1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
węzły hypoechogenne pod pachami
Autor Wiadomość
den70 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2012-06-21, 11:16  węzły hypoechogenne pod pachami


Witam wszystkich serdecznie.

Piszę na forum po raz pierwszy. Mam 41 lat i jestem nauczycielem. Mam 5 letniego synka.

Zaczęło się na początku maja od długiej anginy. Następnie powtarzał mi się dość często ból gardła i powiększyły mi się i były bolesne węzły chłonne podżuchwowe. Lekarz wysłał mnie na konsultację laryngologiczną. Okazało się że mam guzki głosowe (jak większość nauczycieli).
Na początku czerwca zrobiłam badanie krwi (morfologia i CRP). Morfologia była w normie, CRP podwyższone nieznacznie. Zaczął mi także dokuczać ból w dołach pachowych. Ból odczuwam nawet bez dotykania.
Dostałam antybiotyk - Augmentin (miałam go brać 14 dni). Trzy dni temu na mamografii i usg piersi okazało się że mam dwa węzły hypoechogenne w lewym dole pachowym i jeden w prawym. Pełny opis będę miała za tydzień.
Jutro powtarzam badanie krwi rozszerzone o rozmaz.

Przyznaję że trochę się martwię. Czy jest to groźne i czego się mogę spodziewać.

Przepraszam za przydługi post. Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

[ Dodano: 2012-06-21, 11:29 ]
Dodam jeszcze, że wątrobę i śledzionę mam niepowiększone. Badania tarczycy w normie. Jednakże jestem cały czas zmęczona i dość często odczuwam świąd szyi, twarzy, ramion, klatki piersiowej i brzucha.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #2  Wysłany: 2012-06-21, 11:46  


Potrzebujemy pełnego opisu do odpowiedzi, prawdopodobnie z tym opisem będziesz musiała udać się do onkologa. Zapisz się na wizytę już teraz.
Tydzień na opis USG to strasznie długo, on powinien być natychmiast. Ja bym tam poszła i powiedziała, że to jest absurd.
_________________
 
 
den70 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 6

 #3  Wysłany: 2012-06-21, 13:07  


Dziękuję za szybką odpowiedź.

Opis tak długo ma trwać ponieważ badanie było wspólne z mamografią realizowaną w ramach programu profilaktycznego refundowanego przez urząd miasta. Jak go dostanę umieszczę na forum.
Zrobię jednak zgodnie z sugestią, pojadę i poproszę o przyspieszenie.
Zadzwonię też do poradni onkologicznej.

Jeszcze raz dziękuję.
 
den70 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 6

 #4  Wysłany: 2012-06-22, 22:09  


witam ponownie.
Mam już opis USG: "W lewym dole pachowym widoczne są 2 węzły hypoechogenne o wym. 10x5 i 8x4 mm. W prawym dole pachowym hypoechogenny węzeł chłonny o wym 9x5 mm oraz węzły chłonne o prawidłowej budowie i wym. do 15x8 mm.
Piersi o utkaniu tłuszczowo-gruczołowym.
W obu piersiach zmian ogniskowych nie stwierdza się."

Ponadto mam ponowne badanie krwi z rozmazem:
CRP 0,01 mg/dl

WBC 5,6 10Λ3/µL
RBC 4,36 10Λ6/µL
HGB 13,2 g/dl
HCT 41,0%
MCV 94 fl
MCH 30,4 pg
MCHC 32,3 g/dl
MPV 9,1 fl
RDW 12,5 %
PLT 247 10Λ3/µL
PDW 18,0 fl
PCT 0,224 %
ALY% 1,50 %
LIC% 0,60 %
ALY# 0,08
LIC# 0,03
LYM% 30,10 %
MON% ↑ 8,20 %
EOS% 2,0 %
BAS% 0,2 %
NEU% 59,5 %
LYM# 1,67
MON# 0,46
EOS# 0,11
BAS# 0,01
NEU# 3,35
IML% 0,2 %
IMM% 0,2 %
IMG% 0,1 %
IML# 0,01
IMM# 0,01
IMG# 0,01

CRP po 14 dniach brania Augmentinu wróciło do normy - tylko sama już nie wiem czy to dobrze czy źle.
Prosze bardzo o interpretację reszty wyników i wytyczne co dalej powinnam robić i jak się nastawiać.
Pod pachami i chyba w okolicy boków żeber mnie nadal pobolewa, a panie pielęgniarki w przychodni mnie nastraszyły. Nie chciałabym się nakręcać , ale nie ukrywam że się denerwuję.

Narazie zgodnie z sugestią Finlandii zarejestrowałam się do onkologa w Opolu. Wizytę mam 27.06 (więc niedługo).

pozdrawiam
 
cleo33 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 2484
Skąd: Śląskie
Pomogła: 379 razy

 #5  Wysłany: 2012-06-22, 22:15  


den70 napisał/a:
Narazie zgodnie z sugestią Finlandii zarejestrowałam się do onkologa w Opolu. Wizytę mam 27.06 (więc niedługo).


Więc czekamy na wynik i trzymamy kciuki,oby było wszystko ok .
Pozdrawiam.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #6  Wysłany: 2012-06-22, 22:17  


To są jednak dosyć małe węzły, zwykle o jakiś nowotwór podejrzewa się węzły powyżej 1cm. Oczywiście zobaczymy, co powie ońkolog, może będzie chciał powtórzyć usg za jakiś czas, a może zrobić biopsję cienkoigłową.
_________________
 
 
den70 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 6

 #7  Wysłany: 2012-06-22, 22:28  


Dziękuję za odpowiedzi. Jestem pod wrażeniem szybkości.

cleo33 dziękuję za kciuki - przydadzą się.

Finlandio dziekuję za odrobinę spokoju.


je
 
den70 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 6

 #8  Wysłany: 2012-06-29, 18:34  


witam ponownie.
Jestem po wizycie u onkologa. Powiedział dokładnie tak jak przewidziała Finlandia:
węzły są małe, mogą zarówno być odczynowe jak i świadczyć o jakimś procesie nowotworowym.
Zlecił na 12 września powtórne USG z rozszerzeniem na szyję, a narazie mam się nie przejmować.
Tak też mam w planie zrobić. Dziękuję więc za sugestię.
Odezwę się pewnie we wrześniu.

Pozdrawiam
 
den70 


Dołączyła: 21 Cze 2012
Posty: 6

 #9  Wysłany: 2012-09-15, 16:44  


Witam ponownie :)

Jestem po kontrolnym badaniu USG. Badanie wykonane w Centrum Onkologii w Opolu. Przepisuję wynik:

USG pach:
Pachy w badaniu usg w normie.
Patologicznych węzłów chłonnych w badaniu usg nie uwidoczniono.
:-D

USG szyi:
W okolicy podżuchwowej lewej widoczny jest węzeł chłonny hypoechogeniczny bez widocznej wnęki tłuszczowej o wym 12x8 mm.
Innych patologicznych węzłów chłonnych oraz innych patologii w zakresie szyi niw uwidoczniono.

Do rozważenia BAC zmiany.

Po wykonaniu usg radiolog odesłął mnie do onkologa. Pan doktor stwierdził, żę po pierwsz kontrola stomatologiczna, po drugie laryngologiczna, po trzecie narazie nie robimy biopsji ponieważ węzły pod pachami zanikły, a pojedyńczy węzeł pod żuchwą nie powinien być groźny. Mam się obserwować i w styczniu kontrolne USG.

Nadmienię tylko, dla całości obrazu, że zęby mam wyleczone. Laryngolog w czerwcu stwierdził guzki głosowe (wielu nauczycieli je ma).

Jestem zadowolona z wyniku i uspokojona. :mrgreen:
Proszę tylko o ewentualne potwierdzenie mojego toku myślenia lub sugestie jeśli się mylę.

W zasadzie na mój chłopski-babski rozum wszystko gra. Węzły musiały być odczynowe - zniknęły. Szyjny wyszedł teraz, bo wcześniej nie miałam usg szyi i też w najbliższych miesiącach pewnie zniknie.
Radiolog zalecił do rozważenia BAC z ostrożności, żeby czegoś nie przeoczyć.

Pozdrawiam serdecznie

Ewelina
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group