1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wole jajnikowe i guz Brennera
Autor Wiadomość
gosieczka 



Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 7

 #1  Wysłany: 2016-10-27, 21:24  Wole jajnikowe i guz Brennera


27.09.2016 miałam laparoskopowo usuwany jajnik, bo miałam na nim guza. Wycięto też jajowód.
Wynik z badania histopatologicznego: Struma ovarii et Brenner tumor. Hyperaemia.
_________________
Gosiek
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #2  Wysłany: 2016-11-03, 10:01  


gosieczka witaj na forum
gosieczka napisał/a:
Struma ovarii et Brenner tumor. Hyperaemia

Stwierdzono u Ciebie wole tarczycowe jajnika (struma ovarii) i guz Brennera zazwyczaj nowotwór łagodny, postacie złośliwe są rzadkie (Brenner tumor). Hyperaemia oznacza zwiększenie ilości krwi w narządzie wskutek zwiększonego dopływu krwi tętniczej.

Zmiany wycięto musi być OK.

Co jeszcze chcesz wiedzieć?
Pozdrawiam
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
gosieczka 



Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 7

 #3  Wysłany: 2016-11-03, 13:00  


Przez cały czas od operacji ( czyli ponad 30 dni) mam plamienia. Początkowo miały one barwę brązowawą, a od kilku dni bardziej czerwoną. Przez dwa ostatnie dni miałam dość obfite krwawienie ( przypominające miesiączkę) . Dodam, że od roku przed laparoskopowym usunięciu jajnika prawego i jajowodu, już nie miesiączkowałam. Przed laparoskopią miałam jeszcze robioną biopsję endometrium , a jej wynik wg lekarza jest prawidłowy.
wynik histopatologiczny :śluz, gruczoły błony śluzowej kanału szyjki oraz gruczoły endometrialne z cechami proliferacji).
Wynik testu Roma przed operacją
HE4- 63,5 pmol/l zakres referencyjny 0,0-76,2
Ca125- 12,76 U/ml zakres referencyjny 0,00- 35,00
_________________
Gosiek
 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #4  Wysłany: 2016-11-03, 14:47  


gosieczka napisał/a:
Przez cały czas od operacji ( czyli ponad 30 dni) mam plamienia

Gosiu ja bym to skonsultowała z lekarzem . Niestety nie mam pojęcia czy jest to normalna sytuacja po takim zabiegu czy ale mnie by to nie dawało spokoju.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
gaba 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 3417
Skąd: warszawa
Pomogła: 1797 razy

 #5  Wysłany: 2016-11-03, 17:33  


Zwyczajnie krwawisz, lekarz musi to obejrzeć koniecznie i nie daj się zbyć. Plamienia mogą występować w trakcie gojenia, ale powinny zanikać, a krwawienie zawsze powinno być diagnozowane.
_________________
sprzątnięta
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #6  Wysłany: 2016-11-04, 18:42  


gosieczka,
Ile masz lat?
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
gosieczka 



Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 7

 #7  Wysłany: 2016-11-04, 19:15  


Mam 48 lat. Wczoraj byłam u ginekologa. Wykonał usg dopochwowe i stwierdził że rany po laparoskopowym usunięciu prawych przydatków są zagojone, a krwawienie jest związane z przerostem błony śluzowej macicy. Jej wymiar- 8mm. Przepisał Orgametril i nadmienił, że jeżeli się nie złuszczy, to czeka mnie łyżeczkowanie lub histeroskopia.
_________________
Gosiek
 
Madzia70 
LEKARZ Med.Rodzinnej Lekarz Hospicyjny



Dołączyła: 26 Lut 2011
Posty: 3397
Skąd: okolice Warszawy
Pomogła: 1777 razy

 #8  Wysłany: 2016-11-05, 20:17  


gosieczka,
Jesteś jeszcze dość młoda jak na klimakterium. Zastanowiłabym się, czy brak miesiączki nie był związany z obecnością zmiany na jajniku. Być może po usunięciu guza zaczęłaś po prostu znowu miesiączkować. Z tego co wiem przerost śluzówki macicy rozpoznaje się powyżej 10 mm grubości. Powtórzyłabym usg przezpochwowe po zakończeniu krwawienia.
_________________
"Zobaczyć świat w ziarenku piasku, Niebiosa w jednym kwiecie z lasu. W ściśniętej dłoni zamknąć bezmiar, W godzinie - nieskończoność czasu." - William Blake -
 
gosieczka 



Dołączyła: 26 Paź 2016
Posty: 7

 #9  Wysłany: 2016-11-05, 22:00  


Dziękuję za odpowiedź. Zażywam Orgametril od czwartku. Już nie krwawię. minimalnie plamię. Po 10 dniach zażywania leku ma wystąpić krwawienie. Od 14 dnia mam znowu zażywać po jednej tabletce i 22.11 mam zgłosić się na ponowne badanie USG. Wtedy lekarz zadecyduje co dalej. Pocieszam się sama, że skoro miałam wykonaną biopsję endometrium i wynik ( jak powiedział lekarz jest dobry) to znaczy, że nie jest to rak. Przytaczałam już ten wynik, ale może ktoś jeszcze na niego zerknie.
Wynik z histopatologii (śluz, gruczoły błony śluzowej kanału szyjki oraz gruczoły endometrialne z cechami proliferacji) dodam że zanim zaczęła się moja przygoda z guzem jajnika) do lekarza trafiłam właśnie z krwawieniem.
_________________
Gosiek
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group