1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zmiana lita przylegająca do jądra
Autor Wiadomość
pit 


Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2012-08-04, 14:59  Zmiana lita przylegająca do jądra


Witajcie,

jestem sporo po 30stce, jakieś 4-5 miesięcy temu wyczułem niewielki guzek na/przy prawym jądrze (dolna część).
Od tego czasu trochę się powiększył a ja zostałem w zeszłym tygodniu zmotywowany do udania się do Urologa przez żonę
oraz ogólnie jakieś słabe samopoczucie (mało co mi się chce od 2-3 miesięcy, ciągle chodzę zmęczony albo śpiący - ale to pewnie bez związku).
Raz miałem w okolicach napad bólu bardzo silnego (kilkusekundowy), czasem mnie "ciągnęło" w tym miejscu (szczególnie przy bardziej obcisłych spodniach).
Urolog, do którego poszedłem również wyczuł zmianę i powiedział, żeby udać się możliwie pilnie na USG.
Byłem wczoraj, zamieszczam poniżej wynik:

USG:
Obustronnie jądra i najądrza prawidłowej wielkości i echogeniczności bez zmian ogniskowych.
Poniżej dolnego bieguna jądra prawego, przylegająca lita, hiperechogeniczna niejednorodna zmiana o wym. 16x12x10mm, dość dobrze unaczyniona.
W worku mosznowym prawidłowa ilość płynu.
Obustronnie niewielkie żylaki powrózka nasiennego, większe po stronie lewej.
Najądrze prawe o wym. 9x10mm. Najądrze lewe o wym. 10x9mm.
Jądro prawe o wym. 44x20x32mm, jądro lewe o wym. 42x29x18mm.

Badanie wykonywał chirurg ogólny w przychodni sieciowej.
Na szczęście już jutro udało mi się umówić z innym urologiem (do tego co mnie skierował na USG to za miesiąc miałbym szansę dopiero),
który telefonicznie powiedział mi, że jak zmiana lita, to on musi mnie szybko zobaczyć (jeszcze parę słów usłyszałem za zwlekanie z badaniem ;) ).
Ale z drugiej strony, wykonująca USG pani doktor powiedziała, że jak zmiana jest przylegająca, to raczej nie jest to nic poważnego.
Wiem, że to już jutro wizyta, ale nie mogłem się powstrzymać przed napisaniem tego postu i zapytaniem Was o zdanie...
Myślicie, że trzeba będzie się sprawę załatwić radykalnie?

Pozdrawiam!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-08-04, 15:39  


To, że zmiana jest przylegająca, oznacza tyle, że tkankowo prawdopodobnie nie wywodzi się bezpośrednio z jądra - nie jest to więc guz jądra, bo w nich nie stwierdzono zmian ogniskowych (to oczywiście dobrze).

Natomiast sama zmiana lita na pewno wymaga dalszej diagnostyki - być może lekarz skieruje Cię na badanie tomografem.
Na ten moment nie da się jednoznacznie stwierdzić co to jest - choć domyślam się, że na to liczyłeś - z pewnością warto to dalej diagnozować, tym bardziej pod kątem objawów, jakie opisujesz wyżej.
_________________
 
pit 


Dołączył: 04 Sie 2012
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2012-08-04, 19:12  


OK, jasna sprawa. "Spokojnie" poczekam do jutrzejszego wieczora. Ale oczywiście trochę zestresowany jestem.. Dobrze, że trafiłem na człowieka, który stwierdził, że "musi mnie zobaczyć" i otworzy dla mnie gabinet jak tylko wróci do domu... A co dalej, to się okaże. Ale rozumiem, że jak najbardziej mam prawo brać w takim razie pod uwagę pozytywny scenariusz?

Pozdrawiam!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-08-04, 20:11  


Zawsze trzeba brać pod uwagę pozytywny scenariusz :)
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group