1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony z tematu: dermatofibrasarcoma (??)
Autor Wiadomość
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #1  Wysłany: 2015-01-28, 12:36  


Witam,jestem tu nowa,mam na imię Edyta (39lat) :)Nie bardzo umiem się odnaleść w sytuacji ;( 23 pażdziernika 2014r. został mi wycięty guz,który ważył prawie 2kg.Najpierw mówiono,że to zwykły tłuszczak mi nie ma się czym przejmować ale dla spokojności wysłano wycinek na badanie histopatologiczne.Wynik jaki przyszedł dosłownie "zwalił mnie z nóg".Jako rozpoznanie wpisano : Lipoma susp. Dalej jest opis makroskopowy:
Dwa tłuszczaki-guzy tkanki tłuszczowej powłok brzusznych:
A-większa zmiana 3/3
B-mniejsza zmiana 2/2
29341
A-B: Dwa policykliczne szare i żółtawe guzy o wymiarach 7x4x4cm oraz 4,5x3x3cm odjęte wraz z wąskim marginesem tkanek zdrowych.Większa zmiana wycięta wraz z wrzecioonem skórnym.
Rozpoznanie:
A,B) Dermatofibrosarcoma protuberans.
Nowotwór rozlegle nacieka podskórną tkanke tłuszczową.Utkanie nowotworowe obecne na liniach cięcia oznaczonych tuszem. Odczyny immunonohistochemiczne 34 (+);S 100(-); ASMA (-/+),desmina (-),
Łączna liczba badań-9(w tym4x IHC).

Po tym 20 listopada 2014r.miałam reoperację :( Drugi wynik jest taki : Rozpoznanie kliniczne:Blizna po wcześniejszym wycięciu dermatofibrosarcoma.
Opis makroskopowy:
Guz powłok brzusznych:
A-zmiany w tkance tłuszczowej+głęboka linia cięcia (4/4)
B-boczne linie cięcia (2/2)
30021
A-B)Wrzecionowaty fragment skóry o wymiarach 9,5x3cm wraz z podskórną tkanką o wymiarach 11x7cm gruboścido 3,5cm.Na powierzchni skóry nieregularna blizna i brunatne ogniska o wymiarach do 1,5cm.Makroskopowo odległa 0o 0,5 cm od głębokiej linii cięcia i 1,5cm, od bocznych linii cięcia.
Rozpoznanie
A,B)W badanym materiale stwierdzono wczesna bliznę łącznotkankową oraz wczesne i stare wylewy krwi.
W jednym z wycinków niewielkie ognisko (poniżej0,5cm) o utkaniu usuniętego wcześniej nowotworu (DFSP-badanie24341)
Zmiana odległa o 1cm od głębokiej linii cięcia oznaczonej tuszem.W wycinkach z bocznej linii cięcia nie stwierdzono utkania nowotworowego.

Dostałam skierowanie do onkologa,ten skierował mnie na tomografię komputerową (wcześniej nie miałam,żadnego USG ani TK)i z wynikiem z powrotem do onkologa ;(
Wynik tomografii jest taki:
Wynik badania :
Jamy brzusznej i miednicy -2-fazowa-bezi po kontraście
Badanie wielofazoew z dożylnym podaniem 90ml. Omnipaque 300.
Bez objawów nietolerancji.
Stan po przebytym zabiegu z powodu dermatofibrosarcoma skóry powłok brzucha.W miejscu przebytego zabiegu w lewym śródbrzuszu w tkance podskórnej widoczne są pasmowate zmiany bliznowate.Nie stwierdza się obecności tworówguzowatychani ognisk patologicznego wzmocnienia kontrastowego.
Wątroba o prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych.Bez cech cholestazy.
Pęcherzyk żółciowy bez widocznych zmian .
Trzustka w normie.
Śledziona powiększona do 124mm wwymiarze podłużnym,bezzmian ogniskowych.
Nadnercza i nerki bez zmian.
Sciany rectum i pęcherza moczowego zmian nie wykazują.
Trzon macicy o zwykłej wielkości.Przymacicza wolne.
Nie stwierdza się obecności powiększonych węzłów chłonnych w obrębie jamy brzusznej w pasmach biodrowych i w obrębie pachwin.
W oknie kostnym drobny osteofit na przedniodolnej krawędzi trzonu L4


Onkolog stwierdził,że jestem wyleczona ale jak chce to mogę pojechać do Centrum Onkologii w Warszawie,żeby tam specjaliści mnie obejrzeli,bo w swojej karierze Pan doktor drugi raz spotyka się z tym nowotworem więc nawet nie za bardzo wie jak zapobiec ewentualnym następnym guzom ;(
Poradżcie proszę Państwo co robić,zostawić tak jak jest czy jednak udać się do Warszawy?
Pozdawiam wszystkich

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-01-28, 15:30 ]
Post został wydzielony do osobnego wątku (I.3 Regulaminu: Każda historia powinna być opisana we "własnym" wątku (...) i w nim kontynuowana.)

 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #2  Wysłany: 2015-01-28, 14:08  


Edyto, witaj na forum.
Wizyta w Warszawie jest moim zdaniem konieczna, bo tam w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich są specjaliści z dużym doświadczeniem.
Numer telefonu do rejestracji pacjentów pierwszorazowych 22 546 26 46.
Wejście E.
Jeśli lekarze z COI powiedzą to, co Twoja pani doktor, będziesz mogła spać spokojnie.
Jeśli zalecą dalsze leczenie, będziesz zadowolona, że niczego nie przegapiłaś.
_________________
małgośka
 
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #3  Wysłany: 2015-01-28, 14:13  


Witaj Małgosiu :) Bardzo ci dziękuję :) :)
 
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #4  Wysłany: 2015-02-07, 14:31  


Do moderatora JustynaS1975 a możesz mi pomóc w założeniu "własnego wątku" ? Jak pisałam jestem nowa i nie bardzo się orientuję :( Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam :)
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #5  Wysłany: 2015-02-07, 14:33  


Wątek, w którym piszesz jest Twój.
_________________
małgośka
 
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #6  Wysłany: 2015-02-07, 14:36  


:cry: to dlaczego został wydzielony? szukałam go cały czas ponieważ podałaś mi tam numer telefonu :( a on został wydzielony z tematu ;(
 
małgośka 



Dołączyła: 25 Mar 2012
Posty: 482
Pomogła: 72 razy

 #7  Wysłany: 2015-02-07, 14:40  


Masz ten numer w 2 poście (ten, który teraz piszę ma numer 7). Został nazwany" wydzielony", bo napisałaś go w" cudzym" wątku.
_________________
małgośka
 
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #8  Wysłany: 2015-02-07, 14:42  


Rozumiem,dziękuję Ci bardzo :)
 
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #9  Wysłany: 2015-07-15, 14:52  


Witam ponownie :) Wczoraj miałam badanie USG,w opisie pisze tak:
W korze nerki prawej widoczne hypoechogenne ognisko o wymiarach 4x3cm.-przerośnięta piramida,guz.Co to oznacza i czy to mogą byc przerzuty mięsaka?
 
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #10  Wysłany: 2015-07-22, 21:14  Dermatofibresarcoma


Witam,poniżej zamieszczam link do mojego wątku :(
http://www.forum-onkologi...oma-vt11138.htm
I mam takie pytanie,teraz w lipcu miałam robione kontrolne USG i wynik jest taki:
W korze nerki prawej widoczne hypoechogenne ognisko o wymiarach 4x3cm-przerośnięta piramida-guz.Czy to może być przerzut mięsaka? Czy to zupełnie coś innego :(
Z góry bardzo dziękuję,pozdrawiam wszystkich :) :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #11  Wysłany: 2015-07-23, 22:31  


edyta76 napisał/a:
W korze nerki prawej widoczne hypoechogenne ognisko o wymiarach 4x3cm-przerośnięta piramida-guz.Czy to może być przerzut mięsaka? Czy to zupełnie coś innego :(

Trudno wiarygodnie to oceniać tak na "wydaje się" ...
Przerzut nowotworu (generalnie jakiegokolwiek) do nerki jest raczej nieczęsto spotykany,
ale w przypadku mięsaka z racji jego specyfiki (należą one do gorzej rokujących i bardziej agresywnych nowotworów)
oraz także biorąc pod uwagę nieodległe sąsiedztwo nerki od umiejscowienia pierwotnego usuniętego guza (powłoki brzuszne)
przynajmniej nie wykluczałbym z całkowitą pewnością takiej choćby potencjalnej możliwości.

Może też oczywiście okazać się, że jest to coś zupełnie innego i niegroźnego, czego bardzo Ci życzę.

Więcej na ten temat powinien móc powiedzieć Ci lekarz prowadzący Twoje leczenie.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #12  Wysłany: 2015-07-23, 22:56  


Bardzo dziękuję za odpowiedz :) Dzisiaj dostałam skierowanie na TK,lekarz powiedział,że poczekamy na ten wynik i zobaczymy :cry: Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam
 
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #13  Wysłany: 2015-08-05, 15:31  


Dzień dobry:) Wczoraj byłam na badaniu TK ,którego wynik prezentuję:

Wątroba o prawidłowej wielkości bez zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żółciowy bez widocznych w badaniu zmian.
Trzustka w normie.
Śledziona powiększona do 135 mm, w wymiarze podłużnym,bez zmian ogniskowych.
Nadnercza bez zmian.
Obie nerki o prawidłowym położeniu,wielkości zarysach.
Nie stwierdza się obecności zmian ogniskowych w obrębie nerek.
Obie nerki wydzielają zakontrastowany mocz w prawidłowym czasie i stężeniu.
układ zbiorczy nerek nieposzerzony.
Moczowody w dostępnych badaniem odcinkach drożne ,nieposzerzone.

Czy to oznacza,że guz z badania USG zniknął?
Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?
Bardzo dziękuję,pozdrawiam wszystkich :)
 
Richelieu 
Administrator



Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 7486
Skąd: Gyddanyzc
Pomógł: 4945 razy

 #14  Wysłany: 2015-08-09, 20:57  


edyta76 napisał/a:
Czy to oznacza,że guz z badania USG zniknął?

Raczej to, że badanie TK nie ujawnia jego obecności.

edyta76 napisał/a:
Czy jest na to jakieś wytłumaczenie?

Jeśli w tym czasie nie było prowadzone jakieś leczenie, a oba badania dzieli stosunkowo niewielki czas,
to pierwszym z możliwych wyjaśnień wydaje się być różnica samych badań, gdzie guz jest widoczny tylko w jednym z nich.
Ta informacja może być istotna dla lekarza, mogącego na tej podstawie postawić hipotezę o typie i charakterze tej zmiany (guza),
widocznej tylko w badaniu ultradźwiękowym, ale nie w rentgenowskim.
Możliwe są także inne wyjaśnienia, np. takie, że była to jakaś zmiana ulegająca szybkiemu zanikowi,
co z kolei znacząco nie pasuje do zmian potencjalnie nowotworowych.
_________________
Solve calceamentum de pedibus tuis: locus enim, in quo stas, terra sancta est [Ex: 3, 5]
 
edyta76 


Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 23

 #15  Wysłany: 2015-08-10, 13:54  


Nie,w tym czasie nie było żadnego leczenia :( czyli badanie USG jest bardziej wiarygodne niż TK :( Bardzo dziękuję
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group