1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Węzłowica śródpiersia
Autor Wiadomość
crazik 


Dołączył: 02 Lis 2016
Posty: 1

 #1  Wysłany: 2016-11-02, 18:59  Węzłowica śródpiersia


Witam,
Mam 25 lat. Na początku października zrobiłem RTG płuc w ktorych wyszly poszerzone wnęki i wskazanie do TK, które wykonałem dnia 19.10.2016. W TK wyszły powiększone węzły chłonne i guzki na płucach (opis w załączeniu) i zasugerowano ze moze byc to sarkoidoza. Zatem moj pulmonolog chcac wykluczyc inne dziadostwo skierowal mnie na badanie EBUS, ktore mialem wykonane 27.10.2016 i dzis otrzymałem wyniki, cytuję:
Miejsce pobrania:
1/gr.4R -4szk. 2/gr.7 - 2szk. 3/gr.10R -2szk. Rozpoznanie kliniczne: węzłowica śródpiersia.
Rozpoznanie:
Ad. 1,2,3 - Normotypowe komórki nabłonka błony śluzowej dróg oddechowych, komórki limfocytowe.
Doktor ktory przekazal mi wyniki powiedzial ze moze byc stan zapalny i ze moze samo przejdzie, wiec zaq 3mce konsultacja z ponownym wynikiem Z TK. Powiedzial tez ze sarkoidoza na podstawie tych wynikow zostaje niepotwierdzona. Zatem co to moze byc ? Jest cos co jeszcze moge zrobic ? Jakies badania, konsultacje i innych lekarzy ?

Dodam, ze okolo marca tego roku zaczely mi dokuczac kilkusekundowe bole z tylu glowy, bardzo silne ale bardzo krotkie. 23 czerwca pojawily sie pierwsze dusznosci, zawroty glowy plytki oddech, niepokoj, poty i wyslano mnie na neurologie z podejrzeniem SAH. Ktore wykluczono po TK i MRI mózgu i pnia mózgu. Dodatkowo mialem robione RM kregoslupa na poziomie odc szynjego oraz USG naczyn szyi doppler. Wszystkie te badania wyszly OK.
Mamy listopad - glowa do dnia dzisijeszego mnie boli, choc teraz nie sa to juz bole napadowe a raczej ciagle, umiejscowienie raczej z tylu glowy (uczucie ciepla, ciezkosci... ciezko opisac) czasem promieniuje do oczow, oczodolow, skroni, plata czolowego - czesto musze glowe podtrzymywac bo lapie sie na tym ze mi opada. Nie pije alkholu od 2 miesiecy bo umieram na 'kacu' - serio. Mam dolegliwosci w klatce piersiowej, pod pachami, w plecach (lewe i prawa strona na wysokosci pluc). Ogolnie jestem splątany. Koncentracja na poziomie zerowym, zapominam o wielu rzeczach... HELP co to moze byc :(



[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2016-11-03, 09:10 ]
Załączając wyniki badań, karty wypisowe ze szpitala itp., proszę usuwać dane lekarzy.



20161102_182720.jpg
opis TK
Pobierz Plik ściągnięto 1859 raz(y) 2,17 MB

 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group