1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana na jajniku
Autor Wiadomość
MarcelinaJ 


Dołączyła: 25 Kwi 2014
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2014-04-25, 08:58  Zmiana na jajniku


Witam,
Jestem tutaj nowa dlatego proszę o wyrozumiałość :)

W listopadzie zdiagnozowano u mnie bolesną zmianę na jajniku.
Nie dostałam inf jakiego rodzaju była ta zmiana - tylko ze trzeba ją usunąć i że jest stos. niewielka do 2 cm ( po usg dopochowowym)

Miałam zrobić wszystkie badania potrzebne do zabiegu, ze szpitala nie dostałam skierowania wiec moja p ginekolog miała mi wypisać no i ona oznajmiła ze żadnej zmiany ona nie wyczuwa ( bez badania usg ) dostałam metronidazol, Amoksiklav i tabl dopochowe nie pamieam juz jakie.
Stwierdziła ze ból może być spowodowany przez stan zapalny i wysłała mnie na usg - termin za 3 tygodnie juz po leczeniu farmakologicznym - nie wykazało żadnych patologicznych zmian chociaż lekarz stwierdził ze na lewym jajniku jest widoczne ale wg niego to jest ciałko żółte.

Niestety po miesiacu ból powrócił ( w między czasie termin operacji przeszedł) ze zdwojoną siłą.
Znów wzięłam te same leki - niestety dały efekt że ból zmniejszył się na 2 dni i powrócił ze zdowojoną siłą.

Od 2 miesiecy zażywam codziennie ketonal i ibuprom - wtedy tylko ból zanika.
Boli mnie lewy jajnik, ból zwiększa się po jedzeniu - oddaję kał 5 razy dziennie po każdym najmniejszym posiłku i to daje trochę ulgi, z moczem jest podobnie ból z lewej str zmnieszja się po wizycie w toalecie. Pozatym miałam krwawienia miedzy miesiączkowe.

Badania krwi wychodzą w normie nie wskazują na stan zapalny, ca 125 również w normie.

Zapytacie dlaczego piszę na forum a nie idę do lekarza. Niestety termin mam dopiero na za 3 tygodnie a już trochę czekam. Wszędzie są kolejki na wizytę prywatnie mnie nie stać.


Pytanie czy moze jest coś co moze pomóc na ten ból , no i czy moze to swiadczyc o tym ze zmiana się powiększyła ?

Jeżeli źle wpisałam temat albo nie dotyczy tego forum proszę go usunac ale moze ktoś pomoże ?
 
Ptaszenio 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2014
Posty: 1239
Skąd: Wrocław
Pomogła: 277 razy

 #2  Wysłany: 2014-04-25, 13:52  


Marcelina,
witaj, o tyle Twoje pytanie "nie dotyczy" forum, że nie masz zdiagnozowanego nowotworu - i niech tak zostanie, życzę Ci, żeby Twoje problemy zdrowotne nie miały nic wspólnego z rakiem. Ewidentnie objawy które opisujesz są niepokojące, najważniejsza jest klinika, czyli Twoje samopoczucie. Podstawowe pytanie - dlaczego nie ufasz lekarzowi który skierował Cię na operację? Jeśli są istotne powody braku zaufania, zasięgnij opinii innego ginekologa, zabierz ze sobą opis wykonanego USG. Dziwię się, że zaufałaś pani doktor, która "na oko" wykluczyła konieczność operacji, ale domyślam się, że byłaś skołowana przeciwstawnymi opiniami. Uważam, że pierwszy lekarz postąpił właściwie zalecając operację (prawdopodobnie miała to być laparoskopia?). Także jak najszybciej wizyta, być może powtórne USG by ocenić, czy zmiana nie rośnie/nie ulega widocznej modyfikacji, i postępowanie zgodne z wytycznymi tego lekarza, który nie lekceważy niepokojących objawów. I obyś nigdy nie musiała wracać na to forum, trzymam kciuki.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group