1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pytanie!
Autor Wiadomość
qf3l 


Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Wawa

 #1  Wysłany: 2010-07-01, 12:44  Pytanie!


Witam,

Mam pytanie, może Państwo mi doradzicie co powinienem zrobić, bo zwariuje.

Mianowicie wyczuwam pod lewą pachą gulkę - taką ok 1-1,5cm średnicy (nie wiem dokładnie). Gulka mnie nie boli i przeskakuje pod palcem (jest twardawa). Problem w tym, że ja ją wyczuwam dopiero jak głęboko wbije palce pod pachę (tak, że czuję ostatnie górne żebra wyczuwalne pod pachą). Byłem z tym u lekarza internisty, który obadał mnie lekko naciskającv pachę i stwierdził, że jest wszystko ok. Na moją uwagę, że czuję to głębiej, odpowiedział, że to mogą być jakieś chrząstki czy coś takiego. Poprosiłem też, żeby obadał mi wszystkie dostępne palpacyjnie węzły, nic takiego nie wyczuł poza tym, że w pachwinach mam takie wyczuwalne pakiety, ale to podobno jest częste zjawisko w tamtych okolicach. Zlecił w razie co morfologie, OB, mocz.

Dodatkowo od prawie 2 miesięcy mam wrażenie zdrętwienia/opuchnięcia szyi wzdłuż mięsnia szyjno-mostkowo-sutkowego. Jest to bezbolesne, ale czuję taką jakby niewygodę. Internista nie wie skąd to się wzięło - węzły szyjne też nie wzbudziły niepokoju.


Dodatkowo mam zapalenie gardła, którego nie mogłem wyleczeć jakimiś tabletkami do ssania i płukaniem, więc poszedłem do laryngologa, który zdiagnozował przewlekłe, nietypowe zapalenie gardła i przypisał mi aulin, cirrus i budherin. Niestety po tygodniu brania tego wszystkiego nic mi nie przeszło.


Jeżeli chodzi o badania, to robiłem morfologie,ob i mocz. I wyszło, że mam trochę ponad normę procentowy skład limfocytów 48% przy normie 20-45%, ale ilościowo są w normie.
i mocz trochę za ciężki, ale wynikało to z odwodnienia (nie wypiłem nic przed badaniem,przez całą noc).
OB - 11 przy normie 15 (więc ok)

Pani doktor powiedziała, że zawyżone limfocyty wynikają z infekcji gardła, którą miałem podczas badania i mam powtórzyć morfologię jak to wyleczę (na razie mi się coś nie udaje)


Proszę o informacje, czy mam jakieś powody do niepokoju? Jak to jest z tymi węzłami, czy one są wyczuwalne łatwo jak jest coś nie tak? Oprócz tego ta szyja od 2 miesięcy zdrętwiała(jakby) nie daje mi spokoju :/


Czy powinienem sobię zrobić jakieś dodatkowe badania USG, RTG?

Pozdrawiam i zgóry dziękuję za odpowiedź.
Kamil
 
JaInka 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Lut 2009
Posty: 437
Skąd: Milanówek
Pomogła: 150 razy

 #2  Wysłany: 2010-07-01, 13:39  


Kamil - z wielkim współczuciem co do Twojego niepokoju. Z Twojego opisu rozumiem, że masz silne przeświadczenie, że coś nie jest tak z Twoim organizmem, wyczuwasz guzek po pachą, którego lekarz nie wyczuwa, masz wrażenie drętwienia szyi - no i skarżysz sie na przewlekłe nietypowe zapalenie gardła.

Wiesz, często jest tak, że zanim jakakolwiek choroba się rozwinie, zanim lekarz jest w stanie stwierdzić, że coś faktycznie dolega - osoba chora już to czuje, często w formie "rozmytych" objawów. Zresztą niepokój też może być takim objawem.

Dlatego wydaje mi się, że należy, nie tracąc ostrożności i śledząc dalej pojawiające się objawy - uzbroić się w cierpliwość - i wybrać się ponownie do lekarza za jakiś czas.

Tak pewno ja bym na twoim miejscu zrobiła, ale może inni doradzą Ci coś innego.
 
qf3l 


Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Wawa

 #3  Wysłany: 2010-07-01, 14:10  


No tak, ale mój znerwicowany umysł od razu zadaje pytanie, czy wtedy nie będzie już za późno? Z jednej strony wszyscy mają już dość moich obaw i twierdzą, że sobie uroiłem i wszystko jest wynikiem nerwicy. Z drugiej jednak strony jeżeli rzeczywiście coś jest nie tak, a ja to zbagatelizuje?

Dlatego pytam obecnych tu specjalistów, czy może być taka sytuacja, że ja wyczuwam węzeł, którego nie wyczułby lekarz??? I jak dokładnie wykonuje się takie badanie palpacyjne? Może nie powinno się tak mocno wciskać ręki pod pachę. Może powiększony węzeł czuć od razu bez żadnych wątpliwości? Nigdy nie miałem powiększonych węzłów, więc nie wiem :/

Pozdr.
Kamil
 
Myszka30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 03 Lut 2010
Posty: 394
Skąd: Żory w.śląskie
Pomogła: 67 razy

 #4  Wysłany: 2010-07-01, 14:34  


qf3l,

Wyniki badań masz w normie, a powiększony węzeł to pewnie wynik infekcji -gardła !!!
Tak jak JaInka, radzę powtórzyć badania za jakiś czas, a teraz dać sobie spokój w wyszukiwaniu chorób.
Pozdrawiam
_________________
Póki oddycham - nie tracę nadziei !!!
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2010-07-01, 16:21  


Nie jestem specjalistą, ale się wypowiem, jeśli mogę.

Skoro nie ufasz temu, co powiedział lekarz, to:
a) zrób USG węzłów, prywatnie, nie jest konieczne skierowanie
b) zrób CRP (które zapewne przy zapaleniu gardła wyjdzie ponad normę)
c) powtórz OB za miesiąc i CRP ze 2 tyg. po wyleczeniu infekcji gardła
d) nie grzeb sobie pod pachą, bo zapewniam Cię, że z każdą chwilą guzek będzie Ci się wydawał większy i większy :)
 
qf3l 


Dołączył: 29 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: Wawa

 #6  Wysłany: 2010-07-01, 16:59  


Dzięki za odpowiedzi. Jutro idę jeszcze raz do internisty w mojej klinice, żeby dała mi wszystkie skierowania.

Pozdr.
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #7  Wysłany: 2010-07-01, 22:55  


Moi lekarze rodzinni twardo twierdzili, że oni nie mogą dawać skierowania na USG węzłów, że robi to tylko onkolog. Przychylam się do zdania absenteeism, zrób USG węzłów prywatnie. Ze względu na te powiększone węzły pachwinowe, nie ograniczaj się do jednej grupy węzłów, zrób wszystkie (powinno to i tak kosztować tyle samo).
_________________
 
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #8  Wysłany: 2010-07-01, 23:45  


Zrób usg węzłów szyjnych. Powtórz za miesiąc badanie krwi - limfocyty i ob. Lekarz powinien się zaniepokoić tym że antybiotyk nie pomaga. Nie panikuj bo to może byc tylko stan zapalny gardła. Może zrób wymaz z gardła.
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group