1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: marzena66
2016-12-01, 09:36
Wątpliwości dotyczące diagnozy
Autor Wiadomość
lady_carrot 



Dołączyła: 30 Gru 2016
Posty: 303
Skąd: Łódź
Pomogła: 21 razy

 #61  Wysłany: 2018-02-08, 12:32  


eskate,
Poobserwuj tego pazurka dłużej - przynajmniej miesiąc, bo paznokcie u stóp rosną dużo dłużej niż u rąk - nawet do 4 tygodni żeby zobaczyć wzrost. Trzeba uzbroić się w cierpliwość. W zeszłym roku miałam to samo - przez 6 tyg obserwowałam i "zmiana" się nie przemieszczała więc pokazałam onkologowi. Nie pamiętałam żebym się uderzyła więc z uwagi na wcześniejszy wywiad czerniakowy onkolog zdjął mi paznokieć i wyłyżeczkował to miejsce do badania hist-pat.

Szczerze odradzam wyciąganie pochopnych wniosków - za mało czasu upłynęło ;) (choć wiem jak to ciężkie jak się ma zdiagnozowany nowotwór, sama to przechodziłam, sama nadal się boję, że "coś" znajdę). W moim przypadku był to krwiak a przez 6 tyg był w tym samym miejscu. Bardzo możliwe, że i tak będzie u Ciebie. Często nawet nie uderzenie tylko ucisk w bucie może powodować takie zmiany pod paznokciem...

PS Dodam, że zdejmowany paznokieć był na koniec maja 2017, teraz mamy luty 2018 i wciąż odrasta ;) (piszę to żeby zobrazować ile czasu zajmuje paznokciom u stóp urośnięcie).

[ Dodano: 2018-02-08, 12:39 ]
Dopiero teraz doczytałam i zauważyłam, że chyba masz zmianę na paznokciu u ręki. Jestem roztrzepana strasznie ostatnio... Tak czy inaczej do 15 lutego dużo czasu nie zostało, obserwuj czy się przesuwa. Głowa do góry :)
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #62  Wysłany: 2018-03-04, 13:26  


eskate, co tam wyszło z tym Twoim pazurkiem?
 
eskate 


Dołączyła: 24 Paź 2016
Posty: 48
Pomogła: 5 razy

 #63  Wysłany: 2018-03-04, 15:58  


Hej, dzieki za zainteresowanie. Jak na razie obseruje. Odwiedzilam kilku lekarzy, wiekszosc twierdzila ze obraz jest niejednoznaczny. Odsylali mnie kolejno: dermatolog do chirurga onkologa, a chirurg onkolog do dermatologa. Po wizycie w CO jestem bardzo zawiedziona - lekarz tylko spojrzal i powiedzial ze moze to byc czerniak a moze krwiak i ze mam do wyboru obserwacje albo wyciecie. I rzucil na sucho, ze jesli wyciecie, to trzeba bedzie ciac z czescia walu paznokciowego wiec paznokiec juz ladny nie bedzie. Gdy zapytalam czy moge umowic sie na biopsje i w miedzyczasie obserwowac, powiedzial ze nie zapisuja na zapas i zebym sie zdecydowala. Wiec powiedzialam, ze w takim razie biopsja, majac z tylu glowy, ze w razie czego sie wypisze w taki sposob, zeby ktos z terminu jeszcze mogl skorzystac. Po wyjsciu mnie olsnilo, ze lekarz nawet nie zebral wywiadu, nie zapytal, od kiedy to obserwuje, czy mam jakies zdjecia...nic poza dermatoskopem. Po kilku dniach zauwazylam, ze zmiana wysunela sie spod matrycy i widze jej koniec. Poszlam na jeszcze jedna konsultacje i pani doktor stwierdzila ze jej to wyglada na krwiaka i zaleca obserwacje. Wypisalam sie wiec z biopsji i obserwuje. Wydaje mi sie, ze to jednak jest krwiak, bo wysunelo sie to to i nie dotyka juz do matrycy, tylko to samego walu paznokciowego, wiec sie przesuwa. Gdyby to byl czerniak, to przy matrycy raczej pozostaloby zabarwione.
 
Agakon 


Dołączyła: 03 Lut 2018
Posty: 163
Skąd: zachodniopomorskie
Pomogła: 20 razy

 #64  Wysłany: 2018-03-04, 19:02  


Najważniejsze, że się przesuwa :-D
:okok"
 
eskate 


Dołączyła: 24 Paź 2016
Posty: 48
Pomogła: 5 razy

 #65  Wysłany: 2018-03-12, 11:48  


Witam,

Prosze o interpretacje badania. Badanie TK KLP z kontrastem, wykonane z powodu boli w klatce piersiowej od dluzszego czasu, w okolicy blizny. Pluca czyste, ale co z tym w watrobie?

Mialam badanie PET w styczniu 2017 gdy podejrzewano u mnie chloniaka, wtedy tez mialam opisana zmiane w watrobie 7mm tyle bez wychwytu radioznacznika (najpewniej torbiel), tyle, ze byla opisana jako zlokalizowana w "tylnej czesci segmentu 8 watroby".

Czy mam sie czym martwic?

Pozdrawiam!



IMG_6739.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 915 raz(y) 44,35 KB

 
Ola Olka 



Dołączyła: 11 Lip 2016
Posty: 2640
Skąd: DE / PL śląskie
Pomogła: 281 razy

 #66  Wysłany: 2018-03-12, 12:00  


eskate napisał/a:
wtedy tez mialam opisana zmiane w watrobie 7mm tyle bez wychwytu radioznacznika (najpewniej torbiel)
Zmiana pozostaje stabilna, ma ten sam wymiar - wydaje mi się że nie ma tam nic niepokojącego.
Pozdrawiam serdecznie
_________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszys­tkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
 
eskate 


Dołączyła: 24 Paź 2016
Posty: 48
Pomogła: 5 razy

 #67  Wysłany: 2018-03-12, 12:30  


Wymiar sie zgadza, ale poprzednia zmiana byla opisana w innym segmencie (wtedy 8, teraz 7).
 
missy 
MODERATOR



Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 5198
Skąd: Trójmiasto
Pomogła: 1336 razy


 #68  Wysłany: 2018-03-12, 12:39  


Myślę, że kwestia segmentu 7 i 8 ( sąsiednich względem siebie) jest związana z subiektywną oceną radiologów opisujących te dwa badania - jeden jeden umiejscawia zmianę w tylnej części s.8 a drugi „jeszcze” w s.7.
 
eskate 


Dołączyła: 24 Paź 2016
Posty: 48
Pomogła: 5 razy

 #69  Wysłany: 2018-03-12, 13:01  


Tak wlasnie i ja pomyslalam. Pieknie dziekuje Missy.
Poprosilam przychodnie aby radiolog opisal dokladniej zmiane, zobaczymy czy doda cos wiecej.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group