1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ziarnica złośliwa - adcetris
Autor Wiadomość
tatamta 


Dołączyła: 14 Mar 2017
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2017-05-10, 23:24  Ziarnica złośliwa - adcetris


Witam, piszę pierwszy raz chociaż historia z ziarnicą ciągnie się już ponad 2 lata.
dla tematu chyba nieistotne jest dotychczasowe leczenie, problem jest natomiast z obecnym :
Od grudnia 2016 przyjmuję brentuximab vedotin - adcetris. Miałam wznowę 3 miesiące po autoprzeszczepie (przed którym była CR).
Pierwsze podanie to był sam adcetris, drugi i trzeci połączony z bendamustyną - tzw BB, i dalej już sam adcetris. Po 2 podaniu odpowiedź była bardzo dobra, węzły z powrotem mniej niż 10mm i SUV około 3.
Problemem konkretnie jest fakt, że w czwartek - przy 7 wlewie - miałam jakiś wstrząs. spadek ciśnienia, sekundowe omdlenie i wymioty.
Generalnie od 2 wlewu działy się dziwne rzeczy jeśli kroplówka leciała za szybko, ale spokojnie dolatywała sobie do końca bez takiego cyrku. No, przy 6 wlewie kiedy wstałam to zakręciło mi się w głowie i oblały mnie poty, również było troszkę słabo ale nie aż tak.
Lekarze spanikowali, nie chcą mi już podawać tego leku i przyspieszyli badanie pet. Jeśli będzie CR , będę kwalifikowana do Allo przeszczepu (zgodnym dawcą jest brat).
Mówili również że będą próbowali wymyślić jak mi jednak ten lek podać do końca (czyli jeszcze 9 dawek ). Podobno najlepiej jest dostać wszystkie i boję się, że jest teraz za wcześnie na allo. Czy ktoś z Was spotkał się może z taką reakcją na ten lek i wie jak to obejść? Tak aby móc go przyjmować bez niebezpieczeństwa? Od razu mówię że premedykacja w postaci clemastinu, pyralginy i hydrocortizonu jest podawana za każdym razem.
I jeszcze : czy to w ogóle jest reakcja uczuleniowa? Uczulenie miałam na Vepesid, po 5 kroplach robiłam się bordowa i traciłam przytomność, a więc wyglądało to zupełnie inaczej..
Bardzo proszę o odpowiedzi. :?:
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group