nje planuje

i słusznie a ekipa wspierająca liczna więc radę dacie, zagonić wszystkich do pomocy ;)
siwy31 napisał/a:
zalatwilem sobie juz na 29 niedziela przyjecie do szpitala na wszystkie badania

I super, będzie wszystko na miejscu i na pewno diagnoza będzie, bardzo dobrze.
siwy31 napisał/a:
zalozylem intrrnet iszukam wiedzy na temat

no z tym to za bardzo bym się nie rozpędzała, bo w internecie to można naczytać się takich głupot, że zejść można od samego czytania, tam i katar potrafi być śmiertelny więc czytaj informacje trochę z przymrużeniem oka. Poza tym pamiętaj, że Ty jeszcze tej diagnozy nie masz a po drugie, każdy przypadek to inna historia, choć choroba może być podobna.

pozdrawiam
 
siwy31 


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 12

 #23  Wysłany: 2017-01-26, 19:27  


cos co mnie doluje to wlasnie informacje z internetu bardzo sprzeczne dzieki za pomoc

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-01-26, 20:20 ]
Dlatego ostrzegam bo wiem jak przygnębiająco brzmią a do każdego pacjenta z leczeniem trzeba podejść indywidualnie a statystyki to tylko liczby też na tym się nie skupiaj.

 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #24  Wysłany: 2017-01-27, 09:41  


siwy31 napisał/a:
cos co mnie doluje to wlasnie informacje z internetu bardzo sprzeczne dzieki za pomoc
W internecie zwykle znajdziesz te najgorsze wiadomości, bo najczęściej o takich się pisze. I jakby to nie zabrzmiało smutno, te mają najwięcej odbiorców. A jeżeli choci o choroby to już wogóle. Rzadko kiedy znajdziesz historie że wszystko poszło dobrze a potem " żyli długo i szczęśliwie".
Internet to głównie baza wiadomości podnoszących ciśnienie. Zdarzają się co prawda pomagające, godne zaufania i pobudowujące strony, blogi, portale - chociaży TEN tu :) - ale ogólnie internetem rządzi sensacja.

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
siwy31 


Dołączył: 16 Sty 2017
Posty: 12

 #25  Wysłany: 2017-02-07, 18:44  


Witam serdecznie akurat wróciłem ze szpitala mam wstępną diagnozę . Okazało się że zmiany w płucach to jest pylica a diagnoza to wtórny nowotwór złośliwy kości i szpiku kostnego. Podejrzenie szpiczaka mnogiego (C79,5) .Za tydzień idę do szpitala na oddział hematologi Mój lekarz powiedział że to lepsza opcja niż rak płuc mam nadzieje że się nie myli .
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #26  Wysłany: 2017-02-07, 21:46  


siwy31,
Nie wiem co lepsze ale każda choroba wiadomo, że jest wielkim nieszczęściem.

Zostawimy na razie tutaj Twój wątek, jak będzie pełna diagnoza i będzie to szpiczak to przeniesiemy wątek do innego działu.

Trzymaj się, diagnozuj, żeby rozpocząć leczenie, pozdrawiam.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group