1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zespół ręka-stopa przy leczeniu nexavarem
Autor Wiadomość
aniutka34 



Dołączyła: 07 Sty 2012
Posty: 504
Pomogła: 98 razy

 #1  Wysłany: 2012-03-13, 18:02  Zespół ręka-stopa przy leczeniu nexavarem


Witam,
u mojego taty wystąpił objaw ręka-stopa podczas terapii nexavarem. Czy znacie jakieś dobre sposoby jak można sobie pomóc? Z góry dziękuję za rady.
 
Anulcikstom 


Dołączyła: 05 Maj 2016
Posty: 1

 #2  Wysłany: 2016-05-05, 09:17  Zespół Ręka stopa


My niestety też zmagamy się z tym problemem. Nie wiem co konkretnie pomogło ale po przeczytaniu setki forum, artykułów, przebadanych leków i wyciągnięciu wniosków napiszę co robiliśmy, bo pomogło!!
Trzeba zdać sobie sprawę, że nie dzieje się to samoczynnie. Na rękach u nas tata ogranicza wszelkie czynności i odkręcał tylko butelki...tak niestety butelka ma rowki, które szorując palec powodują następnie powstanie tych ran:/ Pisanie na klawiaturze też może to powodować...Na nogach chodzenie, niewygodne buty doprowadzają do bólu i zmian na nogach. My kupiliśmy wkładki ortopedyczne żelowe ( w sklepie medycznym). Tata nosi je zarówno w butach (ale buty muszą być większe bo wkładki zmniejszają obwód buta i to powoduje, że noga jest szorowana..) ale wkładki są także w kapciach w domu. Ulge przynosi schłodzenie nakładek w lodówce lub na szybko w zamrażarce i postawienie na nich stóp..Nogi należy myć w letniej wodzie. Kupiliśmy delikatny żel oncoderma -myje się nim całe cialo włącznie z głową ( przeszliśmy już zapalenie mieszków włosowych na tamto pomogla nam maść bedicort g ). Ale z naszych obserwacji największą ulgę i możliwość ponownego chodzenia przyniosła maść CHEMODRY B6. U nas jest mieście tylko w jednej aptece ale chyba jest możliwość zakupu internetowego. Tata mówi, że przynosi ogromną ulgę leczy i łagodzi ból, chłodzi (zawiera pantenol). Nie wiemy czy to wszystko przyniosło ulgę ale większośc stosowaliśmy od początku a dopiero po włączeniu tej maści chemodry b6 zauważyliśmy ogromną poprawę. Osoby, które zaczęły leczenie nexavarem a nie mają objawów na rękach i stopach smarujcie od pierwszego dnia stosowania tej chemii zwykłą maść nivea. Te objawy to nadmierne rogowacenie naskórka i aby im zapobiec i zmniejszyć je -nogi mają być cały czas nawilżone, a w domu czy na działce bez skarpet aby powietrze do nich dochodziło i jak najdłużej mogły "oddychać". I ograniczyć używanie rąk i stóp żadnych prac ogrodowych itp. Nie wiem czy pomogłam ale póki nie widziałam poprawy nic nie pisalam jednak widziałam cierpienie taty i kiedy tylko udało się je zmniejszyc od razu dzielę się z Wami. Walczymy, walczymy ! :)
 
OlaWska 


Dołączyła: 10 Paź 2016
Posty: 2

 #3  Wysłany: 2016-10-19, 10:29  


W zespole ręka-stopa bardzo pomaga

Jesteśmy dystrybutorem tego produktu, ale ta publikacja ma cel czysto informacyjny - wiemy, że problem jest poważny i częsty, a zanim dotrzemy z informacją do pacjentów przez lekarzy to minie trochę czasu.

Ola/

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-10-19, 17:59 ]
Regulamin forum pkt. 13

" Jakakolwiek reklama towarów/usług bez uzyskania na nią zgody Administratora jest na Forum zabroniona."


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group