1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Węzły chłonne podżuchwowe
Autor Wiadomość
Geralt 


Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 6

 #1  Wysłany: 2010-07-05, 23:30  Węzły chłonne podżuchwowe


Witam
Pokrótce opiszę swoją sytuację - martwią mnie moje węzły chłonne. Są one lokalizowane na górze szyi, pod żuchwą. Przy dotknięciu w tamtym miejscu po obu stronach można wyczuć dwa 'ruchome' guzki. Są wielkości hmm... może ok 1.5 cm. Nie ma bólu, nie ma przeziębienia ani kłopotów z zębami.
Jakieś czynniki które może mają wpływ - generalnie przemęczenie oraz picie zimnych napojów na rozgrzane ciało. Jednak tak jak wspominałem - przeziębienia nie widać, czasem jest taki lekki ból gardła ale jest on naprawdę nikły i bardzo szybko znika. Występuje czasami, zawsze rano po obudzeniu.
Mam powiększony lewy migdałek jednak jest on notoryczne powiększony i nie pamiętam już kiedy nie był.

Czy mam się bać o te węzły chłonne? Może to być objaw raka? Inne węzły chłonne raczej są w porządku, za uszami na pewno nie ma powiększonych pod pachami raczej też nie (o ile dobrze sprawdzam). Sprawdzić jeszcze jakieś inne węzły chłonne? Jeśli tak to w którym miejscu są? Czy konieczna jest wizyta u lekarza? Czy takie węzły chłonne mogą wskazywać na coś złego?
z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2010-07-06, 06:03  


Zrób OB, CRP, USG tych węzłów (prywatnie albo poproś o skierowanie lekarza POZ).
 
mamanel 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Lut 2009
Posty: 1010
Pomogła: 180 razy

 #3  Wysłany: 2010-07-06, 06:59  


Bardzo dobrze będzie zrobić USG szyi pod kątem oceny węzłów chłonnych. Takiego USG nie wystawi Ci raczej zwykły internista, raczej laryngolog.
Prywatnie możesz pójść bez skierowania.
Jeśli faktycznie masz powiększone węzły chłonne, to może być wynikiem różnych spraw ale na pewno warto zainwestować w USG.
Myślę, że dobrze byłoby żeby zbadał Cię laryngolog. Takie powiększone węzły mogą wskazywać na to, że w organizmie coś się dzieje- jakaś niedoleczona infekcja, problemy z zębami itp. Ale czasem wskazują na coś poważniejszego i to należy wykluczyć w pierwszej kolejności.
_________________
mamanel
 
Finlandia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 28 Maj 2010
Posty: 1273
Pomogła: 311 razy

 #4  Wysłany: 2010-07-06, 09:11  


Geralt napisał/a:
Sprawdzić jeszcze jakieś inne węzły chłonne? Jeśli tak to w którym miejscu są?

Są jeszcze w pachwinach i nad obojczykami (takie możesz wyczuć sam). Nad obojczykami szukasz tak miej więcej w połowie obojczyka, w pachwinach tam gdzie wzgórek łonowy graniczy z nogą, raczej wysoko (ciężko to wyjaśnić, ale podpowiem, że do badania wystarczy zsunąć majtki, nie trzeba całkiem zdejmować). Pocieszę, że gdyby te pod pachami były powiększone, to ciężko by było ich nie wyczuć.
_________________
 
 
Geralt 


Dołączył: 13 Cze 2010
Posty: 6

 #5  Wysłany: 2010-07-07, 12:20  


dzięki za odpowiedzi, poszukałem tych innych węzłów chłonnych ale raczej jest ok bo nie da się nic wyczuć.
Mam jeszcze jedno pytanie, dotyczy ono węzłów chłonnych pod pachami - nie wiem jak je wyczuć. Tzn. wiem że trzeba mieć rękę zgiętą lub całkowicie skierowaną na dół ale nie wiem gdzie konkretnie badać te węzły. Jak nacisnę skórę pod pachą wyczuwam coś, ale jest to jak gdyby hmm... część mięśnia. Czy węzeł chłonny jest ulokowany tam, czy w tym miejscu gdzie skóra bez oporu przy naciśnięciu wgłębia się?
Przepraszam że tak chaotycznie to tłumaczę.
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #6  Wysłany: 2010-07-07, 19:06  


Geralt, proponuję zrobić badania, które zaproponowała absenteeism i ewentualnie udać się na USG ty7ch węzłów. Jeśli sam nie możesz wybadać sobie węzłów idź do lekarza pierwszego kontaktu, na pewno pomoże.
Picie zimnego na rozgrzane ciało nie ma wpływu na węzły ;)

Powiększone węzły tej okolicy mogą być również wynikiem problemów z zębami, więc skieruj swe kroki również do stomatologa.

Daj znać o u Ciebie

pozdrawiam serdecznie

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group