1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
wznowa po 6 latach migdałka podniebnego
Autor Wiadomość
ptasiu45 


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: gliwice

 #1  Wysłany: 2020-05-28, 11:17  wznowa po 6 latach migdałka podniebnego


Witam, na przełomie 13/14 przeszedłem leczenie raka migdałka [chemia indukcyjna+radioterapia]od tej pory byłem kontrolowany w IO w Gliwicach.Po 6 latach przy badaniu okazało się że jest wznowa.Na poziomie górnego bieguna migdałka podniebnego prawego,z przejściem na łuk podniebno-językowyi nasadę języka widoczne jest obszar patologiczny zagęszczeń ulegających wzmocnieniu kontrastowemu,wielkości 34*24*27mm,przemawiającą za wznowę miejscową.Zmiana obejmuje tylni odcinek mięśnia-językowego prawegooraz mięsień gnykowo-językowy.Naciek nie przekracza lini środkowej. Poprzedni rak był związany z hpv16. Badanie histopatologiczne wykazało rak G3. Kominek mam 3 06 a w między czasie chciałbym zadać pytanie jakie są teraz możliwości dalszego leczenia
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #2  Wysłany: 2020-05-28, 13:13  


Witaj na forum ptasiu45,

Byłeś i będziesz leczony w świetnym ośrodku.
Wynik, który przepisałeś to rezonans, tak? Rozumiem, że jest tylko wznowa miejscowa, w węzłach chlonnych spokój?
Jak się w ogóle czujesz? Masz jakiekolwiek dolegliwości związane z obecnym stanem albo z przebytym leczeniem?
Z tego co piszesz wynika, że 6 lat temu miałeś dość wysokie zaawansowanie choroby - przeszedłeś radykalne, mocno obciążajace leczenie.
Tylko lekarz badający Cię teraz i oceniający Twój stan ogólny oraz stan naświetlonych tkanek może jednoznacznie wypowiedzieć się na temat możliwych ścieżek leczenia.
Generalnie albo chirurgia albo powtórne naświetlania, np.CyberKnife, wzmocnione chemioterapią. Gliwice stosują tę metodę super precyzyjnego i zintensyfikowanego napromieniania.

Musisz poczekać na decyzje kominkowe, z pewnością jesteś w dobrych rękach.

Pozdrawiam serdecznie, m.
 
ptasiu45 


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: gliwice

 #3  Wysłany: 2020-05-28, 13:22  


Witam,jest to opis tk węzły czyste tylko przy poprzedniej chorobie miałem wycięte 3 węzły chłonne.Przy radioterapii oberwały mi nerki i o to się martwię. Czytałem o leku niwolumab i o to chciałbym spytać .Ptasiu45

[ Dodano: 2020-05-28, 14:26 ]
Przepraszam za chaotyczną odpowiedz ten rak poprzednio mnie nie bolał jak i teraz. Po poprzednim leczeniu doszedłem całkowicie do siebie oczywiście oprócz tarczycy no ale to jest normą pozdrawiam Ptasiu45
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #4  Wysłany: 2020-05-28, 13:37  


Co do niwolumabu to jest on przewidziany w sytuacji innej, gdy standardowe leczenie ( czyli chemioterapia z cisplatyną) się nie udaje:
Cytat:
Niwolumab w leczeniu płaskonabłonkowego raka jamy ustnej, gardła lub krtani postępującego podczas lub po zakończeniu terapii opartej na pochodnych platyny (ICD-10 C01, C02, C03, C04, C05, C06, C09, C10, C12, C13, C14, C32)
Leczenie niwolumabem dorosłych pacjentów z nawrotowym lub przerzutowym płaskonabłonkowym rakiem jamy ustnej, gardła lub krtani, który uległ progresji po lub w trakcie leczenia opartego na pochodnych platyny
1. Kryteria kwalifikacji spełnione łącznie:
1.1. Histologicznie potwierdzony płaskonabłonkowy nowotwór jamy ustnej, gardła lub krtani;
1.2. Udokumentowane niepowodzenie wcześniejszej chemioterapii opartej na pochodnych platyny (w tym stosowaną w skojarzeniu z lekami anty-EGFR);
1.3. Udokumentowany nawrót (miejscowy lub węzłowy) lub uogólnienie (przerzuty) stwierdzony w trakcie lub w ciągu 6 miesięcy po zakończeniu wcześniejszej chemioterapii z udziałem jednej z pochodnych platyny (w tym stosowanych w skojarzeniu z lekami anty-EGFR);
1.4. Sprawność w stopniu 0-1 wg klasyfikacji WHO lub ECOG;
1.5. Brak aktywnych chorób autoimmunologicznych z wyłączeniem cukrzycy typu I, niedoczynności tarczycy (leczonej wyłącznie suplementacją hormonalną), łuszczycy, bielactwa.

http://onkologia-online.p...2.18/b/b.52.pdf str.6

U Ciebie mamy inną sytuację, wznowa po kilku latach i tutaj trzeba działać radykalnie - czyli albo chirurgia albo naświetlania działające jak skalpel.
Co dokładnie teraz się dzieje z nerkami, masz jakieś problemy?
 
ptasiu45 


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: gliwice

 #5  Wysłany: 2020-05-28, 14:58  


2020.03.20 kreatynina 127 eGFR53 2020.05.20 kreatynina 140 eFGR 47
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #6  Wysłany: 2020-05-28, 18:11  


ptasiu45,
Czy ten problem z nerkami zaczął się od razu po tamtym leczeniu? Jesteś pod opieką lekarza ( nefrolog?) od tamtej pory? Czy masz jakieś wskazania od lekarza co robić, jak się odżywiać, żeby trochę pomóc nerkom? Jakieś leki, odpowiednia ilość picia, mniej soli, mięsa w diecie?
Czy nerki to jedyny problem czy jeszcze coś innego Ci dolega, nadciśnienie, problemy ze słuchem?

To chemioterapia uszkadza nerki, nie radioterapia rejonu głowy i szyi. Cisplatyna, bo to dostawałeś, jest niestety wyjątkowo paskudna dla nerek.
Jeśli teraz leczenie miałoby być powtórzone to pewnie ze zmniejszoną dawką cisplatyny albo z „łagodniejszym” zamiennikiem - karboplatyną.

Pozdrawiam serdecznie, m.
 
ptasiu45 


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: gliwice

 #7  Wysłany: 2020-05-29, 04:14  


Witam,rzeczywiście problem z nerkami jest od zakończenia radioterapii.Nefrolog stwierdził że z tym można dalej żyć i na tym się skończyło,odnośnie innych chorób nie występują. Teraz spokojnie gzekam na kominek Śliczne dzięki za szybką odpowiedz,pozdrawiam
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #8  Wysłany: 2020-06-13, 16:54  


Co u Ciebie ptasiu45, jakie decyzje po konsylium?
 
ptasiu45 


Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 5
Skąd: gliwice

 #9  Wysłany: 2020-06-14, 05:24  


Witam, nic nie pisałem aby nie zapeszyć.Wyznaczono badanie PET i inne badania,przyjęcie 15.08 operacja ratująca życie.Czekam na telefoniczną wiadomość odnośnie terminu wykonania PET jak na drożdżach.Pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group