1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydzielony przez absenteeism z tematu: UMIERANIE... - vakacj
Autor Wiadomość
vakacje 


Dołączyła: 21 Lut 2013
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2013-02-21, 10:01  Babcia, nowotwór wątroby z przerzutami


Babcia zaraziła się HCV 16 lat temu. była osobą bardzo aktywną, jeszcze w listopadzie (już bolała ją wątroba) pojechała na trzy tygodnie w wycieczkę objazdową. od stycznia szpital (w sumie miesiąc), teraz jest u mnie dwa tygodnie. Nie je, nie chodzi, leży. Ponieważ onkolog powiedział że chemioterapia paliatywna może być wdrożona pod warunkiem że Babcia "stanie na nogi", a Babcia bardzo tej chemioterapii chciała, to zmuszaliśmy ją wszyscy do jedzenie i jako takiej aktywności.
Od piątku zaczęły się biegunki z przerwami kiedy loperamid działał.Od kilku dni, nie wyczuwa momentu i trzeba ją myć itd co chwilę. Od wczoraj nawet nie czuje, że ma pełną pieluchę. Od kilku dni mylą Jej się dni, dużo śpi, dzisiaj śpi z otwartymi oczami, nie chce jeść tylko pije.
Mam złe przeczucia.
Chciałabym wiedzieć kiedy, ponieważ wtedy mogłabym zwołać rodzinę itd. A tak nie wiem, czy mam być cały czas (opiekuję się jeszcze sama moim małym synem, który oczywiście też ma potrzeby) i nie wiem czy mogę gdzieś wyjść,czy nie mogę itd.
 
plamiasta 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 30 Gru 2011
Posty: 1902
Pomogła: 263 razy

 #2  Wysłany: 2013-02-21, 11:09  


vakacje, przygotujcie się już po malutku na przejście są to juz oznaki kresu...
nie wiem co mam napisać ... dużo siły i pokory
 
baryz1 


Dołączyła: 03 Lut 2013
Posty: 4
Skąd: wielkopolska
Pomogła: 1 raz

 #3  Wysłany: 2013-02-21, 13:02  


vakacje ,szczerze wspólczuje tobie .To ciężkie chwile dla wszystkich ;myślę ,że przy umierającej osobie powinni czuwać najbliżsi jej {nie tylko urzędowo} tacy których ona sama chciałaby widzieć .Nie łudżmy się ,że cała rodzinka jest "kochająca "........
Mojemu Tacie w ostatnim tygodniu właściwie nikt nie był potrzebny {a może sie myle???}sam nie bardzo wiedział ,że jest :-( .Chociaż miał mnie ,a my nie mielismy już nikogo oprócz siebie//
Bądz silna i czuwaj ile możesz ,nikt kto odchodzi nie powinien być zupełnie sam ......
_________________
Jestem spokojna bo wiedziałam co się dzieje .
To ważne dla mnie i było ważne dla mojego Taty ......
 
vakacje 


Dołączyła: 21 Lut 2013
Posty: 3

 #4  Wysłany: 2013-02-21, 14:24  kolejny szpital


Zabrali babcię do szpitala, lekarz hospicyjny kazał mi wezwać karetkę-że odwodnienie itd. A Babcia znowu się zabrudziła i taką ją wzięli :((((((((((
Zaraz pojadę do szpitala do Niej. Niestety moja Mama też jest w szpitalu do poniedziałku. Nikt z lekarzy mi nie chce powiedzieć co właściwie się dzieje. Czy Ona umiera, czy jeszcze nie....To okropne, bo jak mówię mój Syn też się czuje zaniedbany, no nie wiadomo co robić. Czy już siedzieć przy Niej non stop- nie zważać na Syna, czy mam jeszcze chwilę.
ehh, może w szpitalu mi coś powiedzą.
Jak Ją zabierali to chyba Ona nawet nie wiedziała co się dzieje, taka zagubiona, nieobecna. Saturacja 88 ? to chyba dobrze. W każdym razie nie ma bólu, przynajmniej to.
Dam znać co się dalej będzie działo,może komuś się przyda :(
 
vakacje 


Dołączyła: 21 Lut 2013
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2013-02-22, 16:12  jeszcze gorzej


Babcia od wczoraj dosłownie zmarniała w oczach, skóra sucha, oczy zapadnięte, biegunka się utrzymuje (być może to bakteria), nie można z Nią się dogadać. Dołączył do tego dziwny słodkawy zapach, nasila się po wypróżnieniu,ale również czuć stopy itd.
Pielęgniarki mówią że to od żółtaczki?
byłam od rana do teraz.
Kiedy wychodziłam Babci zsiniały troszkę palce.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group