1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dziwne znamię
Autor Wiadomość
_OnA_ 


Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 4

 #1  Wysłany: 2010-11-26, 19:27  Dziwne znamię


Witam,
Z góry przepraszam jezeli zamiesciłam post w nieodpowiednim temacie ale gdy znalazłam wasze forum odrazu chcialam sie poradzic i przyznam bez bicia nie czytałam regulaminu.

Otóz mam problem ze znamionami.

Jakis poltora roku temu moj pieprzyk po prawej stronie brzucha na wysokosci pepka który miałam od zawsze zaczął mnie swedziec i zrobila sie czerwona obwódka wiec poszłam do dermatologa.
Dermatolog spojrzal powiedzial ze podrazniony.
Oczywiscie z pieprzykiem przez jakis czas nic sie nie dzialo.

Minęlo ok 4 miesiece pieprzyk znów dał o sobie znac wiec znów polecialam do dermatologa oczywiscie mnie obejrzał dermatoskopem i powiedzial ze raczej nic sie nie dzieje i co dziwne ale to juz inna sprawa pokierowal mnie do prywatnej polikliniki.
Zbagatelizowalam sprawde nie poszłam tam bo pieprzyk "uspokoił sie" na jakis czas zresztą.

Jakies 6 miesiace temu 15 cm powyzej tego pieprzyka pojawił sie nastepny i po jakims czasie zaczal swedziec, zrobiła sie mała czerwona grudka która po jakims czasie sie wchłoneła.
Tamten pierwszy pieprzyk tez zaczął swedziec zaczeła luszczyc sie na nim skora wiec polecialam do dermatologa.
Pani zbadała dermatoskopem te 2wa i wszystkie wokoło (bo mam ich sporo) i powiedziała ze to nic złośliwego i nie trzeba usuwac.
Problem jest w tym ze wokoło tych pieprzyków od niedawna zaczely sie pojawiac takie czerwone małe grudki, skóra sie na nich luszczy szczegolnie wtedy gdy wychodze z pod prysznica.
Gdy nosze sweterki lub obcisłe rzeczy pieprzyki zaczynaja swedziec, wokoło pojawia sie czerwona obwodka gdy je zaczynam dotykac lub gdy sie one ocieraja o bluzke.
Latem jak nosiłam luzne i delikatne ubrania nic sie nie działo.
Znamiona sa kolory jasno brazowego ten starszy ma ok 7mm i ten mniejszy ok 3 mm, oba sa troszeczke uwypuklone szczególnie wtedy gdy sa podraznione.

Jestem umowiona na wizyte do chirurga onkologa ale dopiero za 2 tygodnie zaczełam wpadac w panikę...
Bardzo chcialabym poznac wasze zdanie na temat mojej dolegliwości, czy to moze byc cos zlosliwego?
O czym mogą świadczyc tekie grudki? Czemu skóra w tych miejscach sie luszczy?
Zastanawiam sie czy nie isc prywatnie do polikliniki zeby mi jak najszybciej to wycieli bo wiadomo ze w szpitalach trzeba bedzie czekac na zabieg.
Bardzo prosze szczere przemyslenia za ktore serdecznie z góry dziekuje
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: Richelieu: 2010-11-26, 20:41 ]
_OnA_ napisał/a:
przyznam bez bicia nie czytałam regulaminu.

:nunu: To jest lektura OBOWIĄZKOWA dla każdego użytkownika tego forum !
Nie wlepiam mandatu i poprzestanę jedynie na pouczeniu pod warunkiem, że niezwłocznie uzupełnisz ten brak ;)
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #2  Wysłany: 2010-11-26, 20:45  


Czy ten pierwszy i drugi dermatolog to była jedna i ta sama osoba?? Jeśli tak, to pasowałoby skonsultować się z innym dermatologiem. Tak sobie myślę, że takie swędzenie i łuszczenie i te czerwone grudki mogą świadczyć o jakiejś chorobie skóry, niekoniecznie onkologicznej. Może to być alergiczne,grzybicze lub bakteryjne. Ja na Twoim miejscu poszłabym do innego dermatologa i domagała się konkretnej diagnozy..

Pozdrawiam serdecznie:)
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
_OnA_ 


Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 4

 #3  Wysłany: 2010-11-26, 21:52  


Kazdy z trzech dermatologów to byl ktos inny. Ten pierwszy nawet nie wział do reki dermatoskopu byc moze dlatego nie jestem przekonana co do ich opinii. Skoro moze to byc jakies zakazenie bakteryjne lub grzybiczne to jest to mozliwe ze wystapilo ono tylko wogól znamion?? hmm...
Dodam ze jestem osoba młodą, mam 24 lata Jasna karmacja, blond włosy, niebieskie oczy Kiedys przez dlugi okres korzystałam z solarium, pare razy sie poparzyłam ale skora mi nie schodziła... głupota patrzac z perspektywy czasu, nie zdawałam sobie sprawy czym to moze grozic...



Richelieu... obiecuję poprawe nadrobie zaległosci ;)
 
klach 


Dołączyła: 22 Lis 2010
Posty: 102
Pomogła: 2 razy

 #4  Wysłany: 2010-11-26, 23:18  


witaj,

moje zdanie jest takie jak Twoje !!!!!
idz do chirurga i usun te pieprzyki. Moim zdaniem nie ma co odglądać sie na dermatologów, i kosultowac tego pod dermatoskopem, usuniecie pieprzyków to zabieg ablulatoryjny i trwa do 15 min pod znieczuleniem miejscowym. Wazne aby zrobic badanie hist -pat> to co ja bym zrobila

pozdr
_________________
Kasia
 
Agulek 


Dołączyła: 11 Paź 2010
Posty: 28
Pomogła: 3 razy

 #5  Wysłany: 2010-11-29, 14:47  


Mam nadzieję,że kiedy pisze tę wiadomość Twoje pieprzyki już w słoiczkach czekają na badanie hist pat.
Jeśli nie - WYYYYTNIIIIIIJ JEEEEEEEE!!!!! Bo jak chcesz,żeby Cię postraszyć, to mogę. Jeśli to jedyny sposób, który zadziała :)
Wycinaj, ale to już, a za 2 tyg chcemy przeczytać tu na forum,że masz wyniki i wszystko jest ok. :)
Pozdrawiam.
 
skiper 



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 137
Skąd: Zalipie-Piotrków
Pomógł: 25 razy

 #6  Wysłany: 2010-12-01, 22:14  


Przyłączam się !!!
Wycinaj je dziewczyno natychmiast !!! I do badania histopatologicznego.
Straszyć Cię nie chcę, ale nawet jakby , czego absolutnie Ci nie życzę -badanie wyszło źle- to szybka reakcja może Ci w takim przypadku uratować życie. Nie bój się ale i nie lekceważ.
Pozdrawiam serdecznie.
Sławek
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #7  Wysłany: 2010-12-02, 10:46  


Jeśli to łuszczenie jest tylko koło znamion to raczej nie jest to żadne zakażenie i jak najbardziej jest to wskaźnik że coś się tam może dziać niedobrego. Opowiadałabym się zdecydowanie za usunięciem tak zmienionych znamion.


Pozdrawiam i trzymam kciuki!
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
myszka 


Dołączyła: 29 Lip 2010
Posty: 735
Pomogła: 82 razy

 #8  Wysłany: 2010-12-02, 14:20  


Ja rowniez popieram swioch poprzednikow.Poprostu usun!!!!!!!!!!!!
 
_OnA_ 


Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 4

 #9  Wysłany: 2010-12-02, 18:03  


Łuszczenie wystepuje na znamieniach i wokól nich. Usunąc to napewno usune.
Byłam dzis u dermatologa w mojej przychodni, bo sie tak wystraszyłam ze nie moglam usiedziec na miejscu, a do wizyty u specjalisty w szpitalu został mi jeszcze tydzien... Pani obejrzala mnie ale oczywiscie nie miala dermatoskopu :/ / ale powiedziala ze to znamiona lojotokowe zebym sie nie denerwowala bo to nic złosliwego (ale moze sie stac zlosliwe) a napewno nie jest to czerniak (byla pewna swojej wypowiedzi wiec sie uspokoiłam troszke ) dala skierowanie do poradni specjalistycznej. Jutro postaram sie umówic na wizyte jak najszybciej a jak sie nie da to ide prywatnie, bo zabardzo stresujacy dla mnie zrobił sie ten pieprzyk.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziekuje za wpisy :)
 
skiper 



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 137
Skąd: Zalipie-Piotrków
Pomógł: 25 razy

 #10  Wysłany: 2010-12-02, 21:08  


Dermatolog bez dermatoskopu? - to jak chirurg... bez skalpela...
Moja rada: Teraz nic nie masz do stracenia- (drobny zabieg) później nie musi ale może do stracenia być zbyt wiele, by ryzykować na tym etapie. Konsultuj z onkologiem i wycinaj.
Pozwolę sobie coś Ci wkleić:

Kliniczna diagnostyka różnicowa czerniaka skóry

Wczesny czerniak skóry
Znamię barwnikowe/melanocytarne łagodne (naevus pigmentosus), znamię łączące (naevus melanocyticus junctionalis,
marginalis), znamię złożone (naevus melanocyticus compositus)
Znamiona atypowe
Znamię błękitne (naevus coeruleus)
Plama soczewicowata (lentigo simplex)
Rogowacenie słoneczne barwnikowe
Powierzchowny rak podstawnokomórkowy skóry (carcinoma basocellulare super ficiale)
Znamię Spitza
Pozasutkowa postać choroby Pageta
Tatuaż

Czerniak rozwinięty (zaawansowany miejscowo)
Brodawka łojotokowa (verruca seborrhoica, keratosis seborrhoica)
Włókniak twardy skóry (dermatofibroma)
Rogowiak kolczystokomórkowy (keratoacanthoma)
Rak podstawnokomórkowy barwnikowy (carcinoma basocellulare pigmentosum)
Naczyniak (haemangioma)
Wynaczynienie żylne
Ziarniniak ropotwórczy (granuloma pyogenicum), ziarniniak naczyniowy (telean giectaticum)
Barwnikowy torbielak potowy
Mięsak Kaposiego
Kłębczak
Inne guzy przydatkowe, szczególnie barwnikowe
Grzybica paznokci
Krwiak podpaznokciowy lub podrogowy

/źródło: Czerniaki skóry — zasady postępowania diagnostyczno-terapeutycznego; uzgodnienia ekspertów/

Pozdrawiam
Sławek
 
_OnA_ 


Dołączyła: 26 Lis 2010
Posty: 4

 #11  Wysłany: 2010-12-13, 19:52  


Jak byłam ostatnio u Pani dermatolog to mi przepisała krem do skóry podraznionej... Vitella sie nazywa... całe podraznienie, luszczenie sie włacznie ze swedzeniem zniklo pozostala zarozowiona skora wokol znamion. Poszłam prywatnie do kliniki i usunełam piprzyki laserem oczywiscie wczesniej zostaly pobrane probki do badania histopatologicznego... czekam teraz tylko z niecierpliwoscia na wyniki.
Dziekuje za wpisy... gorąco pozdrawiam.
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #12  Wysłany: 2010-12-14, 12:22  


Oczywiście lekarzem nie jestem ale z tego co sobie przypominam to pobieranie "próbek do badania" nie jest dobrym wyjściem przy podejrzeniu czerniaka:/ Zmiana powinna być usunięta w cąłości i wysłana do badania histopatologicznego...
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
oleander79 


Dołączyła: 13 Maj 2010
Posty: 46
Pomogła: 1 raz

 #13  Wysłany: 2010-12-14, 14:01  


to chyba chodzi o pobranie próbki tuz przed wypaleniem laserem, bo "po" nie byłoby co badać.

Pozdrawiam
 
skiper 



Dołączył: 01 Gru 2010
Posty: 137
Skąd: Zalipie-Piotrków
Pomógł: 25 razy

 #14  Wysłany: 2010-12-14, 20:09  


oleander79 napisał/a:
to chyba chodzi o pobranie próbki tuz przed wypaleniem laserem, bo "po" nie byłoby co badać.

Dokładnie- w takiej sytuacji próbka nie nadaje się do badania histopatologicznego, a wycinek jest potrzebny by to badanie wykonać i podjąć szybko odpowiednie kroki gdyby się coś okazało (W takiej sytuacji robi się jak najszybciej poszerzenie marginesu i biopsję węzła wartowniczego).
Oczywiście -życzę żeby nie było takiej potrzeby.
Pozdrawiam
Sławek
 
goja 



Dołączyła: 28 Wrz 2010
Posty: 64
Skąd: Kraków
Pomogła: 16 razy

 #15  Wysłany: 2010-12-15, 14:49  


Ja wiem czym jest pobranie wycinka, tylko mówię że przy podejrzeniu nie pobiera się wycinków nie robi się biopsji tylko wycina się całe znamię bo podczas biopsji może dojść do rozsiewu nowotworu.

Mam nadzieję że zmiana okaże się niezłośliwa i moje "krakanie" będzie nieistotne.
Pozdrawiam!:)

[ Dodano: 2010-12-15, 14:51 ]
chodziło mi o sytuację w której jest podejrzenie czerniaka
_________________
Diagnosta Laboratoryjny
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group