1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ziarnica złośliwa
Autor Wiadomość
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #1  Wysłany: 2012-06-06, 22:22  Ziarnica złośliwa


[post wydzielony stąd]

dextrino napisał/a:
(...) Pisze dlatego bo lekarze mi powiedzieli ze guz moze sie rozleciec i moze dojsc do krawienia z pluc. Takze jestem postawiony w pogotowiu non stop.


Witam, jestem na etapie diagnostyki chłoniaka, dopiero po tomografii, która wykazała powiększone węzły chłonne w śródpiersiu - 16 cm na 14 na 9 cm. Dopiero zaczynam zgłębiać temat. Zaniepokoiło mnie to, co zacytowałam wyżej - czy takie ryzyko dotyczy sytuacji podczas chemioterapii, czy w ogóle jest możliwe przy tak wielkim powiększeniu węzła?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-06-06, 23:23 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #2  Wysłany: 2012-06-21, 10:48  Temat


Dopiszę się do tego wątku [post wydzielony do wątku, który już posiadasz].

Odebrałam właśnie wyniki PET. Biopsja wykazała zz, mam powiększone węzły w śródpiersiu, ale PET pokazał też SUV max jajnika 6,6 oraz pobudzenie w macicy (SUV max 7,4) + informacja, że nie można wykluczyć fizjologicznego gromadzenia FDG. Nie mam pojęcia, co to może oznaczać, prosiłabym o rozjaśnienie :-)
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #3  Wysłany: 2012-06-21, 12:38  


Przepisz proszę cały PET.
_________________
 
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #4  Wysłany: 2012-06-21, 12:58  


Dzięki Finlandia za posklejanie moich postów :)
Jutro jadę na hematologię na pierwszą chemię. Lekarz widział tylko wyniki biopsji i na je podstawie stwierdził ZZ. PET określi stadium zaawansowania choroby - tak zrozumiałam. Jutro będę wiedziała wszystko.

Wynik jest b. długi, przepiszę tylko info o zmianach.

Głowa i szyja
- nieznacznie podwyższony metabolizm 18F-FDG w migdałku podniebiennym lewym (SUV max 5,7), poza tym ognisk patologicznie podwyższonego metabolizmu FDG nie uwidoczniono.

Klatka piersiowa
Wzmożony niejednorodny metabolizm FDG (SUV max 10,8) w rozległej guzowatej zmianie tkankowej śródpiersia prawego oraz przylegającej części płata górnego i środkowego płuca prawego, o wym. 158x98120mm (na wysokości rozwidlenia t. płucnej), mogącej odpowiadać pakietom zlewających się węzłów chłonnych śródpiersia z towarzyszącą nieodmą przyległych części miąższu płuca.
Wzmożony metabolizm glukozy w:
-pakietach węzłów chłonnych śródpiersia górnego po stronie prawej gr. 1 R (SUV max 12,7)
- węzłach chłonnych przytchawicznych górnych prawych gr 2R (SUV max 13,3)
- pakietach węzłów chłonnych śródpiersia przedniego gr 6 (SUV 11,4)
- pakietach węzłów chłonnych przytchawicznych dolnych prawych gr 4R (SUV max 5,7)
- poj. węźle chłonnym nadprzeponowym prawym (SUV max 4,8)
Pobudzenie metaboliczne poj. węzłów chłonnych rozwidlenia tchawicy gr. 7 (SUV max 3,3) na poziomie MBPS.
Niewielka ilość płynu w prawej jamie opłucnowej gr. ok. 11 mm oraz w worku osierdziowym gr. ok. 11 mm.

Jama brzuszna i miednica
Nieznacznie podwyższony i niejednorodny metabolizmem 18F-FDGw topografii przydatków po stronie lewej (SUV max 6,6) - radiologicznie widoczna zmiana hypodensyjna (?) Pobudzenie metaboliczne w macicy (SUV max 7,4) - nie można wykluczyć fizjologicznego gromadzenia FDG. Poza tym w zakresie struktur jamy brzusznej i miedncy ognisk patologicznie podwyższonego metabolizmu FDG typowego dla procesu rozrostowego nie uwidoczniono.

Układ mięśniowo-szkieletowy
Ogniskowo podwyższonego metabolizmu FDG typowego dla procesu rozrostowego nie uwidoczniono.
Mierne rozlane pobudzenie metaboliczne w mięśniu pośladkowym większym lewym, w przyleganiu do dolnego bieguna kości krzyżowej po stronie lewej (SUV 4,0).

I teraz uwaga - bujam się z torbielą jajnika od roku - 3 miesiące temu gin zalecił mi oznaczenie markera C125 (o ile dobrze pamiętam) i wyszło ok. Jestem w 22 dniu cyklu, więc nie wiem, na ile to może oddziaływać na wynik tego z macicą. W pośladki dostawałam ostatnio zastrzyki - nie wiem, na ile to może tłumaczyć to pobudzenie. To co w klacie wygląda strasznie, a paradoksalnie czuję się fizycznie normalnie, nie licząc dolegliwości po biopsji.

[ Dodano: 2012-06-21, 14:03 ]
Wiem jeszcze, że to ZZ typu NS.
Obawiam się, że wynik PET zaklasyfikuje mnie do wysokiej grupy. Inaczej - jestem przerażona.

(przepraszam, ale nie widzę opcji "edytuj" stąd post pod postem)
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #5  Wysłany: 2012-06-21, 14:39  


OK, stawiam na to, że jajnik to właśnie ta torbiel, natomiast trudno powiedzieć co to będzie to w macicy, lekarz opisujący stwierdza, że może to być normalne (fizjologiczne). Co napisał we wnioskach?
Mówiłaś w wywiadzie przed PETem o jajniku i o zastrzykach?
_________________
 
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #6  Wysłany: 2012-06-21, 15:19  


Tak, wypełniałam szczegółową ankietę, gdzie były pytania o iniekcje, biopsje, i inne uwagi - napisałam o jajniku. Ale to była b. szybka wizyta.

Wnioski: Podwyższony metabolizm glukozy w zmianach opisywanych w klatce piersiowej przemawia za aktywnym metabolicznie procesem rozrostowym. Zmiana opisywana w przydatkach lewych do weryfikacji ginekologicznej.

A, są jeszcze na samym dole uwagi:
Poziom referencyjny: łuk aorty (MBPS) SUVmax 3,3, wątroba SUVmax 4,5
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #7  Wysłany: 2012-06-21, 20:41  


rodzynka, pośladek to zapewne od zastrzyków.

Nie ma zmian po drugiej stronie przepony- to dobrze.

pozdrawiam i powodzenia jutro

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #8  Wysłany: 2012-06-22, 18:38  


Nie ma zmian poniżej przepony, ale lekarz dzisiaj powiedział, że wątroba ma podwyższony SUV i trudno powiedzieć, o co z tym chodzi.

Jakkolwiek - zostałam rekordzistką w klinice - od 2 lat nie było tu takiego wielkiego chłoniaka. Ze względu na wielkość został zaklasyfikowany do IV BX, ale w innej klasyfikacji biorącej pod uwagę przeponę - do grupy II (chyba też BX, ale nie pamiętam, za dużo informacji na raz dzisiaj). Dzisiaj jestem nawadniana, od jutra chemia - eskalowany BEACOPP - dwa cykle, potem PET i dalsze decyzje o leczeniu. Mam centralne wkłucie i mam nadzieję, że przyzwyczaję się do tych rurek, brrrrr.

Trzymajcie kciuki za mój organizm, za białe krwinki i żeby przegnać gada! ;)

[ Dodano: 2012-06-23, 12:42 ]
Trochę się niepokoję, bo dzisiaj mam dostać pierwszą chemię, a mam jakąś infekcję w pęcherzu. Lekarz machnął na to ręką, a właśnie sprawdziłam wyniki badań moczu, gdzie dwukrotnie mam przekroczoną normę białka - badanie sprzed tygodnia, przez tydzień łykałam Furagin, ale nie wiem, czy to coś dało, bo dalej odczuwam pieczenie. Hmmm, boje się, co będzie, jak mi spadną białe krwinki.
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #9  Wysłany: 2012-07-04, 22:40  


Hop hop, jest tu kto? ;) Ale mnie łupie w stawach biodrowych - w sobotę miałam zastrzyk z Neulasty i to pewnie po tym. Mam nadzieję, że długo nie będzie trzymać :|
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #10  Wysłany: 2012-09-20, 18:18  


Mam pytanie. Jestem po 4 cyklach chemioterapii (3 eskalowane BEACOPPY, 1 ESHAP) i czekam na trzeciego PETa, którego miałam mieć przedwczoraj, ale ze względu na stan zapalny (tkanek miękkich po wkłuciu centralnym + ból gardła) przełożono mi na przyszły tydzień. Dzisiaj poszłam zrobić sobie morfologię, bo planowałam wyjazd do mamy, której zawiozłam mojego psa, a wiadomo, że pies = inna flora bakteryjna itp. Leukocyty wyszły poniżej normy (3.0), a przy okazji zrobiłam OB i wyszło 60! I teraz mam zagwozdkę, bo liczyliśmy z lekarzem na remisję po ostatniej chemii (drugi pet po drugiej chemii pokazał, że guz dobrze reaguje na chemię, zmniejszył się o 62 proc, a suvmaxy spadły z 13,3 do 5.0), a tymczasem to OB takie wysokie! Na początku leczenia miałam 90. Wiem, że te stany zapalne mogły wpłynąć na wynik OB, ale żeby aż doszło do 60? Co wiecej przy stanach zapalnych nie mam żadnej temperatury, sięga ona max do 36,2 stopni. Zastanawiam się też, czy na takie OB mogła mieć wpływ ostatnia chemia? Na wypisie ze szpitala sprzed 2 tygodni mam CRP na poziomie 30, nie wiem, czy to można jakoś porównywać do OB. Gubię się w tym i nic już nie rozumiem. Ogromnie się stresuję i mam wizję wznowy. Co sądzicie o takim OB w tym przypadku?

[ Dodano: 2012-09-20, 19:21 ]
Chciałam jeszcze dodać, ze zażywam antybiotyk Augumentin, jeśli to ma jakieś znaczenie przy tym OB.
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #11  Wysłany: 2013-03-25, 11:10  


Czekam dzisiaj na wyniki PETa podsumowującego leczenie pierwszego rzutu. 4 eskalowane beacoppy, eshap z mobilizacją komórek, abvd i radioterapia za mną. Zaraz mnie pokręci ze strachu. Proszę, niech ktoś poczeka ze mną. Bardzo się boję :-(
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
Irka 



Dołączyła: 14 Mar 2011
Posty: 136
Pomogła: 41 razy

 #12  Wysłany: 2013-03-25, 11:57  


Czekam z Tobą i trzymam kciuki!!! :-D
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #13  Wysłany: 2013-03-25, 12:30  


Dzięki Irka :)
_________________
http://chorobajasna.blogspot.com/
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #14  Wysłany: 2013-03-25, 12:40  


rodzynka napisał/a:
Proszę, niech ktoś poczeka ze mną.

Czekam, trzymam kciuki :tull:
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
rodzynka 



Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 231
Pomogła: 59 razy

 #15  Wysłany: 2013-03-25, 17:00  


Justyna, fajnie że jesteś :)

Pojechałam po wyniki. Niestety, radiolog nie przybił pieczątki, więc nie mogłam ich odebrać ani zobaczyć. Pani tylko powiedziała współczująco - rozumiem, że w takim przypadku liczy się każdy dzień, ale niestety, nie mogę. [- - - -], w jakim przypadku? Mogłaby choć dać zobaczyć, a nie pomachać przed nosem i do widzenia. Czasami mam ochotę bardzo dosadnie powiedzieć, co myślę o niektórych lekarzach :fucc:

[ Dodano: 2013-03-25, 17:04 ]
Przepraszam, chciałam edytować post, ale nie ma takiej opcji...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2013-03-25, 22:23 ]
Za takie coś można 'zapunktować' na czerwono ... [paluszkiem]

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group