1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wysoko Limfocytoza i leukocytoza - pomocy!
Autor Wiadomość
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #61  Wysłany: 2011-11-30, 10:45  


Kati11 napisał/a:
czy taki przeszczep szpiku jest finansowany na własna rękę i jak z leczeniem po przeszczepie? :| czy to jest dużo płatne?

Absolutnie NIE. Żadnych kosztów nie ponosiłam. Koszty po leczeniu przeszczepie szpiku to koszty lekarstw. To przez pewnie czas jest tego sporo.
Tzn. przeszczep szpiku finansuje NFZ, niezależnie czy dawca jest spokrewniony, czy obca osoba (czy z Polski, Europy, USA, Australii).
Moi dawcą jest brat. W trakcie leczenie w czasie pierwszej chemioterapii pani doktor poprosiła, aby do badania HLA (oddanie krwi na zbadanie zgodności) przyszła Mama (Tata nie żyje) i brat (mam jednego brata). Oddali krew na badanie, a potem dostałam informację, że brat jest zgodny ze mną. I że może być moim dawcą. Żadnych pieniędzy za to nie płaciłam.
Natomiast jeśli zgłosisz się do jakieś fundacji w sprawie poszukiwania dawcy to również nie płacisz żadnych pieniędzy. Fundacje poszukują za darmo (tzn. Ty nie płacisz, jak się fundacje i z kim rozliczają tego nie wiem). Poza tym są fundacje, w których możesz założyć sobie rodzaj konta, na które pieniądze mogą wpłacać znajomi i nie tylko znajomi. Wtedy z tym zebranych pieniążków może pokrywać koszty leczenia.
Ja sobie niedawno takie konto założyłam w jednej z fundacji, jeszcze nie zaczęłam zbiórki pieniędzy. Ale np. na to konto mogą wpływać pieniądze z 1% podatku.
No właśnie, muszę zacząć swoją 'akcję'. ;)
Poza tym jeśli zakwalifikują Twojego Męża do przeszczep do szpital też wszczyna akcję poszukiwania dawcy. Zgłaszają wniosek (który Ty podpisujesz) do "zaprzyjaźnionej' fundacji i wtedy ta fundacja przeszukuje bazy dawców.
Z obiegowej opinii najlepszą fundacja poszukującą dawców szpiku jest Medigen, oni są jakoś powiązani z fundacją Leukemia.

[ Dodano: 2011-11-30, 10:46 ]
http://www.medigen.pl/

[ Dodano: 2011-11-30, 10:49 ]
http://www.leukemia.pl/

Jest trochę fundacji przeszukujących bazy dawców szpiku.

Tylko możesz się zgłosić do jednej fundacji. Tzn. nie może być tak, że w tym samym czasie bazę dawców szpiku przeszukują dwie fundacje.

Najpierw i tak przebadają rodzinę.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Kati11 



Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Opole
Pomogła: 6 razy

 #62  Wysłany: 2011-11-30, 10:54  


Troszkę mi to rozjaśniło sytuację - dziękuję
Mąż ma 36 lat - jest najmłodszym pacjentem kliniki z tego typu białaczką

[ Dodano: 2011-11-30, 10:59 ]
JustynaS1975 napisał/a:
Najpierw i tak przebadają rodzinę.

Rodzina jest chętna i jest nas trochę - mąż ma rzadką grupę krwi Arh- ale ja i nasza córeczka 11-letnia- mamy taką samom może my pomożemy
_________________
//Iść, ciągle iść, w stronę słońca...//
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #63  Wysłany: 2011-11-30, 10:59  


Kati11, musicie na razie trochę poczekać, aż Wam nakreślą plan leczenia. Przebadają to co jest do przebadania. Powiedzą co i jak. Przeszczep szpiku u Was to na razie pieśń przyszłości. Jednak owszem tym się interesować już można.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #64  Wysłany: 2011-11-30, 11:00  


Grupa krwi nie ma znaczenia, tu chodzi o zupełnie inną zgodność. Ale oczywiście córka też powinna się zbadać. Największe szanse są jednak wśród rodzeństwa.
_________________
 
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #65  Wysłany: 2011-11-30, 11:02  


Kati11, grupa krwi jeśli chodzi o dobór dawcy szpiku nie ma znaczenia. Biorca i dawca mogą mieć różne grupy. Ja przed przeszczepem miałam grupę 0+, brat A+. Po przeszczepie szpiku grupa krwi bardzo często się zmienia. Teraz mam A+. Z powodu zmiany grupy krwi mogą być różne powikłania, jednak do przejścia.
Rzadka grupa (Twojego Męża A-) to ewentualny 'problem' z 'dostępem' krwi przy ewentualnych toczeniach.
Dobór biorcy i dawcy = zgodność antygenowa HLA.
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
Nika2 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 25 Lut 2011
Posty: 1606
Skąd: Wielkopolska
Pomogła: 297 razy

 #66  Wysłany: 2012-01-19, 14:45  


Kati11,
Odezwij się co tam u was słychać :)
_________________
Życie jest piękne i warto Żyć
 
Kati11 



Dołączyła: 08 Lis 2011
Posty: 39
Skąd: Opole
Pomogła: 6 razy

 #67  Wysłany: 2012-01-19, 19:41  


A my pomału do przodu... Pierwsze emocje opadły. 12 stycznia mąż był ma badaniach. Przez miesiąc był na zwolnieniu, odpoczywał, pił sok z buraka, dobrze się odżywiał i wbc z 30 tys spadło do 25 tys. Wiem, wiem że takie wahania bywają, ale cieszymy się i tak że jest to spadek w dół bo wcześniej cały czas rosło. Lekarka też była bardzo zadowolona z wyników. Pozdrawiam wszystkich - następne badania mamy 23 lutego... :)
_________________
//Iść, ciągle iść, w stronę słońca...//
 
JustynaS1975 
Administrator



Dołączyła: 24 Cze 2011
Posty: 12614
Skąd: Warszawa
Pomogła: 2742 razy

 #68  Wysłany: 2012-01-19, 19:44  


Kati11, pozdrawiam Was serdecznie :-))
_________________
Człowiek ma dwa życia. To drugie zaczyna się wtedy, gdy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno.
Choroba moim nauczycielem, nie panem.
 
kobiecinka 


Dołączyła: 05 Lip 2011
Posty: 269
Pomogła: 31 razy

 #69  Wysłany: 2012-01-19, 22:12  


JustynaS1975 napisał/a:
Kati11, pozdrawiam Was serdecznie :-))


Ja również;)
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group