1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2013-01-03, 18:00
Zmiana guzowata w śródpiersiu górnym
Autor Wiadomość
enigman 



Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Pruszków

 #1  Wysłany: 2012-12-16, 20:03  Zmiana guzowata w śródpiersiu górnym


Witam,

2 tygodnie temu moje życie diametralnie się zmieniło. Po wykonaniu rutynowego badania RTG klatki piersiowej dowiedziałem się iż w śródpiersiu górnym mam zmianę guzowatą o wymiarach 70x88 mm.

Zostałem skierowany do Instytutu Kardiologii w W-wie, gdzie wykonano TK oraz MR (oba badania z podaniem kontrastu). Lekarze z IK skierowali mnie na konsultację torakochirurgiczną w Centrum Onkologii na ul. Roentgena. Lekarz umówił mnie na zabieg biopsji w omawianym Centrum, co ma mieć miejsce w najbliższą środę.

Czy macie może podejrzenia czym może okazać się ten guz? W załączeniu zamieszczam skany z RTG, TK, MR, USG szyi oraz EKG.









Trochę o mnie: 29 lat, dobry stan zdrowia. Praktycznie na nic się nie uskarżam. Nie chudnę (raczej tyję), czasem robi mi się ciepło (ale do nadmiernego pocenia nocą jeszcze daleko). Trochę pobolewa mnie szyja (równomiernie z lewej i z prawej strony, USG podobno w normie).

Będę wdzięczny za pomoc.

[ Dodano: 2012-12-17, 11:46 ]
Załączam również wynik z badania TK jamy brzusznej.


MR.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 4661 raz(y) 335,69 KB

RTG.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 4007 raz(y) 93,55 KB

TK.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 4276 raz(y) 288,22 KB

EKG_USG.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3964 raz(y) 149,81 KB

TK_jamy_brzusznej.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 654 raz(y) 143,35 KB

 
sarenka 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 08 Wrz 2011
Posty: 650
Pomogła: 120 razy

 #2  Wysłany: 2012-12-17, 17:48  


Zaglądam na ten watek w oczekiwaniu na odpowiedz na opisaną sytuację.Może jest ktoś,kto orientuje się w temacie i znajdzie krzynkę czasu na odpisanie enigman, ? :)
 
banialuka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 22 Lut 2009
Posty: 1294
Pomogła: 235 razy

 #3  Wysłany: 2012-12-17, 20:59  


Ja się kompletnie nie znam, ale ze względu na położenie guza pomyślałam o grasiczaku, ale mam nadzieję ze ktoś bardziej zorientowany tu zajrzy i udzieli odpowiedzi, bo ja w sumie tak tylko strzeliłam.
_________________
Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los. /Coelho Paulo/
 
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #4  Wysłany: 2012-12-17, 22:37  


Witam,

Wyeliminowałbym rozpozanie grasiczaka (zbyt duża masa nowotworu) na rzecz albo chłoniaka (lymphoma) albo nowotworu germinalnego (GCT) - z resztą obu występującym bardzo często w tym wieku. Wszystko jednak okaże się po biopsji. Istnieje szansa, że guz będzie mógł być leczony radykalnie. Zarówno chłoniaki jak i nowotwory germinalne dobrze odpowiadają na leczenie chemiczne. Natomiast prawie na 99% pewne jest, że jest to nowotwór. Żadna inna choroba nie tworzy tak rozległych zmian.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
enigman 



Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Pruszków

 #5  Wysłany: 2013-01-03, 17:59  


Witam,

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. W dniu dzisiejszym odebrałem wyniki biopsji z Centrum Onkologii przy ul. Roentgena:

Chłoniak Hodkina ze średnio intensywnym włóknieniem i nielicznymi granulocytami w środowisku guza

Torakochirurg, który wykonał wziernikowanie śródpiersia polecił inne, bardziej kameralne placówki onkologiczne w W-wie. Czy moglibyście ewentualnie polecić kliniki, które mogą zająć się moim przypadkiem? Przyznam, iż obecnie rozważam głównie Otwock. Będę wdzięczny za pomoc.

Załączam skan z wyników biopsji.


P.S. Będzie dobrze ;) Musi być :!:


biopsja.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 3945 raz(y) 267,45 KB

 
Ania Konopka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 12 Sty 2011
Posty: 190
Skąd: Gliwice
Pomogła: 42 razy

 #6  Wysłany: 2013-01-03, 18:17  


Cześć, dasz rade ja dałam to Ty tymbardziej. Wydaje się, że to jest stadium IA. Dostaniesz pewnie 4 cykle ABVD. Ja akurat leczę się w Gliwicach. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Ściskam.
_________________
Ania
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #7  Wysłany: 2013-01-03, 18:39  


enigman napisał/a:
bardziej kameralne placówki onkologiczne w W-wie

Może Instytut Hematologii i Transfuzjologii w W-wie, ul. I. Gandhi (na Ursynowie, po sąsiedzku z CO). Mały specjalistyczny szpital, w którym również leczą chłoniaki.
Pozdrawiam
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #8  Wysłany: 2013-01-03, 22:23  


Enigman, no jasne, że będzie dobrze! :-D
Kiedy masz wizytę u hematologa?
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #9  Wysłany: 2013-01-04, 10:04  


Enigman,

masz szczescie w nieszczesciu, ze to akurat ta choroba nowotworowa.

Tzw.ziarnica zlosliwa dobrze reaguje na leczenie, nawet w wysokim stadium zaawansowania. Chemioterapia jest nieunikniona.

U ciebie nie stwierdzono innych powiekszonych wezlow chlonnych, tym lepiej!

Absolutnie dasz rade! Chemioterapia to nic fajnego - mowie z wlasnego doswiadczenia;-), ale wszystko do przejscia.

Choroby nowotworowe ukladu chlonnego sa swietnie prowadzone w IO w Wawie na przyklad.
W ogole najlepiej leczyc sie w Centrum Onkologii, a nie w zadnym szpitalu powiatowym itp.

Pozdrawiam
 
enigman 



Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Pruszków

 #10  Wysłany: 2013-01-04, 16:49  


Witam i ponownie dziękuję za odpowiedzi.

Rozmawiałem dziś z przełożonym, który jak się okazało, również ma to za sobą i dokładnie opowiedział gdzie, jak i przez kogo był leczony z sukcesem. W przyszłym tygodniu mam umówioną konsultację z prof. Cezarym Szczylikiem w Wojskowym Instytucie Medycznym na ul. Szaserów w W-wie.
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #11  Wysłany: 2013-01-04, 20:30  


Wizyta prywatna, rozumiem?;)
Przy leczeniu ziarnicy, szczególnie jak już jest diagnoza, nie potrzeba profesorów;)
Polecam Centrum Onkologii na Roentgena lub Instytut Hematologii, o którym już ktoś wspomniał.
Profesor nie wymyśli nic ponad to co jest dostępne w tym przypadku;)
 
enigman 



Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Pruszków

 #12  Wysłany: 2013-01-04, 21:59  


kobiecinka napisał/a:
Wizyta prywatna, rozumiem?;)


Otóż nie, państwowa ;)

kobiecinka napisał/a:
Przy leczeniu ziarnicy, szczególnie jak już jest diagnoza, nie potrzeba profesorów;)
Polecam Centrum Onkologii na Roentgena lub Instytut Hematologii, o którym już ktoś wspomniał.
Profesor nie wymyśli nic ponad to co jest dostępne w tym przypadku;)


Zapewne masz racje. Nie mniej jednak, jeśli istnieje możliwość rozmowy z Profesorem, chętnie z niej skorzystam ;)
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #13  Wysłany: 2013-01-04, 23:45  


enigman napisał/a:

Zapewne masz racje. Nie mniej jednak, jeśli istnieje możliwość rozmowy z Profesorem, chętnie z niej skorzystam ;)

Podobnie jak "profesorzy" konsultowali naszych (na RJForum) chorych i zalecali im idiotyczne sposoby postępowania? (np. Łódź?). Życzę Ci więc jak najmniej nawet tytułów doktora n. med. a jak najwięcej odpowiedzialnej i rzetelnej wiedzy na temat choroby.

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
enigman 



Dołączył: 16 Gru 2012
Posty: 13
Skąd: Pruszków

 #14  Wysłany: 2013-01-05, 10:39  


Dziękuję za informację. W przyszłym tygodniu będę wiedział więcej.
 
DorotaP 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 28 Lut 2011
Posty: 987
Pomogła: 359 razy

 #15  Wysłany: 2013-01-05, 15:37  


enigman napisał/a:
W przyszłym tygodniu mam umówioną konsultację z prof. Cezarym Szczylikiem w Wojskowym Instytucie Medycznym na ul. Szaserów w W-wie.

Profesor jest specjalistą od raka nerki (więc nie wiem kto Ci go polecił ?)
Najlepszym specjalistą od ziarnicy (sprawdzonym) w Warszawie jest dr. Tajer przyjmuje w gab. 18 w COI w poniedziałki.
Zyczę zdrowia

[ Dodano: 2013-01-05, 15:45 ]
enigman napisał/a:
ż obecnie rozważam głównie Otwock.

Tak, ten ośrodek warto brac pod uwagę ( fachowo i kameralnie )

[ Dodano: 2013-01-05, 16:04 ]
Możesz też rozważyc Szpital kliniczny na banacha (np. leczył tam ziarnicę Turski z Panoramy)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group