1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: DumSpiro-Spero
2013-04-06, 19:58
Żałoba
Autor Wiadomość
pasia 


Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 51
Pomogła: 4 razy

 #421  Wysłany: 2012-01-06, 22:06  


a myśleliście kiedyś o pisaniu bloga? Moja Mamunia zmarła 6 miesięcy temu... Tatuś ma IV st raka nosogardła... jest tylko ból, rozpacz, strach, bunt...
może zabrzmi to banalnie, ale przelanie swoich myśli naprawdę pomaga!
dloniematki.blog.onet.pl/
zapraszam do mojego bloga, raźniej wiedzieć, że nie cierpimy sami...
Ściskam!
_________________
dloniematki.blog.onet.pl
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #422  Wysłany: 2012-01-07, 08:44  


pasia, dla mnie to forum to takie właśnie "pisanie bloga", tylko, że poza swoimi przemysleniami poznaję także historie innych.
pasia napisał/a:
zapraszam do mojego bloga, raźniej wiedzieć, że nie cierpimy sami...

jak wchodzę na Forum i widzę te wszystkie wpisy to ...

Pozdrawiam,
Ewelina
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #423  Wysłany: 2012-01-07, 11:18  


Ewelina Żurek napisał/a:
dla mnie to forum to takie właśnie "pisanie bloga", tylko, że poza swoimi przemysleniami poznaję także historie innych.

Zgadzam się z tym w 100%. [yee]
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
pasia 


Dołączyła: 06 Sty 2012
Posty: 51
Pomogła: 4 razy

 #424  Wysłany: 2012-01-07, 12:45  


W pewnym sensie macie racje, forum można uznać za blog... tam po prostu każde słowo poświęcam Jej...
Bardzo Was ściskam i pamiętajcie! Razem damy rade!!!
_________________
dloniematki.blog.onet.pl
 
czkawka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 07 Cze 2010
Posty: 912
Pomogła: 217 razy

 #425  Wysłany: 2012-01-07, 19:07  


Cytat:
a myśleliście kiedyś o pisaniu bloga?

Do czasu kiedy zachorowała moja Mama, prowadziłam dzienniki, później z braku czasu przestałam i zaczęłam pisać na Forum. Miałam takiego swojego bloga w starej papierowej wersji. Przez chorobę Mamy i dodatkowe obowiązki musiałam zrezygnować ( choć pisałam od podstawówki), ale teraz zaczynam wracać do tego. Powoli się rozkręcam----taka moja dodatkowa terapia. Ciekawe czy się nie zniechęcę?

Pasia, poczytałam trochę Twojego bloga i mogę napisać jedynie, że bardzo Ci współczuję. Wyczytałam w Twoich wpisach wielką miłość do Rodziców i Brata. Jesteś bardzo dzielną a zarazem wrażliwą osobą. Wspaniale, że pomimo tych wszystkich kłopotów i tego bólu, którego doświadczacie, wspieracie się i stanowicie dla siebie oparcie. Tak trzymać!
Ja zaś będę mocno trzymać kciuki za Twego Tatę a Tobie życzę dużo siły i wytrwałości :)
_________________
"Ludzkość! Jaka ona szlachetna! Jakże chętna do poświęcenia...kogoś innego."
S. King
 
mis123 


Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 52
Pomogła: 12 razy

 #426  Wysłany: 2012-01-08, 10:17  


;((((((((((((((((((((((((((((((

wiecie....mama moja odeszła w niedzielę...... teraz gdy tylko zostaję w niedzielę sama....ryczę w głos....niedziela zawsze była świętym dniem a teraz to najgorszy dzień tygodnia ;((((((((((((((( czuję się taka sama na tym świecie mimo przyjaciół rodziny ;((((((((((((((((((((((((((((((((((( wszystko się bez niej sypie...praca....rodzina....zdrowie...... ;((((((((((((((((((((((( myślałam, że z czasem będzie odrobinę lżej.... a serce boli coraz mocniej......;(((((((((((((((((((( w takie szare pochmurne dni nic ....tylko usiąść i płakać....;((((((((((((((( Boże......czemu zabierasz tak potrzebne osoby na ziemi ;(((((((((( buuuuuuuuuuu
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #427  Wysłany: 2012-01-08, 18:48  


mis123, moja Mam też zmarła w niedzielę. Sama w szpitalu. A ja byłam raptem piętro nad Nią ( z dzieckiem trafiłam dzień wcześniej na chirurgię jak upadła na głowę i miała wstrząs mózgu :?ale?: ).
To prawda, że niedziela jest wyjątkowym dniem. I dlatego od smierci Mamy nie myło jeszcze u Nas niedzieli bez rodzinnego obiadu. Mam jeszcze Tatę o którego muszę zadbać. Ja z mężem i dzieckiem, moja siostra z facetem i mój Tata co niedzielę (u Taty albo u mnie) spotykamy się na obiedzie. Zmarłych trzeba wspominać i pamiętać ale dbać trzeba o tym, którzy pozostali. Kiedyś zabraknie mojego Taty, mojego męża ... i nie chcę wtedy żałować, że ... czegoś nie powiedziałam, nie zrobiłam ... Mam nadzieję, że nie za rok, czy pięć ale za ... oby jak najpóźniej ale na pewno tak się stanie. I ja też umrę i każdy z nas. I nie chcę patrzeć wstecz myśląc ... przeszłam prze życie płacząc. Chce brać póki los chce mi coś jeszcze dać. Zanim będzie za późno.
Ściskam,
Ewelina
 
Mark 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 361
Skąd: Polska
Pomógł: 149 razy

 #428  Wysłany: 2012-01-11, 00:32  


Ewelina Żurek napisał/a:
... Zmarłych trzeba wspominać i pamiętać ale dbać trzeba o tym, którzy pozostali. Kiedyś zabraknie mojego Taty, mojego męża ... i nie chcę wtedy żałować, że ... czegoś nie powiedziałam, nie zrobiłam ... Mam nadzieję, że nie za rok, czy pięć ale za ... oby jak najpóźniej ale na pewno tak się stanie. I ja też umrę i każdy z nas. I nie chcę patrzeć wstecz myśląc ... przeszłam prze życie płacząc. Chce brać póki los chce mi coś jeszcze dać. Zanim będzie za późno.
Ściskam,
Ewelina

Dobrze powiedziane, nie można dać owładnąć się permanentnemu przygnębieniu, nastrojowi niemocy i przeżywaniu śmierci bliskich. Wszak Ci nasi bliscy żyli również dla nas i z pewnością nie chcieliby, by nasze dalsze życie zostało poświęcone ich śmierci. Śmierć człowieka jest nieunikniona, a żałoba to nie tylko irracjonalny, podświadomy strach przed "opuszczeniem" naszych zmarłych, ale też chyba trochę obawa przed zakończeniem cierpienia, bo jak tu żyć "bez nich".
Oddajmy zmarłym należny im szacunek, ale dbajmy też o żywych. Trzymta się.
_________________
c'est la vie
 
 
momika 


Dołączyła: 21 Kwi 2010
Posty: 138
Skąd: Rzeszów
Pomogła: 6 razy

 #429  Wysłany: 2012-01-19, 15:46  


Kochani jak u Was?
dajecie rade?

z akilka dni minie pol roku od Taty odejscia...
wczoraj rodzice mieliby 31 rocznice slubu...
ciezko nadal mimo ze juz prawie pol roku...
 
Ewelina Żurek 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 02 Gru 2010
Posty: 618
Skąd: Radom
Pomogła: 95 razy

 #430  Wysłany: 2012-01-20, 14:24  


momika, dziś rano jechałam do pracy i właśnie o tym myslałam. Napisać , że ... jest lepiej.
Za 4 dni minie pół roku. Straszne jest to, że tak "łatwo" minęło mi tyle czasu bez mojej Mamy. Wydawało mi się to niemożliwe, niewyobrażalne. A jednak. Dopiero pół roku z reszty mojego życia. Bez najważniejszej osoby. Przecież Matka zawsze JEST. Zawsze była obecna, zawsze przy mnie. Jak to mozliwe, że żyję bez Niej już 6 miesięcy.

Spotkałam się ze stwierdzeniem, że przecież to "tylko" Matka. Ale moja Mama miała dopiero 54 lata, była moim wsparciem, osobą z którą zawsze mogłam pogadać. Była filarem całej naszej rodziny.

Ale jednak da się żyć bez kawałka serca (jak patetycznie by to nie zabrzmiało). Wraz z Jej smiercią umarła część mnie - dziecko. Teraz jestem już tylko żoną, matką, pracownikiem ... ale nie dzieckiem. Już nikt nie powie do mnie "córciu".
Ale żyje. Już nie płaczę co noc. Na każde Jej wspomnienie. Już tylko raz w tygodniu. I choć myslę o Niej codziennie, wspominam i tęsknię to już tak bardzo to nie boli.
Tak strasznie tęsknię, tak strasznie ...
 
asia77 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 26 Paź 2011
Posty: 1403
Pomogła: 137 razy

 #431  Wysłany: 2012-01-20, 16:53  


Ewelina Żurek, pięknie to opisałaś
_________________
Tatulek [*] 12-12-2011 godz 7:50 .Spoczywaj w Pokoju.
 
 
Bblondi 



Dołączyła: 12 Lut 2011
Posty: 232
Pomogła: 22 razy

 #432  Wysłany: 2012-01-20, 21:54  


Ja żyję bez mamy 86 dni .. żadna to rocznica ani specjalna data. Codziennie o niej myślę... Jutro dzień babci a moja córcia nie będzie mogła złożyć jej życzeń. Podwójnie mi przykro - i z uwagi na brak mamy i smutek mojego dziecka.. Ech życie../aga
_________________
czas przemija nierówno - raz rwie przed siebie, to znów niemiłosiernie się dłuży - ale mimo to przemija, nawet mnie to dotyczy.
 
1K8 



Dołączyła: 02 Lis 2011
Posty: 36
Skąd: wroclaw
Pomogła: 2 razy

 #433  Wysłany: 2012-01-22, 20:26  


Ja przeryczalam dzis caly dzien.Dzisiaj jest dzien Dziadka, nasz dziadek byl najwspanialszym dziadkiem na swiecie....Boze jak to boli.

[ Dodano: 2012-01-22, 20:27 ]
Bblondi napisał/a:
Ja żyję bez mamy 86 dni .. żadna to rocznica ani specjalna data. Codziennie o niej myślę... Jutro dzień babci a moja córcia nie będzie mogła złożyć jej życzeń. Podwójnie mi przykro - i z uwagi na brak mamy i smutek mojego dziecka.. Ech życie../aga


masz nas.....pamietaj,ze nie jestes sama :tull:
_________________
Tatko 17-12-2011 godz 8.44 Tatusiu, opiekuj się Nami....
 
krado 


Dołączyła: 02 Lip 2011
Posty: 128
Pomogła: 7 razy

 #434  Wysłany: 2012-01-24, 08:39  


a ja żyję bez taty 1 dzień :( .... dla mnie to straszne i tak jak napisała Ewelina - cząstka serca umarła - dziecko , wiem że byłam ukochaną córunią tatusia - i mimo ze mam 35 lat to wiem że zmarła osoba dla której byłam bardzo ważna , że w tym momencie skończyło się moje dzieciństwo ....na dzień dzisiejszy nie potrafię sobie z tym poradzić , tata umierał świadomie i tylko łzy mu leciały....i właśnie z tym nie potrafię się pogodzić ...
 
evita2 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 12 Sty 2012
Posty: 199
Pomogła: 60 razy

 #435  Wysłany: 2012-01-24, 12:04  


Droga Krado, ja mam tyle lat co Ty a bez Mamy żyję już miesiąc i jeden dzień.
Właściwie to dziwię się, że żyję.
Właściwie to trudno nazwać to życiem.
Jest szaro i beznadziejnie.
Najbardziej przeraża mnie słowo NIGDY.
_________________
Ewa
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group