1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana w mózgowiu
Autor Wiadomość
Ewcia1304 


Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2014-04-17, 17:02  Zmiana w mózgowiu


Witam jestem tu nowa i piszę do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w odczytaniu opisu MR głowy mojego 17-letniego syna.
Skierowanie dostaliśmy od neurologa żeby zdiagnozować jego częste bóle głowy czasem z wymiotami chwilowe ,ale częste zawroty głowy ,ciemność w oczach.

Badanie MR głowy, (sekwencja SE,FSE,Flair,DWI,obrazy T1 i T2 zal.,trzy projekcie).
Badanie po podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego w obrazach T1 zal.,projekcja koronalna oraz 3DT1 zal.

W części przyśrodkowej lewego płata skroniowego ,do tyłu od rogu skroniowego ,lewego widoczne płynowe ognisko o przekroju 6mm ,ulegające wzmocnieniu obwodowemu po podaniu kontrastu-zawał lakunarny? do różnicowania wtórnym lub pierwotnym procesem nlp ,poza tym mózgowie bez zmian ogniskowych.
Układ komorowy śladowo asymetryczny ,nieuciśnięty i nieprzemieszczony względem linii pośrodkowej ,jego wielkość w granicach normy. Niewielka ,szczelinowata jama przegrody przeżroczystej-wariant rozwojowy ,pozostałe ,wewnątrzczaszkowe przestrzenie w normie.
Po podaniu paramagnetycznego środka kontrastowego nie uzyskano innych ,poza w/w ,ognisk ani obszarów patologicznego wzmocnienia w zakresie badania.
_________________
Ewcia1304
 
seba65310 


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 110
Pomógł: 8 razy

 #2  Wysłany: 2014-04-17, 18:08  


Nie jestem znawcą, ale osobiście nie widzę tutaj problemu onkologicznego.
Trzeba tutaj zając się pojęciem - zawał lukarny. Radiolog właściwie sam zadaje takie pytanie.
 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #3  Wysłany: 2014-04-17, 18:51  


Myślę,że wynik jak najprędzej powinien obejrzeć lekarz. I to onkolog. Wypowiedzieć mógłby się już lekarz pierwszego kontaktu,byle myślący. Mnie niepokoi ten wpis
Ewcia1304 napisał/a:
do różnicowania wtórnym lub pierwotnym procesem nlp
.
 
Ewcia1304 


Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2014-04-17, 19:29  


Neurolog zleciła kolejne pilne badanie ANGIO MRI mózgu. Na dodatek powiedziała żebyśmy sami udali się do naszego lekarza pierwszego kontaktu i żeby on zlecił czy pokierował nas dalej w celu zbadania czy to co znaleziono podczas badania może być przerzutem z innego organu ciała.
Może dodam w naszym mieście nie ma specjalisty dziecięcego bo syn jeszcze nie ma 18 lat i wyniki te odebraliśmy w Kielcach i tam szybo udaliśmy się do neurologa byliśmy w takim szoku ,że nie wiedzieliśmy o co pytać i co dalej robić.
Teraz od wczoraj czytamy wszystko co możemy na necie i bardzo niepokoi nas fragment opisu cyt... do różnicowania wtórnym lub pierwotnym procesem npl...
Bo tyle co zrozumieliśmy to skrót npl oznacza łac neoplasma czyli nowotwór i czytając na internecie opisy innych ludzi to cytowane tam słowa zazwyczaj brzmią że jest podejrzenie procesu npl , a u syna jest to tak opisane jakby ona stwierdziła ,że ten nowotwór jest .
Czy ja może żle rozumuję podpowiedzcie proszę????
I dziękuję za poprzednie wpisy, a i dodam ,że kolejny MG mózgu syn będzie miał 22 kwietnia.

[ Dodano: 2014-04-17, 20:30 ]
badanie MR nie MG pomyliłam się przepraszam
_________________
Ewcia1304
 
Gazda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 5152
Skąd: Beskid
Pomógł: 1581 razy

 #5  Wysłany: 2014-04-17, 19:56  


Lekarzowi chodziło raczej o to, by w kolejnym badaniu określić, czy mamy do czynienia z LACI, czy też ze zmianą nowotworową. Charakter zmiany w tym momencie nie został definitywnie określony.
_________________
Każdy ma swoje walety i zady
THINK BEFORE YOU SAY SOMETHING STUPID
 
seba65310 


Dołączył: 23 Sty 2014
Posty: 110
Pomógł: 8 razy

 #6  Wysłany: 2014-04-17, 19:58  


Przeoczyłem "nlp" . Myślę, że jeśli są jakiekolwiek obawy to ja bym się udał do Klinki Onkologicznej(poradni przyklinicznej) Bo...
tam lekarze już zaczną się tą sprawą zajmować, już będzie "numerek",skierują na dodatkowe badania, czas może być bardzo ważny...

Trzeba także PAMIĘTAĆ, że tam pisze "LUB". Mój tata miał przeżuty do węzła, tak wynikało z opisu TK, okazało się , że to była po prostu ropa... :-)

Głowa do góry!!! Trzeba postawić na szybką diagnozę, już zapisać się gdzieś(j.w)... myśleć pozytywnie(wiem, wiem - łatwo się mówi...)...

[ Dodano: 2014-04-17, 21:05 ]
Czy może występuje, któryś w niżej wymienionych zaburzeń ?
 niedowład lub porażenie połowicze — udar
czysto ruchowy (PMS, pure motor stroke);
 niedoczulica połowicza — udar czysto czuciowy
(PSS, pure sensory stroke);
 niedowład i niedoczulica połowicza — udar
czuciowo-ruchowy (SMS, sensorimotor stroke);
 niedowład połowiczy i tożstronna ataksja
— ataktyczny niedowład połowiczy (AH, ataxic
hemiparesis);
 zespół dyzartrii i niezgrabnej ręki (DCHS, dysarthria
and clumsy hand syndrom).
 
Ewcia1304 


Dołączyła: 17 Kwi 2014
Posty: 3

 #7  Wysłany: 2014-04-17, 20:14  


Nie ma żadnych podanych objawów.
_________________
Ewcia1304
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #8  Wysłany: 2014-04-18, 20:19  


Ewcia.
z pewnością czeka Was dalsza szczegółowa diagnostyka w celu wykluczenia procesu nowotworowego, bądź dobrej myśli, trzymam kciuki za pozytywne wyniki kolejnych badań, w tym MR :)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group