1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wynik mammografi
Autor Wiadomość
agula81 


Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2017-04-03, 12:33  


Dzień dobry babcia moja lat 83 w piątek miała mammografie dzisiaj odebraliśmy wynik.Ten wynik nas zaniepokoił a onkologa mamy dopiero dzisiaj na 20,czy mógłby ktoś nam wyjaśnić wynik badania bardzo się denerwujemy

[ Dodano: 2017-04-03, 12:58 ]
Dodam jeszcze wynik usg piersi babci

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-04-03, 18:10 ]
Każda historia choroby ma swój własny wątek, proszę nie umieszczać wyników "w cudzym wątku".

Post został wydzielony i proszę tutaj kontynuować dalszą historię.




IMG_0207.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 393 raz(y) 2,58 MB

IMG_0208.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 339 raz(y) 1,78 MB

 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #2  Wysłany: 2017-04-04, 10:59  


agula81 zmianę oceniono wg skali BI-RADS i podciągnięto pod kategorie 4.
Kategoria 4 - oznacza zmianę podejrzaną, może być łagodna, ale może też świadczyć o wysokim zezłośliwieniu guza. Kategorię ta podzielona jest na 3 podgrupy:
4a - małe prawdopodobieństwo złośliwości,
4b - średnie prawdopodobieństwo złośliwości,
4c - wysokie prawdopodobieństwo złośliwości, jednak bez typowych cech złośliwości.
U was nie określono żadnej podgrupy. Jednakże w przypadku takiej zmiany dalsza diagnostyka jest konieczna - USG, biopsja - aby zweryfikować charakter zmiany.
Jeżeli biopsja nie wykaże niczego podejrzanego, należy wykonać powtórne badanie USG za 6-12 miesięcy.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
agula81 


Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2017-04-04, 12:24  


Dziękuje za odpowiedz wczoraj onkolog zlecił babci marker piersi w czwartek będzie wynik.Biopsje piersi mamy na 13 kwietnia i z wynikami do onkologa na 24 kwietnia,jak będę miała wyniki to się odezwię pozdrawiam
 
agula81 


Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2017-05-17, 10:37  


Witam po dłuższej nie obecności babcia zrobiła marker wyszedł dobry.Byłyśmy z babcia w Centrum onkologi w Poznaniu lekarz skierował babcie na biopsje gruboigłową piersi ,ale tylko zlecił jedną pierś .Po dwóch tygodnia odebrałyśmy wynik bez babci,babcia została w domu gdyż poinformowali nas ze babcia nie potrzebna jest do odbioru wyniku.Gdyby nylon z nami to w ten sam dzień by zrobili biopsję.Wynik odebrany u pani doktor gdzie powiedziano nam dlaczego tylko jedna pierś zrobiona i ona podejrzewa nowotwór w dwóch piersiach.Tez stwierdziła ze nie w to miejsce ucelowali i wyszła tylko tkanka tłuszczowa.Wczoraj babcia zgłosiła się na powtórną biopsje tym razem dwóch piersi,lekarz przejrzał dokumenty babci zrobił usg i powiedział ze on biopsji nie wykona bo tu nic nie widzi ze nic nie ma i kazał przyjechać 25 maja na powtórne usg piersi i mammografie.Wiec nie wiemy co o tym myśleć cieszymy się ale zarazem boimy się przedwcześnie cieszyć bo jednaj jeszcze babcie czekają badania.Pozdrawiam

[ Dodano: 2017-05-17, 11:20 ]
Moje pytanie czy może tak faktycznie się zdarzyć ze to był fałszywy alarm? :) :) :)
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #5  Wysłany: 2017-05-17, 14:51  


agula81 napisał/a:
lekarz przejrzał dokumenty babci zrobił usg i powiedział ze on biopsji nie wykona bo tu nic nie widzi ze nic nie ma i kazał przyjechać 25 maja na powtórne usg piersi i mammografie.
W wynikach które poprzednio zamieściłaś nie było w zasadzie wątpliwości co do tego że jest guzek wielkości 20 mm jest i wymaga dalszej diagnostyki a teraz lekarz nic nie widzi? Nie wiem, nie jestem specjalistą i może brak mi doświadczenia - ale ja bym się tu za bardzo taką odpowiedzią nie dała uspokoić.
agula81 napisał/a:
Moje pytanie czy może tak faktycznie się zdarzyć ze to był fałszywy alarm?
Jeżeli nawet by taka możliwość teoretycznie istniała to nie brałabym jej pod uwage. Jeżeli jest podejrzenie trzeba wyjaśnić je do końca.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
agula81 


Dołączyła: 03 Kwi 2017
Posty: 5

 #6  Wysłany: 2017-05-17, 14:59  


Dziękuje za odpowiedz nie zostawiamy tego tak i nie zostawimy 25 maja jedziemy na kolejne usg piersi i mammografię
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group