1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana na piersi
Autor Wiadomość
Vikaa68 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 11

 #1  Wysłany: 2017-10-14, 13:18  Zmiana na piersi


Dzień dobry,
Mam 49 lat. Podaję poniżej wynik USG piersi. Bardzo proszę o ewentualny komentarz.
Biobsję prawdopodobnie będę robić w Gliwicach.
Z góry dziekuję.

USG z 13-10-17
Wynik badania
Piersi o budowie tłuszczowej z resztkowa tkanka gruczołową.
w piersi lewej:
L1-na godz 1.30 w odleglości ok 3 cm od brodawki, na głęb 9 mm widoczna jest nieregularna, hypoechogeniczna struktura wielkości 7x8x12mm o zbierznym układzie tkanek otaczajacych. Wskazana weryfikacja mikroskopowa zmiany.
Innych zmian w piersiach nie stwierdza się.
W dołach pachwowych widoczne są węzły chłonne prawidłowej budowy z cechami stłuszczenia, niepowiększone, niepodejrzane radiologicznie

Komentarz:
BI-RADS: 4B
Wskazana BG zmiany w piersi lewej.

Pani doktor sugerowała Gliwice, ponieważ w polu, skad jestem mammografii lub biobsji ( nie pamiętam) ze znacznikiem.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #2  Wysłany: 2017-10-14, 19:57  


Czyli nie było jeszcze mammografii?. Ale to mniej ważne bo biopsję tak czy inaczej trzeba zrobić. Lokalizacja guzka jest dobra, będzie można wyciąć bez usuwania całej piersi. Co właściwie oznacza ostatnie zdanie w Twoim poście? Czytałam kilkakrotnie i nie kojarzę.
_________________
sprzątnięta
 
Vikaa68 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 11

 #3  Wysłany: 2017-10-15, 01:50  


Nie, nie było mammografii.
Zaniepokoiła mnie bardzo informacja lokalizacji guzka, że bedzie można wyciąć bez usuwania piersi.
Czy na ten moment jest informacja w diagnozie,że może to być nowotwór złośliwy? Jakieś podejrzenie? Na jakiej podstawie to napisałaś?
Nie znam się na tym, pani doktor, która robiła mi usg powiedziała o tym znaczniku. Nie wiem dokładnie i nie chciałabym przeinaczyć. Zrobiłam też liteówkę i zamiast w "Opolu", napisałam w 'polu".
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #4  Wysłany: 2017-10-15, 10:11  


Najpierw najważniejsze: tak, podejrzana jest każda nieregularna zmiana - biopsja to zweryfikuje. BIRADS 4b oznacza średnie (ok. 35%) prawdopodobieństwo nowotworu złośliwego. Napisałam tak na przyszłość.

Przy biopsji można założyć w miejscu pobrania malutki klips tytanowy który pozwala później na mammografii dokładnie wskazać miejsce badanej zmiany bo nie zawsze obrazy z mammografii i usg pokrywają się. Nie wszystkie ośrodki to robią rutynowo.
_________________
sprzątnięta
 
Vikaa68 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 11

 #5  Wysłany: 2017-10-15, 21:46  


Dziękuję, właśnie chodzi o ten klips, a lekarka to nazwała jak napisałam powyżej.
 
Vikaa68 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 11

 #6  Wysłany: 2017-10-18, 21:43  


Biobsję mam w przyszłą środę. Mogłam tak szybko tylko załatwić prywatnie. Będą robić to lekarze z Gliwic.

Ile się czeka na wyniki Gaba? Czy zapytać lekarzy jakie badania mam jeszcze zrobić? Jakie na własną rękę mam wykonać?

Pozdrawiam.
 
kuna13 



Dołączyła: 07 Wrz 2012
Posty: 464
Skąd: Dolny Śląsk
Pomogła: 59 razy

 #7  Wysłany: 2017-10-19, 09:39  


Na wynik czeka się 2-3 tyg
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #8  Wysłany: 2017-10-19, 16:59  


Jeżeli nie ma nic w dołach pachowych to szkoda forsy na dodatkowe badania, poczekaj spokojnie na wynik biopsji. Po tygodniu już możesz się dowiadywać.
_________________
sprzątnięta
 
Vikaa68 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 11

 #9  Wysłany: 2017-10-26, 22:18  


Dziękuję, jestem po biobsji. Udało sie jednak bezpłatnie. Bolało, bo ta zmiana jest twarda. Ale to nic taki ból.Teraz został siniak i jakby większe zgrubienie wyczuwam.
Czekam na wynik. Dam znać.
Pozdrawiam serdecznie.
 
Vikaa68 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 11

 #10  Wysłany: 2017-11-07, 11:44  


Dostałam tylko wiadomośc na telefon, że jest podejrzenie. Mam się zarejestrować na onkologii w Gliwicach, ale nie moge dopóki nie podam im całego wyniku. Więc czekam. Stresuje się
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #11  Wysłany: 2017-11-07, 14:10  


Zarejestrować się możesz już, i tak na wizytę trzeba poczekać więc wynik na wizycie będziesz miała. Są dwie drogi: karta DiLO wystawiona na podstawie usg, lub zarejestrowanie do onkologa też na podstawie usg.
_________________
sprzątnięta
 
Vikaa68 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 11

 #12  Wysłany: 2017-11-07, 17:31  


Dziękuję, dobrze wiedzieć. Niestety nie chcą mnie nigdzie skierować,wyznaczyć wizyty, tylko pani mnie zarejestrowała.Tłumacząc mi,że nie wie do kogo, jak nie będzie miała pełniejszego obrazu mojej diagnozy z biobsji. Tyle co udało mi się załatwić, to jutro ok 9.00 rano będę miała ten wynik. Tzn mam taką nadzieję i natychmiast tam dzwonię. Nie rozumiem daczego nie wiedzą nic dalej po biobsji a czas leci.
 
Vikaa68 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 11

 #13  Wysłany: 2018-01-08, 13:07  


Witam,

Jestem po biopsji gruboigłowej i mam skierowanie do szpitala na wycięcie guza-próba leczenia oszczędzającego tj. szerokie wycięcie guza kotwicą i SNB po stronie guza wraz z węzłem wartowniczym. Podczas operacji radioterapia. Oczywiście podpisałam zgodę.
Potem niewiadomo. Prawdopodobnie radioterapa. W zależności co zobaczą jak otworzą i zbadaja węzeł. Na usg węzły nie sa powiększone. Badano je w pażdzierniku i w zeszły piatek.

Poniżej podaje wyniki badań histopatologicznych. Bardzo proszę o interpretacje i rokowania.
Wiem tylko tyle, że to rak inwazyjny o średnim stopniu złośliwości.

Invasive carcinoma NST NG2 G2
IM: 2 figury podziału / 10 dpw.
B5

Operacja i leczenie w Gliwicach.
Pozdrawiam serdecznie
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #14  Wysłany: 2018-01-08, 13:18  


Vikaa68,
Jeżeli będzie wersja z zabiegiem oszczędzającym to radioterapia pooperacyjna będzie na pewno. A inne leczenie w zależności od ostatecznego wyniku pooperacyjnego.
Na razie wygląda to ( wg usg) na wczesne zaawansowanie nowotworu. I tego się trzymajmy :-)
Terminu operacji jeszcze nie masz?
Pozdrawiam serdecznie i pisz.
 
Vikaa68 


Dołączyła: 14 Paź 2017
Posty: 11

 #15  Wysłany: 2018-01-08, 13:23  


Dziękuję za wiadomość.
Termin operacji w ten piątek.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-01-08, 13:37 ]
powodzenia, trzymamy kciuki.

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group