1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witajcie
Autor Wiadomość
ilka1220 


Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Międzyrzecz

 #1  Wysłany: 2014-10-22, 19:29  Witajcie


Już jakiś czas temu nieśmiało zaczęłam zaglądać tutaj, nie sądziłam że kiedykolwiek zaczne coś tu pisać, ale teraz kiedy już sobie nie mogę poradzić emocjonalnie z chorobą mamy poczułam taką potrzebę. Mam tyle pytań w głowie i nie wiem tak na prawdę od czego zacząć. Może zacznę bardzo ogólnikowo. Dodam że mam pełną świadomość choroby mamy i nie szukam cudów, w sumie sama nie wiem czego oczekuje...

Zacznę bardzo ogólnikowo mama choruje na niedrobnokomórkowego raka płuca, ma przerzuty do nadnerczy i była objęta eksperymentalną chemioterapią. Przeszła 3 cykle i nastąpiła progresja, lekarz rozkłada ręce ale mówi że mama kwalifikuje się jeszcze do jednego programu 2 linii, nie wiem co mam o tym myśleć, z nadzieji pozostał mi tylko cień, czego można się po tym spodziewać?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-10-22, 19:36  


ilka1220 napisał/a:
czego można się po tym spodziewać?

Tzn. po czym? Po chemioterapii 2 linii?

Jeśli oczekujesz od nas odpowiedzi nieogólnikowej, prosimy również o mniej ogólnikowe informacje dot. mamy - jaki to konkretnie rodzaj raka, jaką konkretne chemioterapię przeszła, do jakiej konkretnie chemioterapii jest kwalifikowana obecnie, jakie są wyniki badań.
_________________
 
ilka1220 


Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Międzyrzecz

 #3  Wysłany: 2014-10-22, 19:57  


10 grudnia wykryto u mamy raka nowotwór złośliwy płuc i oskrzeli, miała robioną bronchoskopię 23 grudnia miała operacje na lewe płuco, wycieto pół płata (stan po lobektomii), 25 stycznia zaczęła radioterapię i miała serie 26 naświetleń, po radioterapii 3 miesiące było dobrze i pojawiły się przerzuty do obu nadnerczy, prawe powiekszone 4 cm, lewe 3 cm.
Mama została objeta badaniem klinicznym z zastosowaniem leku eksperymentalnego sponsorowanego przez firmę Amgen. Tytuł badania: Randomizowane badanie fazy 3, prowadzone metodą podwójnej ślepej próby, dotyczacej oceny skutecznosci i bezpieczeństwa stosowania ABP 215 w porównaniu z bewacizumabem u pacjentów z zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca.
Dodatkowo mama otrzymywała karboplatynę i paklitaksel.
Mama miała dostać 4 cykle tej chemioterapii, dostała 3 ponieważ teraz pojawiła się zatorowość płucna.
Nastapiła też progresja nowotworu, powiekszenie nadnercza prawego do 5 cm, a lewego do 3,5 cm.

[ Dodano: 2014-10-22, 20:01 ]
Teraz nie dysponuję badaniami ponieważ mama ma je wszystkie ze sobą w szpitalu, ogólnie wyniki ma bardzo dobre, dlatego tez być może zakwalifikuje się do tej chemii 2 linii bo w chwili obecnej mama ma powiekszenie nowotworu o 20% wiec lekarz powiedział że można spróbować.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2014-10-22, 20:05  


Czekamy w takim razie na wyniki.
Jaki nowotwór stwierdzono u mamy, gruczolakoraka?
_________________
 
ilka1220 


Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Międzyrzecz

 #5  Wysłany: 2014-10-22, 20:39  


Nie wiem jaki to rodzaj nowotworu, w sumie jak dostawałysmy wypis zawsze były tylko wyniki morfologii i moczu po drugim cyklu było tylko opisane co tam tomograf wykazał, czasami jak widziałam tutaj jak ludzie szczególowo podaja wyniki to byłam zdziwiona my czegos takiego nie dostawaliśmy. Mama miała juz 3 razy robioną tomografię i tylko raz był opis. Teraz czekamy aż rozbiją mamie ten zator i mamy sie udać do tego onkologa i wtedy podejmie on decyzję.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2014-10-22, 20:42  


ilka1220 napisał/a:
Mama miała juz 3 razy robioną tomografię i tylko raz był opis.

Tomografia bez opisu? Badania nie wolno wydać pacjentowi bez opisu. Dopytywałyście o niego?
_________________
 
ilka1220 


Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Międzyrzecz

 #7  Wysłany: 2014-10-22, 21:16  


Nie wiem i nie jestem w stanie nic powiedziec, nie dopytywałyśmy bo myślałysmy ze tak ma byc, i tak jestesmy tak rozbite że wcale się nad tym nie zastanawiałysmy. Zastanawia mnie teraz tylko na czym polega ta chemioterapia 2 linii, ona nie ma na celu leczenia prawda? tylko ewentualnie zatrzymanie rozrostu tak? tylko to nam w sumie zostało do operacji mama też się nie kwalifikuje bo nikt nie podejmie się usunięcia nacieków bo grozi to krwotokiem wewnętrzym tak powiedział nasz onkolog.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2014-10-22, 21:30  


ilka1220 napisał/a:
Zastanawia mnie teraz tylko na czym polega ta chemioterapia 2 linii, ona nie ma na celu leczenia prawda?

Z ogólnego opisu - tak, chemioterapia miałaby raczej charakter paliatywny. Ale bez szczegółowych informacji ciężko się wypowiedzieć.
_________________
 
ilka1220 


Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Międzyrzecz

 #9  Wysłany: 2014-10-22, 21:45  


Rozumiem odezwę się ponownie kiedy będę miała więcej informacji. Jeszcze nurtuje mnie jedno pytanie bo gdzieś kiedyś obił mi sie o oczy wpis o preparatach dr. Podbielskiego TP-1, TP-2 napisałaś wtedy że to zwykłe minerały i nic więcej na ten temat... czyli mam rozumieć że ratowanie się w międzyczasie medycyną niekonwencjonalną nie jest w stanie przynieść żadnych efektów? A co z amigdalinum, czy masz wiedzę na ten temat?
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #10  Wysłany: 2014-10-22, 21:53  


ilka1220 napisał/a:
czyli mam rozumieć że ratowanie się w międzyczasie medycyną niekonwencjonalną nie jest w stanie przynieść żadnych efektów? A co z amigdalinum, czy masz wiedzę na ten temat?

Tak.
Odnośnie amigdaliny i innych cudów polecam zapoznać się z działem Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego i przejrzeć mieszczące się w nim wątki.
_________________
 
ilka1220 


Dołączyła: 22 Paź 2014
Posty: 6
Skąd: Międzyrzecz

 #11  Wysłany: 2014-10-29, 22:10  Proszę pomóżcie


Moja mama ma niedrobnokomórkowego raka płuc z przerzutami do nadnerczy, obecnie nastapiła progresja choroby czekamy na kolejną chemię, tomograf miała robiony tydzień temu i na płucach nic nie wykrył piszę o tym tomografie bo teraz ma suchy kaszel który mnie troszkę niepokoi w dodatku lekka chrypka... mam nadzieję że to przeziębienie, ma ktoś wiedzę na ten temat jak to interpretować?

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-10-29, 22:35 ]
Masz już wątek na Forum dot. choroby mamy - nie ma potrzeby zakładać kolejnego i jest to niezgodne z Regulaminem.
Wątki scalone.


 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #12  Wysłany: 2014-10-29, 22:34  


Ale co interpretować, kaszel? Chrypkę? Bez żadnych wyników badań nie da się.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group