1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby
Autor Wiadomość
kerii 


Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd: kraków

 #1  Wysłany: 2014-12-09, 01:49  Rak jelita grubego z przerzutami do wątroby


Witam
Odwiedzam to forum mniej więcej od 2 lat tzn od momentu kiedy u mojej mamy zdiagnozowano raka jelita grubego. Jak do tej pory ograniczałam się do czytania forum, dziś postanowiłam napisać.

Mama ma 67 lat jest po dwóch operacjach, jednej nie udanej po otwarciu okazało się, że guz jest nie operacyjny do tego stwierdzili, że i na wątrobie też są guzy, zrobili obejście i odesłali do onkologa.

Onkolog zaordynował 12 serii chemii, potem kolejna operacja tym razem udało się usunąć guza z jelita grubego, jednak na wątrobie guzy nadal pozostały, znowu kolejna chemia 12 serii, potem przerwa stan że tak powiem się ustabilizował tzn. nie pogorszyło się i nie było dalszych przerzutów, guzy te co były się nie powiększył.
Jednak teraz po kolejnym tomografie kontrolnym okazało się, że pojawił się nowy guz w okolicach jajników i markery CA z 68 skoczyły na 800. Pani onkolog zdecydowała w tej sytuacji zastosować tzw. chemię celowaną w postaci CETUXIMAB.

I tu moje pytanie czy ktoś z was miał do czynienia z tą chemią? W necie jest trochę opracowań na temat tej terapii jak działa, jakie są skutki uboczne itd. natomiast nigdzie nie znalazłam opinii samych pacjentów jak to znosili i jakie efekty tego były.
Cz ktoś z was miał do czynienia z tą terapią bardzo będę wdzięczna za pomoc.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-12-09, 06:36  


Ale u każdego z pacjentów skutki uboczne mogą być różne, tak samo z efektami - żaden lek nie działa tak samo na każdego chorego.
_________________
 
kerii 


Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 3
Skąd: kraków

 #3  Wysłany: 2014-12-09, 16:57  


Wiem ze każdy jest inny i na każdego dany specyfik różnie działa z różnymi efektami ja tylko prosiłam aby ktoś kto miał do czynienia z tą terapią podzielił się swymi doświadczeniami.
Mama miała wczoraj pierwszy 2 godzinny wlew i jak na razie czuje się ok, kolejny będzie w następny wtorek.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group