1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
zastrzyki z witaminy C
Autor Wiadomość
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #31  Wysłany: 2016-02-07, 14:38  


Panie Marcinie,

Czy posiada Pan zgodę administracji Forum na reklamę swojej działalności?

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #32  Wysłany: 2016-02-08, 10:11  


Marcin Kalęba napisał/a:
Zawodowo zajmuję się m.in. badaniami genetycznymi w onkologii zarówno predyspozycjami jak i mutacjami somatycznymi oraz terapią spersonalizowaną i działam na polach tradycyjnej terapii onkologicznej.
To zapewne Pan wie, Panie Marcinie, że skuteczność metody (w tym metody, jak to Pan nazwał: 'spersonalizowanej' i/lub paneli biomarkerów mających określić skuteczność terapii) ocenia się na podstawie randomizowanych badań. Taki jest standard światowy.
Skoro (jak Pan pisze) metoda, którą Pan, bez zgody Administracji Forum Onkologicznego, reklamuje została zaakceptowana przez konsorcja naukowe, to bardzo Pana proszę o przedstawienie wyników randomizowanych badań, wedle których metoda ta jest skuteczniejsza od obecnych standardów oceny skuteczności leczenia onkologicznego. Powołując się na wzajemny szacunek, bardzo Pana proszę o przedstawienie 'suchych faktów', czyli jedynie wyników randomizowanych eksperymentów z udziałem ludzi, zaś o pominięcie badań na liniach, myszach itd., badań nierandomizowanych, badań bez porównań do obecnych standardów, czy badań prowadzonych przez ośrodki nie zajmujące się prowadzeniem badań naukowych.
Witam Pana na Forum i serdecznie pozdrawiam,
Michał.
 
Marcin Kalęba 


Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 7
Pomógł: 1 raz

 #33  Wysłany: 2016-02-08, 10:22  


Witam,
Bardzo chętnie prześlę informacje, łącznie z badaniami jakie były prowadzone. Niestety nie jest to możliwe na stronie. Z chęcią prześlę te informacje na mail.
 
majkelek 
MODERATOR


Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 1701
Pomógł: 1119 razy


 #34  Wysłany: 2016-02-08, 10:49  


Bardzo proszę, mój mail jest dostępny w moim profilu. Jednocześnie proszę, aby Pan zgodził się na udostępnienie tych informacji na stronie Forum i Fundacji Onkologicznej "Dum Spiro-Spero". W przeciwnym razie dalsza dyskusja i rzetelna informacja dla Forumowiczów będzie niemożliwa.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #35  Wysłany: 2016-02-08, 21:11  


Marcin Kalęba napisał/a:

Zawodowo zajmuję się m.in. badaniami genetycznymi w onkologii zarówno predyspozycjami jak i mutacjami somatycznymi oraz terapią spersonalizowaną i działam na polach tradycyjnej terapii onkologicznej.

Ja jestem starej daty i dla mnie taka deklaracja składana przez kogoś zajmującego się głównie sprzedażą to robienie czytającego w bambuko.
_________________
sprzątnięta
 
Marcin Kalęba 


Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 7
Pomógł: 1 raz

 #36  Wysłany: 2016-02-26, 10:43  


Pani Gabo,
nikogo nie robię w bambuko. Jeżeli jest Pani zainteresowana poznaniem tej technologi - zapraszam na prv - prześlę wszystkie dane.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-02-26, 11:05 ]
Wyciąg z Regulaminu (II.13): "Jakakolwiek reklama towarów/usług bez uzyskania na nią zgody Administratora jest na Forum zabroniona.
Posty, których treść może sugerować nie uzgodnioną z Administratorem/Moderatorami reklamę zostaną usunięte. Zakaz reklamy dotyczy również wiadomości prywatnych (pw) oraz umieszczania w swoim podpisie linku do strony oferującej towary / usługi.
(...)
Naruszenie tego zapisu może skutkować zbanowaniem lub usunięciem konta użytkownika forum bez ostrzeżenia."


 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #37  Wysłany: 2016-02-27, 23:21  


Panie Marcin Kalęba, ; a co to za 'figurą' Pan żeś jest, bo na profilu nic a nic, pomógł 1 raz... Może się nam Pan przedstawi, w jakich to badaniach klinicznych uczestniczył/uczestniczy, w jakich opracowaniach medycznych mamy czytać o tych cudach.
Z pozdrowieniami: pacjent onkologiczny...
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
Marcin Kalęba 


Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 7
Pomógł: 1 raz

 #38  Wysłany: 2016-03-07, 22:15  


Szanowny Panie, nie jestem żadną figurą. Pracuję w laboratorium genetycznym. O żadnych cudach nie mówię tylko o zwyczajnej diagnostyce laboratoryjnej. Opracowania - jeżeli osoby z form wyrażą zgodę - mogę wkleić link do listy publikacji.
Jedyne do czego namawiam to do tego, że jak ktoś ma się zamiar skusić na "cudowną" metodę to powinien się zastanowić i ewentualnie to sprawdzić.
Dla Pana informacji, mój najserdeczniejszy przyjaciel ma nowotwór właściwie w terminalnym stadium.
Z pozdrowieniami.
 
kachwi 


Dołączyła: 30 Mar 2016
Posty: 4

 #39  Wysłany: 2016-03-30, 14:13  


A czy Jerzy Zięba w swojej książce "Ukryte terapie" nie podał kilkudziesięciu przynajmniej wiarygodnych źródeł badań nad pozytywnym wpływem wlewów z witaminy C? On wyjaśnia dosyć przekonująco, czemu promuje się wszelką chemioterapię (opatentowaną, sprzedawaną przez firmy farmaceutyczne), ale niekoniecznie leczącą cokolwiek...
Polecam zapoznać się z tym: http://www.bochenia.pl/?id=1363
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #40  Wysłany: 2016-03-30, 14:49  


Kachwi, polecać to sobie możesz ale nie zapomnij dodać kto odpowiada za polecaną przez Ciebie stronę a to:

Józef Łącki
Emerytowany nauczyciel szkoły średniej i policealnej w Bochni. Główne wykształcenie to: studia techniczne.

Podyplomowe: mechanika, filozoficzno-religioznawcze i informatyczne.

Życiowe pasje to psychologia, szczególnie transpersonalna, religioznawstwo, nauki przyrodnicze i medycyna niekonwencjonalna.

I może jeszcze przedstaw się dlaczego uważasz się za upoważnioną do "polecania"
_________________
sprzątnięta
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #41  Wysłany: 2016-03-30, 14:53  


kachwi, to co zalinkowałaś, to nie jest medycyna oparta na faktach, tylko na widzimisię kogoś kto na tym (może dla niektórych o dziwo, ale) też zarabia i to bez medycznego uzasadnienia.
Na Forum posługujemy się argumentami o udowodnionej naukowo (bądź praktyką kliniczną) wartości.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kachwi 


Dołączyła: 30 Mar 2016
Posty: 4

 #42  Wysłany: 2016-03-30, 15:14  


Ale tekst wklejony na tę stronę został napisany własnie przez Jerzego Ziębę, który swoje argumenty opiera na faktach... JustynkoS, czytałaś tę książkę? Tam są tylko fakty, żadnych przypuszczeń! Szukam kogoś, kto pomoże mi w przekonaniu Taty - chemia mu w niczym nie pomaga, wykańcza go z dnia na dzień:(
 
kmis757 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 2648
Skąd: Nowa Ruda
Pomógł: 402 razy

 #43  Wysłany: 2016-03-30, 15:18  


kachwi, podziwiać należy "osoby", które aby tylko zaistnieć, zakładają profile: w ukryciu, w ostatniej chwili (dziś), i próbują coś komuś udowodnić, chcą być bardzo przydatne itd... Czy tak samo zachowywali byście się, będąc na naszym miejscu?
_________________
Przeszłość została napisana, lecz możemy się z niej uczyć i zmieniać przyszłość
 
kachwi 


Dołączyła: 30 Mar 2016
Posty: 4

 #44  Wysłany: 2016-03-30, 15:26  


A i jeszcze odpowiedź na pytanie, dlaczego uważam się za osobę upoważnioną do polecania. Otóż ponieważ temat nie jest lekki, wierzę, że warto zapoznać się z różnymi argumentami. Dlaczego zamykać komuś drogę do leczenia? Do zdrowia? Przecież każdy ma prawo wypróbować różne metody. Jeśli chemioterapia nie działa, przerzuty są coraz większe, to co - zostawić na żywioł, co będzie, to będzie? Nie ma takiej opcji. Szukam, gdzie mogę. Wysłucham każdej opinii. A takie reakcje, jak tutaj właśnie, tylko umacniają mnie w przekonaniu, że p. Zięba w swojej książce ma rację - niestety... Szukam u różnych źródeł i tutaj też liczyłam na jakąś opinię/poradę. Nie atak. Wkleiłam link do wypowiedzi odnośnie ustawy do walki z nowotworami. Średnio jest ważne w tej chwili dla mnie, kto to umieścił. Bardziej, kto to napisał. A tym bardziej - co napisał. Trzeba to najpierw przeczytać, żeby się wypowiadać. Proszę zapoznać się z Terapiami Ukrytymi - tam jest czarno na białym, dlaczego praktykujący lekarz niechętnie umieściłby ten tekst na swojej stronie. A propozycje poprawek do ustawy powinien przeczytać KAŻDY - pacjent, lekarz, również osoba zdrowa, której zależy na tym zdrowiu, swoim i rodziny. Serdecznie pozdrawiam.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #45  Wysłany: 2016-03-30, 15:28  


To na tym forum nikogo takiego nie znajdziesz. Nie ma faktów potwierdzających skuteczność wit C w leczeniu raka. W nielicznych przypadkach obserwowano że takie zastrzyki pozwalają lepiej znieść chemioterapię i tylko tyle.

Nie stresuj ojca, on potrzebuje spokoju jak widzi taką Twoją "szamotaninę" to cierpi. Bo zdaje sobie sprawę że Ty cierpisz i nie możesz pogodzić się z sytuacją. Idź do jakiegoś Centrum Onkologii, popatrz ile tam ludzi, naprawdę myślisz że Ci ludzie tam byliby gdyby sprawę załatwiało parę zastrzyków wit. C?
_________________
sprzątnięta
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group