1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wynik histopatolgii znamienia z wargi sromowej
Autor Wiadomość
Kili 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-11-09, 21:42  Wynik histopatolgii znamienia z wargi sromowej


Witam,
Streszczając i nie wdając się w nieistotne szczegóły. 3 tygodnie temu usunęlam pieprza z wargi sromowej większej. Przekraczał 5 mm, kolor i sam pieprz był nierówny i jego wygląd się zmieniał. Kilka przesłanek by go wyciąć. Konsultowało się trzech lekarzy, każdy orzekł, że jest "brzydki" i trzeba się go pozbyć. Dostałam wczoraj wynik histopatologii, który brzmi:" Naevus pigmentosus compositus - genital nevus. Utkanie zmiany obecne jest w jednym z bocznych marginesów operacyjnych."
Lekarz chirurg, który znamie wycinał kazał się zgłosić do poradni chorób sromu. Najpierw probował, żeby lekarz specjalista obejrzał mnie od razu, niestety nie było takiej możliwości. Kazał się zarejestrować i polecił, że najlepiej jakby wizyta odbyła się do 3tygodni, a kolejna np za pół roku. Zapytałam czy z wynikiem coś źle, że potrzebna poradnia, odpowiedział, że jest ok, ale lepiej, żebym poszła. Na moje pytania odpowiadał, jakby bez przekonania. Usuwałam wcześniej znamiona i pomijając, że wynik brzmiał inaczej niż ten, ale miałam wtedy na kartce info, że zmiana została wycięta w całości. Wiem, że to forum dla osób chorych i może znalazłam nieodpowiednie forum, ale może ktoś coś podpowie. W najlepszym wypadku lekarz onkolog do ktorego chirurg kazał się zapisać oglądnie mnie za ok 3 mieś bo nie ma terminow na ten rok. Czy brak notki, że znamie wycięto w całości może miec znaczenie? Jeżeli lekarz mówi, że jest ok (co to wogóle dla pacjenta ma znaczyć "ok,ale..") to może kierować do poradni tylko profilaktycznie i dla bezpieczeństwa? Dlaczego w takim razie zależało mu, żeby konsultacja odbyła się od razu. Czy jest jakiś marker, który można zrobić w kierunku raka sromu? Dodam jeszcze, że jestem w grupie ryzyka (mama zmarła na raka i teraz tata sie leczy)

Z góry dziękuje.
K.
 
anna53 



Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 431
Skąd: Kielce
Pomogła: 85 razy

 #2  Wysłany: 2013-11-09, 22:07  Witaj ! Kili


Nie będę Ci odpisywać tłumaczenie Twojego wyniku, od tego jest opiekun działu. ja wiem ,ale mogę się mylić. Dziwię się, ze U Was lek chir sam to zrobił tzn. zoperował, powinien skier. do Por. Chir Onkolog lub Dermatologicznej Onkolog , tam wiedzą jak prawidłowo usuwać takie niebezpieczne zmiany. W moim mieście Jest Centrum Onkolog i tu nie ma zapisywania się na kolejkę, samemu rejestruje się w danym dniu. Moim zdaniem źle masz usuniętą zmianę, powinnaś mieć zachowane odpowiednie marginesy, pozdrowienia annas

[ Dodano: 2013-11-09, 22:09 ]
napisz z skąd pochodzisz tzn większe miasto to tam powinnaś iść do Centrum Onkologii
_________________
anna
 
Kili 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2013-11-09, 22:19  


Jestem z Krakowa. Z pieprzami chodze na Skawińską, ale tam powiedzieli, że z wargi sromowej mi nie wytną bo nie mają warunków. Kazali się zgłosić do dowolnej poradni ginekologicznej i polecili Kopernika, tam tez poszłam. Zgłosiłam się na ginekologie onkologiczną i tam wyciął to chirurg. Przy umawianiu terminu zabiegu lekarka wspomniała, że nie wie czy lekarz zdecyduje się to wyciąć czy tez nie będzie wolał przyjąc mnie na oddział, ale na tym temat się skończył, a ja nieświadoma nie dopytałam.. :| Nie wiem co teraz robić, żeby trafić w dobre ręcę. Chirurg mowił, że wyciął znamie z zapasem 1 mm.
 
Kili 


Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2013-11-11, 08:27  


Może ktoś jeszcze coś pomoże, podpowie...
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #5  Wysłany: 2013-11-17, 16:27  


Kili napisał/a:
Naevus pigmentosus compositus - genital nevus.

Znamię barwnikowe złożone narządów płciowych.
Wynik nie wskazuje na to, że zmiana jest złośliwa.

Kili napisał/a:
Utkanie zmiany obecne jest w jednym z bocznych marginesów operacyjnych.
Kili napisał/a:
Chirurg mowił, że wyciął znamie z zapasem 1 mm.

Podane przez Ciebie informacje są rozbieżne (sprzeczne):
wynik badania histopatologicznego mówi o tym, że usunięte znamię dochodzi do linii cięcia,
co oznacza, że jakieś (prawdopodobnie niewielkie) jego fragmenty pozostały nieusunięte.
Cytowana wypowiedź chirurga może dotyczyć marginesów w innych miejscach.

Wobec braku stwierdzenia złośliwości tej zmiany jej nieradykalne usunięcie nie jest niebezpieczne,
jednak uważam za bardzo wskazaną konsultację u lekarza onkologa (nie potrzeba skierowania),
który w razie potrzeby może zlecić np. docięcie zmiany w celu uzyskania radykalności zabiegu,
ewentualnie także ponowne przebadanie histopatologiczne zmiany w celu potwierdzenia braku jej złośliwości.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group