1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana w pęcherzu moczowym
Autor Wiadomość
michas11 


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-11-20, 15:12  Zmiana w pęcherzu moczowym


Witam.

Mam 30 lat.
Przypadkowo zdiagnozowano u mnie nowotwor pecherza moczowego poprzez badanie usg.
Nastepnie zrobilem cystoskopie ktora potwierdzila obecnosc nowotworu.
Dostalem skierowanie na TUR-T na 11.12.2013 i ostatnio odebralem wyniki TK.
Czy uzyskam odpowedz co wychodzi z tego wyniku?

TK:
Nerki wielkości prawidlowej. Warstwy miąższowe grubosci w normie.
Prawidlowo zakontrastowane, wydzielily prawidlowo zakontrastowany mocz o czasie.
UKM nerki prawej znacznie poszerzony - kielichy o wyokraglonych sklepienia szer do 13 mm, miedniczka w wym. AP 35 mm.
Miedniczka nerkowa o cienkich sciankach, jednoznacznych cech nacieku nie widac.
Zwraca jednak uwage jednak prawie nieczytelny, nieposzerzony na calej dlugosci prawy moczowod - obraz wynikajacy ze zwezenia podmiedniczkowego?
UKM nerki lewej i lewy moczowod nieposzerzony, bez zastoju.
Pecherz moczowy miernie wypelniony, w czesci tylno dolnej (trojkat) widoczne nieregularne pogrubienie sciany pecherza do 12 mm - odpowiadajacej najpewniej naciekowi npl.
Gruczol krokowy niepowiekszony.
Watroba niepowiekszona, jednorodnie zakontrastowana bez zmian ogniskowych.
Drogi żółciowe nieposzerzone.
Trzustka i nadnercza prawidlowe.
Śledziona powekszona (12,6 cm).
Powiekszonych wezlow chlonnych w jamie brzusznej nie stwierdza sie,
w krezce widoczne dosc liczne niecharakterystyczne wezly do 6 mm w osi krotkiej.
Aorta i tt biodrowe nieposzerzone. Uchylki esicy.
Podstawy pluc objete badaniem bez zmian.
Wniosek: Naciek pecherza moczowego.
Zastoj moczu w prawej nerce z nieposzerzonym prawym moczowodem - podejrzenie zwezenia podmiedniczkowego o niejasnym tle.

przepraszam za pisownie ale jest to dla mnie duzy stres.

Co wynika z tego opisu?
Jakie stadium zaawansowania jest tego nowotworu i czy po TURT bede mial operacje usuwania calego pecheza moczowego?

Prosze o odpowiedz.. Michał.
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #2  Wysłany: 2013-11-21, 10:14  


Witaj Michał. Czy podczas cystoskopii miałeś pobrany wycinek do badania histopatologicznego tej zmiany? Wynik hist.-pat. jest bazową, która odpowiada na wiele pytań i pomaga "Dobrym Duszyczkom" tego forum w niesieniu nam wsparcia i merytorycznej pomocy o którą częst prosimy.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
P.S. Kiedy zadane przez Ciebie pytanie pozostaje bez odzewu - przypomnij się, ponieważ niekiedy post może zostać niezauważony przez "Kochanych i Wspaniałych" tego forum. Oni starają się zawsze udzielić odpowiedzi na zadane pytania.
_________________
Beata
 
michas11 


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2013-11-21, 12:31  


beti* napisał/a:
[...] (całość posta #2)


Dziekuje Ci za zainteresowanie.

Podczas cystoskopii nie byl pobierany wycinek. Bylo to badanie zeby potwierdzic lub wykluczyć zmiany w pecherzu.

I od razu dostalem skierowanie na TURT.

Niepokoją mnie te nacieki ktore sa opisane w wyniku. Wiec nie wiem czego sie spodziewac.
Pozdrawiam.
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #4  Wysłany: 2013-11-22, 12:06  


Nie dziękuj Michał. Po to jesteśmy na tym forum, żeby nie tylko oczekiwać pomocy, ale nieść ją również innym w miarę własnych możliwości.
W takim razie pozostaje czekać na dalszą diagnostykę, która da pełniejszy obraz tych zmian. Ja pewnie udałabym się na konsultację do jeszcze jednego doktora- specjalisty, tak dla spokojności.
Pozdrawiam Cię serdecznie.
_________________
Beata
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #5  Wysłany: 2013-11-25, 11:06  


michas11 napisał/a:
Co wynika z tego opisu?

To, że prawdopodobnie mamy do czynienia z nowotworem złośliwym pęcherza moczowego,
na co wskazuje lekarz opisujący wynik:
"nieregularne pogrubienie sciany pecherza do 12 mm - odpowiadajacej najpewniej naciekowi npl [neoplazmatycznemu (= złośliwemu)]"
Rozstrzygnie to wynik badania histopatologicznego guza, który zostanie przebadany po usunięciu go metodą TURT.

michas11 napisał/a:
Jakie stadium zaawansowania jest tego nowotworu

Tego także obecnie nie wiadomo, odpowie na to wynik badania histopatologicznego usuniętego guza.

michas11 napisał/a:
czy po TURT bede mial operacje usuwania calego pecheza moczowego?

To będzie zależało od tego, czy stadium zaawansowania nacieku jest tylko powierzchowne (do cechy T1)
czy już inwazyjne: naciekające błonę mięśniową pęcherza, cecha T2 (lub - mniej prawdopodobna - wyższa).
Leczenie jest przystępnie opisane w standardzie postępowania: Zalecenia (2011 r.), od str. 326.

Przy nowotworze o wysokiej złośliwości (G3) i cesze T1 także może zostać zaproponowane usunięcie pęcherza,
więcej na ten temat znajdziesz w wyżej linkowanych 'Zaleceniach' na str. 336.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #6  Wysłany: 2014-01-02, 09:52  


Witaj michas11. Co nowego u Ciebie słychać? Miałeś robione badanie 11.12? Masz już wynik? Pozdrawiam
_________________
Beata
 
michas11 


Dołączył: 20 Lis 2013
Posty: 3

 #7  Wysłany: 2014-01-29, 13:28  


Witaj Beti.

Odebralem wynik i okazalo sie nie ma tam komorek rakowych. Jestem taki szczesliwy, urodzilem sie na nowo. Bardzo w to wierzylem ze nie bedzie to nic groznego. Za bardzo docenialem zycie oraz cieszylem sie kazdym dniem oraz z kazdej najmniejszej rzeczy. Dbam o zdrowie, nie pale, pije alkocholu, zadnych narkotykow. Mysle ze Bog poddal mnie sprawdzianowi. Beti dziekuje Ci szczegolnie za zainteresowanie oraz jakby nie bylo pomocna dlon w kwestii dobrego Slowa. Dziekuje. Richelieu tez pomogles z kwesti lekarskiej, na szczescie sie myliles rozpatrujac opis mojego badania. Jak odpisujesz ludziom, napawej ich optymizmem chociaz bylo by inaczej. Wiara czyni cuda, wierz mi. Dzieki pozytywnemy mysleniu organizm sam wytwarza anty ciala przecizko nowotworom. Moze z kwesti medycznej to nie mozliwe ale ja wiem ze tak jest! Proponuje przeczytac ksiazke SECRET. Beti 24 mam sie zglosic do urologa na kontrol(cystoskopie) zeby sprawdzic jak sie goi i czy wszystko oki.

To ze nie ma komórek rakowych nie znaczy ze problem mnie nie dotyczy. Inaczej patrze na zycie, na jego wartosci. Z całego serca zycze wszystkim powrotu do zdrowia oraz pozytywnego myslenia i wiary w swoje sily.

Nie bede sie juz udzielal na tym forum, jezeli ktos ma pytania, lub moglbym pomoc zapraszm na FB. W miare mozliwosci bede staral sie pomoc.
https://www.facebook.com/...100001236167411

Przeraszam za pisownie.
Pozdrawiam Serdecznie Michał.
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #8  Wysłany: 2014-01-29, 14:32  


michas11 napisał/a:
Richelieu tez pomogles z kwesti lekarskiej, na szczescie sie myliles rozpatrujac opis mojego badania.

Bardzo się cieszę, że tak się skończyło. I obym zawsze w takich sytuacjach mylił się w taki sposób. [yee]

Sugeruję Ci jedynie, byś jeszcze upewnił się, czy na pewno badanie histopatologiczne nie wykazało komórek nowotworowych,
bo poprzedni zapis mówiący o 'podejrzeniu nacieku npl' wyglądał bardzo niepokojąco
i uważam, że lepiej jest trzy razy upewnić się, niż raz coś zaniedbać.

michas11 napisał/a:
Nie bede sie juz udzielal na tym forum

I serdecznie Ci życzę, byś nie musiał.

Pozdrawiam. :)
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #9  Wysłany: 2014-01-29, 16:07  


michas11 napisał/a:
To ze nie ma komórek rakowych nie znaczy ze problem mnie nie dotyczy.

No właśnie i oczywiście byłeś u urologa.

Życzę wszystkim oczekującym na diagnozę takich wiadomości
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #10  Wysłany: 2014-01-31, 00:37  


michas11,

bardzo milo czytac takie zakonczenia.

Jednakze, tak, jak pisza tutaj wszyscy moi znakomici koledzy, upewnij sie co mowi dokladnie wynik hist.pat.
 
izajarz 


Dołączyła: 27 Lip 2013
Posty: 130
Pomogła: 27 razy

 #11  Wysłany: 2014-01-31, 17:41  


michas11
oby więcej takich wiadomości :)
iza j
_________________
izajarz
 
beti* 



Dołączyła: 10 Sie 2012
Posty: 229
Skąd: woj. łódzkie
Pomogła: 16 razy

 #12  Wysłany: 2014-02-06, 15:05  


::dance:: super wiadomość!
Pozdrawiam.
_________________
Beata
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group