1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2013-09-06, 23:42
WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!
Autor Wiadomość
Kacha712 



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 43

 #1  Wysłany: 2013-09-06, 23:27  WYSIEW NOWOTWOROWY do jamy otrzewnej... PROSZĘ o Pomoc!


...czytam to forum od stycznia 2013r. odważyłam się wczoraj zalogować. Pierwszy raz piszę na forum i nie wiem czy sobie poradzę - bardzo komputerowa też nie jestem... Potrzebuję Pomocy! ...Proszę o wyrozumiałość w moim pisaniu...

Mój mąż (41 lat) 8 stycznia trafił do szpitala z bólami brzucha, zatrzymaniem gazów i stolca. Zdiagnozowano guz o charakterze nowotworowym zamykający całkowicie światło odbytnicy.
11 stycznia przeszedł operację, wycięto guza, wyłoniono ileostomię, jednak już 23 stycznia cofnięto ileostomię, 25 miał już być wypis do domu i pękło jelito - zastosowano leczenie zachowawcze przetoki z żywieniem pozajelitowym (leczone było pompą infuzyjną). Po 6-dobach samoistne zamknięcie przetoki.

Wrócił do domu z wynikami histopatologicznymi:
Rak gruczołowy G3 jelita grubego z naciekami, 16 węzłow chłonnych z przerzutami... (między czasie dwa badania metodą PET-CT - nic nie świeci, w odpowiedzi lekarza: dobrze to i źle).
Po miesiącu chemioterapia i radioterapia którą przechodził źle ale bardzo dzielnie (w karcie informacyjnej: rozpoznanie rak odbytnicy - stan po operacji pT4aN2bR1).

Po skończonym leczeniu 4 tygodnie był w świetnej formie - przytył prawie 4 kg, było dobrze... myśleliśmy, że tak już zostanie, że to już mamy za sobą. Zaczęły się wymioty, ból brzucha: wynik tomograf w okolicy zespolenia pogrubienie ścian jelita grubego do 19 mm, głównie od strony prawej - najprawdopodobniej wznowa miejscowa, w odrębie miednicy mniejszej nie ma nieprawidłowych zmian.

10 lipca trafił znowu do szpitala w Centrum Onkologii w Wa-wa... 17 lipca trzecia operacja (wykonano laparotomię, podczas której stwierdzono wielopoziomową niedrożność w odrębie niemal całego jelita krętego ufiskowanego w zrostach głównie w prawym śródbrzuszu i podbrzuszu, a ponadto drobno guzkowe zmiany w odrębie całej jamy otrzewnej oraz na przebiegu całego jelita cienkiego, poszerzone pętle jelita, podejrzenie - wysiew nowotworowy), wyłoniono ileostomię pętlową.
25 lipca wyszedł do domu, wynik histopatologiczny: wycinek z otrzewnej - fragment tkanki tłuszczowej średnicy 3,3 cm z szarym ogniskiem śr. 1,4 cm. Masywna progresja otrzewnowa z niedrożnością.

Po rozmowie z lekarzami: Baardzo ciężko - rokowania złe, kazali uporządkować wszystkie swoje sprawy, chemia którą bierze (w poniedziałek 3 godz. w szpitalu i 48 godz. brał w domu) to tylko przedłużenie życia, wszystko zależy od organizmu pacjenta ile wytrzyma (jak od stycznia do dziś schudł 40 kg, przy wzroście 186 waży 61 kg - jak to jego organizm może wytrzymać przy takim wyniszczeniu nowotworowym) - nic nie da się już zrobić tak brzmiała diagnoza ...mamy dwie córeczki, tak Bardzo Go Kocham! ...co mam robić,gdzie go zabrać?!?!... walczy jest dzielny! ...czy medycyna już tu nic naprawdę nie może zrobić? ...słyszałam o organoterapii (jeżeli nie ma przerzutów na kości jest szansa na leczenie tą metodą) ...PROSZĘ co mamy robić!?!?
_________________
Kacha712
przytul mnie życie mocno!...
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #2  Wysłany: 2013-09-07, 00:33  


Bardzo mi przykro, ze musialas do nas dolaczyc.

Niestety choroba Twojego meza jest bardzo zaawansowana-medycyna nie moze juz nic Wam zaproponowac.

Organoterapia- czy chodzi o regeneracje tkanek Dr.Gordona? Jesli tak to zapomnij o tym - gdyby to dzialalo moja mama nadal by zyla a moj tata zamiast w hospicjum lezalby teraz na plazy.

Czy Twoj maz znajduje sie pod opieka hospicjum domowego? Czy ma ustawione leczenie p.bolowe?

Pozdrawiam
 
 
Kacha712 



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 43

 #3  Wysłany: 2013-09-08, 23:29  


Witaj infinity!

...czy Twoi rodzice stosowali organoterapię?

Mój mąż... tak jest w domu(jeździ na chemioterapię do Centrum Onkologii Wa-wa)...ale hospicjum domowe,czy ustawione leczenie p.bólowe jak piszesz-nie ma nic takiego.
..."funkcjonujemy normalnie'' tyle że ze świadomością - że medycyna nie ma nic już do zaproponowania oprócz chemioterapii -to boli,bardzo boli...
Cieszymy się z każdego dnia bycia Razem z Rodziną!!! ...nie wiem jak Ci odpisać na Twoje pytania,bo tego nie ma... również Pozdrawiam
_________________
Kacha712
przytul mnie życie mocno!...
 
wiki 



Dołączyła: 15 Maj 2010
Posty: 207
Pomogła: 16 razy

 #4  Wysłany: 2013-09-08, 23:47  


Witaj:) Czy Twój mąż ma wodobrzusze??
_________________
Pomiędzy ziemią a niebem kwitną pola nadziei
 
Kacha712 



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 43

 #5  Wysłany: 2013-09-08, 23:57  


Hej wiki! ...nie,nie ma wodobrzusza...
_________________
Kacha712
przytul mnie życie mocno!...
 
infinity 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 21 Sie 2012
Posty: 576
Skąd: United Kingdom
Pomogła: 197 razy

 #6  Wysłany: 2013-09-09, 07:21  


NIE-moi rodzice nie stosowali organoterapii i Tobie radze o tym zapomniec.
 
 
Kacha712 



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 43

 #7  Wysłany: 2013-09-09, 21:09  


dziękuję za odpowiedź.
_________________
Kacha712
przytul mnie życie mocno!...
 
Kacha712 



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 43

 #8  Wysłany: 2013-09-16, 10:28  


Czy mogę prosić o interpretację TK?...

Stan po resekcji odbytnicy i wyłonieniu stomii po stronie lewej.
Przy przedniej ścianie jamy brzusznej widoczny jest rozległy naciek obejmujący pętle jelitowe z zatarciem struktury tkanki tłuszczowej-naciek NPL
_________________
Kacha712
przytul mnie życie mocno!...
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #9  Wysłany: 2013-09-16, 13:01  


Kacha712,

czy moglabys podac caly opis TK? Nie interpretuje sie tylko czesci opisu TK.
 
Kacha712 



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 43

 #10  Wysłany: 2013-09-16, 16:06  


...to jest całość

TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej z kontrastem
_________________
Kacha712
przytul mnie życie mocno!...
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #11  Wysłany: 2013-09-16, 22:17  


Nic o węzłach chłonnych?
_________________
 
Kacha712 



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 43

 #12  Wysłany: 2013-09-17, 11:34  


Dzień Dobry!

...o węzłach chłonnych było po pierwszej operacji w opisie histopatologicznym (z dn:24-01-2013r.)

czy o ten wynik badania chodzi?
_________________
Kacha712
przytul mnie życie mocno!...
 
butterfly 


Dołączyła: 13 Lis 2012
Posty: 93
Pomogła: 18 razy

 #13  Wysłany: 2013-09-17, 13:41  


Najlepiej przepisz/ wrzuć skany wszystkich badań, karty informacyjne /z podaniem dat badań/ - wtedy będzie cały obraz choroby i na pewno łatwiej będzie naszym ekspertom udzielić odpowiedzi na Twoje pytania. Pamiętaj o usuwaniu z dokumentacji danych osobowych pacjenta i lekarzy.
 
Kacha712 



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 43

 #14  Wysłany: 2013-09-24, 21:52  


Witam!

...tak jak pisałam na początku nie jestem bardzo komputerowa,więc przepiszę badania-chciałabym,żeby wyszło mi to w miarę dobrze...

(2013-01-24 ... po pierwszej operacji) Rozpoznanie
1. Rak gruczołowy G3 jelita grubego. Naciek raka zajmuje śluzówkę, warstwę podśluzową, mięśniówkę i tkankę tłuszczową podsurowicówkową. Naciek raka widoczny jest ogniskowo w surowicówce. Znaleziono 16 węzłów chłonnych z przerzutami. Naciek raka jest widoczny w kikucie dystalnym wycięcia jelita, kikut proksymalny bez nacieku. Znaleziono drobne ogniska satelitarne raka w tkance tłuszczowej. Liczne zatory z zaawansowanie pT4aN2b
2. Wyrostek robaczkowy z reaktywnym rozrostem grudek chłonnych.

(15-04-2013 do 21.05.2013 ... okres leczenia teleradioterapii) Rozpoznanie
Rak odbytnicy. Stan po operacji pT4aN2bR1
Badanie histopatologiczne (ICD 10-Z51.0 C20).
Zastosowane leczenie: Pooperacyjne rth-chth.
Otrzymał fot. X 15MeV z 3 pól na obszar miednicy dawkę 5000 cGy/g we frakcjach po 200 cGy/g. Jedno czasowo otrzymał 3kursy chth w oparciu o 5FU+LV.

2013-06-28 TK miednicy mniejszej bez kontrastu
Stan po resekcji odbytnicy.
W kolejnym badaniu kontrolnym w okolicy zespolenia widoczne jest pogrubienie ścian jelita grubego do 19 mm, głównie od strony prawej - najpewniej wznowa miejscowa. Poza tym nie stwierdza się obecności nieprawidłowych zmian w obrębie miednicy mniejszej.

2013-07-31 ...po trzeciej operacji - Histopatologia:
Materiał: wycinek z otrzewnej
Wynik makroskopowy: Fragment tkanki tłuszczowej średnicy 3,3 cm. z szaryn ogniskiem śr. 1,4cm.

02.09.2013r. - wlew chemioterapeutyku przeciwnowotworowego
Podanie cytostatyków: Ondansetronum 8mg, Dexaven 8mg, 2 amp. MgSO4 w 250ml. 5% Glukozy, Oxaliplatyna 150mg, Levofolic 180mg. Fluorouracilum - bolus 700mg. Fluorouracilum- 48h 2200mg.

2013-09-09 TK jamy brzusznej i miednicy mniejszej z kontrastem
Stan po resekcji odbytnicy i wyłonieniu stomii po stronie lewej.
Przy przedniej ścianie jamy brzusznej widoczny jest rozległy naciek obejmujący pętle jelitowe z zatarciem struktury tkanki tłuszczowej - naciek NPL
Poza tym obraz TK jamy brzusznej jak w badaniu poprzednim z dnia 28.06.2013r.

16.09.2013r. - wlew chemioterapeutyku przeciwnowotworowego
Podanie cytostatyków: Ondansetronum 8mg, Dexaven 8mg, 2 amp. MgSO4 w 250ml. 5% Glukozy, Oxaliplatyna 100mg, Levofolic 180mg, Fluorouracilum - bolus 700mg, Fluorouracilum- 48h 2200mg.
1000ml. 0,9% NaCI

PROSZĘ! ...czy udało się komuś wyjść z przerzutów do otrzewnej?
_________________
Kacha712
przytul mnie życie mocno!...
 
Kacha712 



Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 43

 #15  Wysłany: 2013-10-07, 12:13  


Dzień Dobry!

Mąż wrócił właśnie z Warszawy-Centrum Onkologii z wynikiem ultrasonografii...

07-10-2013r. 09:56 - USG jamy brzusznej i przestrzeni zaotrzewnowej.
Prawidłowy obraz wątroby, śledziony, pęcherzyka żółciowego i trzustki. Drogi żółciowe nieposzerzone. Nerki prawidłowe. Okolice nadnerczowe niezmienione. Pęcherz moczowy pusty. Aorta brzuszna prawidłowa. W przestrzeni zaotrzewnowej zmian nie uwidoczniono.
W jamie brzusznej widoczne są pętle jelitowe o pogrubiałych ścianach, nie stwierdzono jednak litych zmian obejmujących powłoki jamy brzusznej.

Jutro ma mieć założony port donaczyniowy.

- Czy powinnam poprosić lekarza o skierowanie MR -jamy brzusznej? (słyszałam,że rezonans magnetyczny jest dokładniejszy niż USG czy TK?)
- Czy w czasie przyjmowania chemioterapii można wykonać badania genetyczne?

Bardzo proszę o odpowiedź jeżeli to możliwe ...DZIĘKUJE!
_________________
Kacha712
przytul mnie życie mocno!...
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group