1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
nowotwór kątnicy
Autor Wiadomość
tina1252 


Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 2

 #1  Wysłany: 2014-03-29, 11:29  nowotwór kątnicy


witam odebrałam wynik TK, brzmi on następująco:

W obrębie kątnicy, wstępnicy i poprzecznicy widoczne niewielke pogrubienie ściany ale o gładkich granicach zewnętrznych bez zmian naciekowych w okolicznej tkance tłuszczowej .Dość liczne, powiększone węzły chłonne krezkowe i w okolicy kątnicy średnica do 11 mm, węzły okołoaortalne nie powiększone.
 
Małgosia81 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 791
Skąd: Świętokrzyskie
Pomogła: 97 razy

 #2  Wysłany: 2014-03-29, 16:57  


tino załącz więcej badań i innych informacji: wiek, na co chorujesz? z jakiego powodu to TK? Więcej szczegółów aby administratorzy mogli pomóc.
pozdrawiam
_________________
[*] śpij spokojnie kochana moja (27.09.2015)
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #3  Wysłany: 2014-03-29, 18:51  


Bardzo prosimy o stosowanie kropek, przecinków, podstawowej interpunkcji oraz akapitów w postach.

Prosimy również o informacje czy przede wszystkim masz jakieś pytania (bo zamieściłaś tylko wynik), czy jest to pełen wynik TK, z jakiego powodu wykonano badanie, w jakim wieku jest pacjent, czy cierpi na jakieś choroby.
_________________
 
tina1252 


Dołączyła: 23 Mar 2014
Posty: 2

 #4  Wysłany: 2014-03-29, 19:01  nowotwór kątnicy


witam mam 36 lat jestem w trakcie diagnostyki mam przewlekłe od wielu lat biegunki wodniste w lutym z tego powodu trafiłam do szpitala zrobiono tam kolanoskopie gdzie stwierdzono zapalenie kątnicy i nadżerki w tej chwili jestem pod opieką gastrologa włączył leczenie asmxem lecz nie pomógł włączono steryd ENTOCORD jestem po badaniu TK jamy brzusznej wynik brzmi dość licznie powiększone węzły chłonne kresowe i w okolicy kątnicy śr 11mm w obrębie kątnicy wstępnicy i poprzecznicy widoczne nie wielke pogrubienie ściany ale o gładkich granicach zewnętrznych bez zmian naciekowych w okolicznej tkance tłuszczowej węzły około aortalne nie powiększone.bardzo prosze napiszcie coś więcej na ten temat.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #5  Wysłany: 2014-03-29, 19:08  


A ja jeszcze raz bardzo proszę o stosowanie choćby podstawowej interpunkcji w postach. Specjalnie nie poprawiam powyższego, aby było widać jak ciężko się go czyta.

W TK nie widać jednoznacznie obrazu zmiany nowotworowej, jeśli o to pytasz. Można powtórzyć TK za 3 miesiące.
_________________
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #6  Wysłany: 2014-03-29, 20:51  


tina1252,

jak mozna tak pisac, wstyd.
Czy w szkole nie byla mowa o interpunkcji i podstawowych zasadach pisowni?
 
iwka3219 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 02 Cze 2010
Posty: 915
Pomogła: 219 razy

 #7  Wysłany: 2014-03-29, 23:07  


Czy w badaniach endoskopowych nie byly pobrane wycinki jelit do badan? Przy takim opisie lekarz powinien pobrac wycinek by wiedziec co leczyc. Masz powiekszone wezlu chlonne (jeszcze wcale nie tak duze) do tego pogrubiala sciana jelit. Jak dla mnie wskazuje to ewidentnie na chorobe zapalna jelit.
Asamax zalezy w jakiej dawce i dawkowaniu. Czasmi trzeba pobrac dluzej wspierac sie sulfalazyna i sterydami..i uwierz mi jesli to choroba zapalna jelita o jakiej mysle to nawet pomimo zabezpieczenia lekowego, biegunki beda. Duzo zalezy od diety...

A dlaczego trafilas na forum onkologiczne, tego nie rozumiem....Bo lekarz tym co przepisal tez obstawil ch.zapalna jelita...
Czy w zwiazku z tym temat moze byc przeniesiony do tymczasowego?
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group