1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
coś na lewym płucu
Autor Wiadomość
megam86 


Dołączyła: 02 Sty 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-05-02, 19:42  coś na lewym płucu


Witam, chciałabym prosić o pomoc w sprawie mojej siostry (28 lat). Na zdjęciu rtg klatki piersiowej wyszedł cień na lewym płucu (dolna część prawie za połowę). Lekarz rodzinny odesłał ją do szpitala. Tam zlecili TK z kontrastem, w opisie nie znam dokładnie bo widziałam go przez chwilę było napisane ze jest jakiś guz, który uciska na serce, drugie płuco czyste brak meta w kościach, chyba płyn w opłucnej. Pamiętam tylko takie szczątki informacji. Siostra została odesłana na konsultacje do pulmonologa. Pani doktor po obejrzeniu badań powiedziała, że wygląda to na nowotwór, później mówi że prześwietlenie nie daje takiego obrazu jak przy raku płuc (moja siostra nie pali). Została przyjęta na oddział, dziś miała bronchoskopię. Lekarz, który ją przeprowadzał mówił wczoraj oglądając obraz TK klatki piersiowej, że to wcale nie musi być w płucach, może to zakażenie jakimś pasożytem. Dziś pani doktor mówiła, że czekamy na wynik badania ale może się zdarzyć że ta choroba nie będzie kwalifikowała się do leczenia w klinice chorób płuc i gruźlicy w której obecnie przebywa moja siostra. Moja siostra znacznie schudła, męczy ją kilka miesięcy kaszel, ma słabe wyniki krwi. Lekarka mówiła ze jest niedotleniona, gazometria wykazała więcej dwutlenku węgla podają jej tlen. Czy na podstawie takich wiadomości może ktoś mi powiedzieć co to może być jeśli nie nowotwór płuca. boję się tej diagnozy w sobotę mamy rozmawiać z lekarką, może powie coś więcej. W styczniu zmarła nasza babcia na raka nie chcę więcej o nikogo tak się bać. Proszę o pomoc.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2013-05-02, 19:56  


Bez wyników choćby samego TK nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie.
_________________
 
młoda 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 376
Skąd: Kraków
Pomogła: 47 razy

 #3  Wysłany: 2013-05-06, 11:38  


megam86, postaraj się zbobyc wyniki badań i wklep je w swoim wątku. wtedy będzie można cokolwiek doradzić, poradzić czy wskazać. Trzymam kciuki za Twoją siostrę
 
claudia396@wp.pl 


Dołączyła: 02 Kwi 2013
Posty: 56

 #4  Wysłany: 2013-05-08, 17:06  


hej i znasz juz wyniki tomografii
_________________
claudia396
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group