1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Publikacje - co warto przeczytać?
Autor Wiadomość
Dusiołek 



Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 12
Pomogła: 2 razy

 #1  Wysłany: 2009-09-27, 22:14  Publikacje - co warto przeczytać?


Kochani, mam do Was ogromną prośbę.
Dobija mnie bezradność w walce z chorobą mamy (nowotwór pęcherzyka żółciowego, ze złogami nieoperacyjnymi) i pomyślałam, że może powinnam poczytać o tym jakieś książki? Dieta, wsparcie psychiczne itp. Nawet nie wiem czego powinnam szukać. Nie chcę siedzieć i patrzeć, jak mama walczy z tym sama. Chce wiedzieć, co może Ją czekać i jak Jej pomóc to przetrwać.
Nie dano nam szansy walczyć z chorobą, więc chcę zrobić wszystko, aby tych wspólnych dni było jak najwięcej.

Czy znacie jakieś publikacje, które warto przeczytać?

(Przepraszam, jeśli temat TU nie pasuje, ale nie wiedziałam gdzie go umieścić)
 
listnienie 


Dołączyła: 24 Wrz 2009
Posty: 11
Skąd: Warszawa

 #2  Wysłany: 2009-09-28, 09:54  


Kiedy moja mama dowiedziała się ,że jest chora podsunęłam jej 2 ksiażki : "Pokonałam raka" Elaine Nussbam .To historia kobiety chorej na raka ,która zaczęła stosować się do zaleceń diety makrobiotycznej , kiedy już sytuacja była taka ,że ani chemia ani radioterapia nie przynosiły rezultatów i miala przerzuty . Mojej mamie czytanie tej historii dało pewną nadzieję a bardzo się załamała. Pózniej znalazłam w sieci informacje o ksiązce "Terapia doktora Gersona "Charlotte Gerson i Beaty Bishop . Znalazłyśmy w niej rożne diety stosowane przy chorobie nowotworowej .Może znajdziesz tam coś i skorzystasz .Myślę ,że warto sprobować .Tu jest link do strony na ktorej znalazłam informacje o tej ksiązce http://www.terapiagersona.com.pl/ksiazka.html
Pozdrawiam.
 
Anula 


Dołączyła: 19 Mar 2009
Posty: 33
Skąd: Gliwice
Pomogła: 7 razy

 #3  Wysłany: 2009-09-28, 12:31  


Mnie pomogła książka Carla Simontona - " Jak żyć z rakiem i go pokonać", warto też przeczytać " Antyrak" - dr.Davida Servan - Schreibera.
_________________
Anula
 
zoi 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 05 Sie 2009
Posty: 381
Skąd: Grecja/opolskie
Pomogła: 147 razy

 #4  Wysłany: 2009-10-19, 10:59  


Moje ulubione:

O. Carl Simonton: "Powrót do zdrowia"; pozytywny program dla osób dotkniętyvh chorobą nowotworową.
Książka napisana przez nieżyjącego już niestety lekarza radioterapeutę, pioniera psychoonkologii (zmarł w czerwcu br.) oraz niezwykłego pacjenta, który wyzdrowiał z nieuleczalnej dla tradycyjnej medycyny postaci choroby nowotworowej. Ogólnie rzecz biorąc, przekonuje ona, iż droga do zdrowia jest przede wszystkim drogą do siebie - odnalezieniem sensu i radości własnego życia. Czyta się ją lekko i przyjemnie, aczkolwiek nie jest to powieść, lecz raczej rodzaj podręcznika, do którego warto wielokrotnie wracać. Zawiera między innymi listy ww. pacjenta Reida Hensona opatrzone komentarzami Simontona, przykłady medytacji oraz szereg porad jak radzić sobie z emocjami, przygnębieniem, lękiem, a także bólem fizycznym. Mnie oddała nieocenioną przysługę w najtrudniejszych momentach walki z chorobą, ale nadal chętnie do niej zaglądam. Tę lekturę polecam szczególnie.

Mariusz Wirga: "Zwyciężyć chorobę".
Publikacja polskiego lekarza psychiatry, mieszkającego i rozwijającego program psychoonkologii w USA i współpracującego z ośrodkiem terapeutycznym Carla Simontona.
Książka adresowana do tych, którzy chcą nauczyć się rozumieć samych siebie, radzić sobie ze stresem i negatywnymi emocjami oraz rozwijać swoją osobowość i czerpać z życia w każdym jego momencie. Wprowadza ona w sfere medycyny psychosomatycznej, przedstawiając czynniki osobowościowe i emocjonalne leżące u podstaw wielu chorób, nie tylko nowotworów złośliwych.

Joseph Murphy: "Potęga podświadomości".
Światowy bestseller i sztandarowe dzieło zm. w 1981 r. w Kaliforni doktora trzech nauk - religioznawstwa, filozofii i praw; prekursora i krzewiciela myślenia pozytywnego. Pomaga odkryć w sobie źródło siły, uwolnić się od bólu i lęku oraz osiągać to, co w życiu jest najważniejsze. Autor dowodzi, że procesy przebiegające poza naszą świadomością i bez naszego udziału, będące ważną częścią naszej osobowości mogą być wykorzystane w sposób celowy, po naszej myśli, czemu służą specjalne techniki opisane w tej książce i poparte przykładami. Metody te odsłaniają nowe obszary i możliwości ludzkiego umysłu.

Anthony de Mello: "Przebudzenie".
Zbiór rekolekcji (nie tylko dla wierzących) wygłoszonych przez pochodzącego z Indii jezuitę, filozofa, teologa i psychologa, łączącego w swojej pracy tradycyjną mistykę europejską z filozofią i mistyką Wschodu. Anthony de Mello (1931-1987) wykorzystywał swoje psychoterapeutyczne umiejetności w pracy duszpasterskiej, wkraczając w obszar psychologii duchowości. Książka ma formę polemicznego dialogu, napisanego z dużym poczuciem humoru oraz szacunkiem do słuchaczy-czytelników. Zawiera elementy mądrości Wschodu pomocne w nauce panowania nad sobą, a także burzące te więzi i uczucia, które przeszkadzają w byciu wolnymi i zmierzeniu się w pokoju z różnymi wydarzeniami pozytywnymi i negatywnymi w naszym życiu.

Joe Vitale: "Zagubiony podręcznik życia."
W zabawny i przystępny sposób książka ta daje czytelnikom wskazówki jak znaleźć swoje miejsce na ziemi, jak głębiej i w bogatszy sposób doświadczać życia i czerpać z niego pełnymi garściami. Odpowiadając na pytania typu, dlaczego wiara czyni cuda, dlaczego tak bardzo przejmujemy się tym, co myślą inni, czym przyciągamy zarówno to, co kochamy, jak i to, czego nienawidzimy, co sprawia, że wszyscy cos kolekcjonujemy, w jaki sposób tłumaczymy sobie to, czego nie chcemy przyjąć do wiadomości albo jak działa ból - katalizator przemian życiowych, autor daje rady jak najlepiej zadbać o nas samych, by pozwolić czytelnikom zaoszczędzić trochę czasu i energii przy rozwiązywaniu codziennych problemów. Czyta się to naprawdę przyjemnie.

Colin C. Tipping: "Radykalne wybaczanie".
Zdaniem tego autora niemal każdy z nas nosi jakąś ukrytą w sercu ranę, zadaną przez kogoś lub przez coś. Od czasu do czasu otwiera się ona na nowo i znów zaczyna krwawić, a my nie możemy zaznać spokoju. Pozucie krzywdy nie tylko zakłóca nasze szczęście, ale stanowi przyczyne wielu poważnych chorób. Tipping uczy sztuki prawdziwego wybaczania, która - według niego - ma moc uzdrawiania i dokonywania niespodziewanych cudów w naszym życiu, uczy dostrzegać doskonałość i logikę nawet w najbardziej zawikłanych i przerażających sytuacjach, bowiem - jak twierdzi - zostały stworzone po to, byśmy czerpali z nich lekcje dla siebie.

Rhonda Byrne: "Sekret".
Autorka, której świat zawalił się nagle z powodu wyczerpania pracą, śmierci ukochanego ojca i popsucia relacji z bliskimi, a nawet ze współpracownikami, odkrywa nagle w stuletniej książce otrzymanej w prezencie od swojej córki... sekret udanego życia. Tropiąc go w minionych wiekach oraz wśród żyjących współcześnie ludzi, trafia na ślad wielu mistrzów i poznaje licznych bohaterów wspaniałych zyciowych historii. W swojej książce przedstawia dwudziestu czterech niezwykłych nauczycieli, którzy dają czytelnikom informacje i wskazówki jak żyć życie swoich marzeń, być tym, kim się zapragnie, odzyskać zdrowie i mieć wszystko to, czego się pragnie ;)

Wszystkie powyżej wymienione lektury są z gatunku tych, które nie tylko można, ale wręcz należy czytać wielokrotnie :)
 
jogi45 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 04 Lut 2009
Posty: 618
Skąd: Szczecin
Pomogła: 110 razy

 #5  Wysłany: 2009-10-19, 19:30  


Może coś nie na temat choroby, bez psychologii ale o przemijaniu. Życ wolniej, uważniej i nie pielegnować urazów. Powrót do prostoty. Tak odczytałam Traktat o łuskaniu fasoli Myśliwskiego
_________________
Antoine de Saint-Exupéry
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać
 
Dusiołek 



Dołączyła: 23 Wrz 2009
Posty: 12
Pomogła: 2 razy

 #6  Wysłany: 2009-10-19, 21:47  


Dziękuje. Na pewno skorzystam. Może cokolwiek zrozumiem...
Pozdrawiam serdecznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group