1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Leukopenia i małopłytkowość
Autor Wiadomość
waleczna83 


Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 15

 #1  Wysłany: 2012-08-06, 23:56  


hej, dwa miesiące temu trafiłam na ostry dyżur ze strasznym bólem w klatce piersiowej (ogólnie jestem wytrzymała na ból) i problemem z oddychaniem. przez kilka dni wcześniej miałam temp ok. 38,8, katar, ból głowy i w dniu poprzedzającym ostry dyżur zaczynał się kaszel - myślałam, że zaczyna się jakieś dziwne zapalenie płuc, ale lekarz nic nie znalazł. w międzyczasie mąż wrócił z 2-tygodniowej delegacji i stwierdził, że bardzo schudłam (okazało się 3-4 kg). lekarz skierował mnie na badania. wyszły nast.: białe krwinki 2,52 (norma 4-10), neut 1,44 (2,5-5), limfocyty 0,66 (1,5-3,5), hemoglobina 12,5 (12-16), płytki 138 (150-450), żelazo 113 (37-145).
internista widząc te wyniki skierował mnie do szpitala z leukopenią i małopłytkowością, tam stwierdzili lekko powiększone węzły chłonne szyjne, zrobili kolejne badania i skierowali do zakaźnego, że może mam mononukleozę i po wyleczeniu gdy będą utrzymywać się złe wyniki - zgłosić się do poradni hematologicznej. nie stwierdzili żadnej choroby.
w ciągu tych trzech dni lepiej poczułam się bez leków. potem zaczęła się co 2 tygodnie kontrola krwi.
pod koniec czerwca limfocytów miałam 1,89, neut 2,19, hemoglobiny 11,4, płytek 194.
po kolejnych trzech tygodniach limfocyty spadły do 0,9, neut do 1,21, hemoglobina 11,1, żelazo 24, płytki 212
zgłosiłam się do lekarza analityka, który bez wywiadu zapisał sorbifer i kwas foliowy i powiedział, że nic się nie dzieje poza małą niedokrwistością, a leukopenią by w ogóle się nie przejmował, bo taka moja uroda. dalej kontrola.

czy może ktoś mój przypadek sprawdzić i doradzić co dalej? dodam, że od kilku moze kilkunastu miesięcy mam zachwiania równowagi i muszę podpierać się o ściany, a przez ten okres nie miałam problemów z żelazem ( w ciąży kilka lat wstecz). od ponad miesiąca mam zatkania w gardle, przy tym występuje ból głowy i mdłości, a nie jestem w ciąży.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-08-07, 07:26 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.

_________________
waleczna83
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-08-07, 07:27  


A czy lekarz podejrzewał coś onkologicznego, że trafiłaś akurat na nasze Forum?

Jeśli masz zachwiania równowagi, to powinnaś udać się do neurologa. Jeśli są problemy z gardłem, bólem głowy etc. to najlepiej do lekarza POZ, który być może pokieruje na ewentualne dalsze badania.
_________________
 
waleczna83 


Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 15

 #3  Wysłany: 2012-08-07, 08:10  


jeden lekarz w ogóle nie brał pod uwagę leukopenii, bo taka moja natura.
inna pani doktor po pół godziny wywiadu i badania powiedziała, że może byc spowodowana jakąś chorobą zakaźną, o której mogłam nie wiedzieć, że ją właśnie przechodzę albo może to być początek poważniejszej choroby szpiku. do sprawdzenia. tylko ile czasu może trwać takie zawieszenie, że coś jest, ale nic z tym się nie robi...
u neurologa byłam i jest wszystko w porządku, lekarz poz stwierdził leukopenię...
_________________
waleczna83
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-08-07, 08:14  


A co z wizytą w poradni hematologicznej?
_________________
 
waleczna83 


Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 15

 #5  Wysłany: 2012-08-07, 08:15  


ten drugi lekarz jest z poradni hematologicznej

[ Dodano: 2012-08-07, 08:16 ]
czy to wszystko może być ze soba powiązane?

[ Dodano: 2012-08-07, 08:36 ]
mam skierowanie na badania - różne przeciwciała, Igg Igm - czy to ma potwierdzić lub wykluczyć pierwszą opcję z chorobą zakaźną? tylko te badania mam zrobić 27 sierpnia
_________________
waleczna83
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-08-08, 08:10  


waleczna83 napisał/a:
mam skierowanie na badania - różne przeciwciała, Igg Igm - czy to ma potwierdzić lub wykluczyć pierwszą opcję z chorobą zakaźną?

Tak, przynajmniej jeśli chodzi o niektóre choroby zakaźne - jest ich mnóstwo.
_________________
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #7  Wysłany: 2012-08-08, 09:04  


Co by tu doradzić ?

Generalnie lekarz oceniający uzyskane wyniki, w przypadku wykrycia jakichkolwiek nieprawidłowości powinien się Tobą troskliwie zająć. Kto jak kto- ale lekarz zdaje sobie sprawę że zaburzenia w ilości leukocytów zawsze są niepokojące... Niekiedy jednak jest tak że ich ilość podlega wahaniom, np. (po przebytych niedawno chorobach i może być obniżona. W tym przypadku nie jest niczym niepokojącym, należy badanie powtórzyć w odpowiednim odstępie czasu. I to zostało w Twoim przypadku zrobione.

Przed wdrożeniem leczenia trzeba szukać przyczyny powstania leukopenii bo inaczej to będzie leczenie objawowe.
_________________
Aegrotus sacra est...
 
waleczna83 


Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 15

 #8  Wysłany: 2012-08-08, 11:11  


czyli pozostaje mi dalsze czekanie... od dwóch miesięcy już mnie zaczyna to dołować, ale cóż...
na urlopie odpocznę i pod koniec sierpnia idę na szczegółowe badania - mam nadzieję, że coś się wyjaśni
dzięki

[ Dodano: 2012-08-08, 11:13 ]
i nie kojarzę żadnej choroby (ew. przeziębienie). może rzeczywiście nie wiedziałam, że jakąś chorobę przebywam
_________________
waleczna83
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #9  Wysłany: 2012-08-08, 13:38  


Waleczna, :) Nie zwlekaj z wizytą u dobrego lekarza, być może potrzebne będą dalsze badania na przykład w kierunku chorób o podłożu reumatoidalnym..... Zapytam czy nie chorowałaś często na anginę? Czy niedawno się nie odchudzałaś...... ?
Tak czy inaczej bez lekarza i dalszej diagnostyki się nie obędzie...... :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
waleczna83 


Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 15

 #10  Wysłany: 2012-08-08, 15:36  


ani nie chorowałam ani się nie odchudzałam
jeśli to może wpłynąć na gorsze wyniki, to długo karmiłam piersią (prawie dwa lata), jednak skończyłam karmić w marcu, a jeszcze w styczniu miałam dobre wyniki
_________________
waleczna83
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #11  Wysłany: 2012-08-08, 16:18  


waleczna83 napisał/a:
(...)skończyłam karmić w marcu, a jeszcze w styczniu miałam dobre wyniki

Pewnie :) - bo karmienie piersią to samo zdrowie. :)
Cały czas kojarzy mi się Twój stan zdrowia .....Te wyniki.... z problemami reumatoidalnymi... Mimo wszystko..
Jak będziesz po diagnostyce to proszę napisz co i jak.... :)
_________________
Aegrotus sacra est...
 
waleczna83 


Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 15

 #12  Wysłany: 2012-08-09, 08:36  


ok. dzięki

[ Dodano: 2012-08-09, 10:57 ]
a te problemy reumatoidalne to jakie na przykład i co na to wskazuje?
zachwiania równowagi moga być od kręgosłupa szyjnego, z którym mam pewne kłopoty - lekarz ortopeda zalecił ćwiczenia, ale nie do końca pomagają...
_________________
waleczna83
 
KarolinaMarta 



Dołączyła: 26 Lip 2012
Posty: 7

 #13  Wysłany: 2012-08-25, 18:55  


moj lekarz powiedzial kiedys,przy okazji rozmowy, ze przyczyn leukopenii moze byc duzo m.in ostre bialaczki, zespoly mielodysplastyczne, aplazja szpiku, zakazenie wirusem hiv [zwlaszcza niskie limfocyty], choroby typu toczen, toksyczny wplyw lekow albo jakichs substancji chemicznych.
w kazdym razie na pewno wymaga to dalszej diagnostyki, odchylenia od normy nie powinny byc lekcewazone.
osobiscie zycze zeby przyczyna okazala sie blaha i duzo zdrowia :)
_________________
what doesnt kill me makes me stronger
 
Jolana 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 23 Paź 2011
Posty: 2070
Skąd: Warszawa
Pomogła: 1506 razy

 #14  Wysłany: 2012-08-25, 20:47  


waleczna83 napisał/a:
[ Dodano: 2012-08-09, 10:57 ]
a te problemy reumatoidalne to jakie na przykład i co na to wskazuje?

Zaczekajmy na wyniki badań...

waleczna83 napisał/a:
zachwiania równowagi moga być od kręgosłupa szyjnego, z którym mam pewne kłopoty - lekarz ortopeda zalecił ćwiczenia, ale nie do końca pomagają...

Mogą być ale nie muszą. Skoro ćwiczenia nie pomagają a zachwiania równowagi się utrzymują - to sytuacja wymaga wyjaśnienia. Przyczyn zaburzeń związanych z równowagą jest bardzo dużo. Od zaburzeń w błędniku po schorzenia ogólnoustrojowe. Zaburzenie równowagi nie jest chorobą tylko objawem choroby.
Dlatego leczenie zawrotów głowy zależy od przyczyny...
_________________
Aegrotus sacra est...
 
waleczna83 


Dołączyła: 06 Sie 2012
Posty: 15

 #15  Wysłany: 2012-08-29, 14:48  


w badaniu wyszło: cytomegalia igg
ile czasu może utrzymać się spadek białych krwinek po chorobie zakaźnej? lekarka powiedziała na poprzedniej wizycie, że pół roku, ale jeszcze nie byłam z tymi wynikami.
jeśli coś takiego wyszło, to będę dalej diagnozowana czy na tym poprzestanie?
_________________
waleczna83
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group