1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony przez marzena66 z tematu: Wnęka płuca
Autor Wiadomość
borubar 


Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2016-05-12, 08:38  


Witam
Wie ktoś może jak zakończyła się ta "historia" kolegi z forum? Bo jak to czytam, to widzę dużo podobieństw i chciałbym zapytać o szczegóły końca leczenia, jeżeli faktycznie takie było :-)

Otóż u mnie było/jest tak: nie palę i nie piję (alkohol tylko na grillu, spotkaniu ze znajomymi, rzadko)
- poranny kaszel, zrywająca się chrypka występuje od jakiegoś czasu (3-4 lata)
- podstawowe badania były (spirometria, trg, badania dotyczące nietolerowania NLPZ, nie mogę brać żadnych tego typu leków bo w konsekwencji dostaję wstrząsu anafilaktycznego i każdorazowo wizyta na pogotowiu), niczego innego nie wykryto, po kilku wizytach odpuściłem, niestety mam chorobę z rodziny autoimmunologicznych, pomyślałem, że to jeden z następnych pojawiających się co rusz objawów, długo by pisać, wiec pozostańmy na tym
- był okres maja/czerwca 2014, gdzie miałem w tym okresie 2-3 razy wysoką gorączkę, ale zrobiłem badania, wykluczono białaczkę, którą podejrzewano ad-hock, przeszło
- mam dość mocne problemy, nie zawsze, ostatnio wczoraj wieczorem, z oddychaniem, z początku byłem przekonany, że to powód rodzaju pracy (8h przy kompie, telefonie w biurze), ale jak widzę, jest coraz gorzej z tym oddechem, coraz częściej, a spędzam od jakiegoś czasu duuuużo czasu z synem i żoną na świeżym powietrzu, w pobliżu lasu itp
- ostatnio, koniec marca 2016, miałem operację zamykającą przepuklinę pępkową, po czym okazało się, że były problemy z wybudzeniem mnie, dwóch pacjentów wskakujących na stół po mnie zostało wybudzonych, po czym mnie udało się wybudzić po ok 3h - może przesadzam, ale jednak
- kładli mnie na stół, gdzie zostałem poinformowany, że nie będę intubowany, bo nie ma potrzeby, chyba, że będą problemy z oddechem lub podobne, po czym budząc się czułem jak ktoś mi wyciąga rurkę z gardła, więc coś tam musiało być nie tak
- dostałem zalecenie takie: Wnęka prawa o policyklicznym obrysie. Konieczne (!) poszerzenie diagnostyki o konsultację pulmonologiczną badanie TK kl.p

7 czerwca śmigam na Grabiszyńską do Wrocławia, ale tak sobie czytam już przed wizytą, bo jakieś takie dziwne myśli po głowie chodzą. Tym bardziej, że jestem młody, 32 lata, syn ma zaledwie niecałe 4 latka, a ja takie problemy.

A i zapomniałem dodać. Jestem ciągle zmęczony, senny, mogę spać przez 15h i nic.
Kilka lat temu leczyłem się u Prof. Tchórzewskiego, immunologa z wielkim doświadczeniem, sercem, chęcią pomocy, niestety tylko rozpocząłem leczenie, ponieważ prof. zmarł, a nikogo innego o takim doświadczeniu i pomocnej dłoni w mojej przypadłości nie znalazłem w kraju. Wiele mu zawdzięczam, między innym syna :-), pamiętam, ze po zrobionych badaniach powiedział jedno, oglądając pewne wyniki, że tego jeszcze nie widział w swojej karierze wieloletniej, sam był mega zdziwiony. Brałem kilka leków, najbardziej zapamiętałem Millukante, z dwóch powodów, na opakowaniu były płuca co mnie zdziwiło, no i cena, jak za darmo.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-05-12, 18:39 ]
Post został wydzielony z wątku użytkownika Snickers.
Każda historia ma swój własny wątek i jeżeli chcesz opisywać swoją chorobę, proszę pisać w wydzielonym dla Ciebie wątku, czyli właśnie tutaj.
 
marzena66 
MODERATOR



Dołączyła: 13 Lip 2014
Posty: 9836
Skąd: gdańsk
Pomogła: 1765 razy


 #2  Wysłany: 2016-05-12, 17:52  


borubar,

Czy masz do nas jakieś konkretne pytania?

borubar napisał/a:
Wnęka prawa o policyklicznym obrysie. Konieczne (!) poszerzenie diagnostyki o konsultację pulmonologiczną badanie TK kl.p


Na tą chwilę niewiele można powiedzieć, bo nie mamy żadnych Twoich badań.

Tak jak napisane w zaleceniach, pewnie poszpitalnych, na podstawie jakich badań, nie wiemy?

To zdanie jest dla Ciebie najważniejsze
borubar napisał/a:
poszerzenie diagnostyki o konsultację pulmonologiczną badanie TK kl.p


czyli trzeba zrobić w pierwszej kolejności TK klatki piersiowej i dopiero będzie to pierwszy krok co robić dalej.

pozdrawiam
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group